En Üzücü 10 Anime Cenazesi
Sizler için izleyicilerin yüreğini burkan 10 anime cenazesini derledik.

İzleyiciler için en üzücü anlardan biri sevdikleri karakterlerin öldüğü andır. Animelerde ölümler kadar sık rastlanmayan ama üzen diğer şey de cenazeler. Sizler için izleyicilerin yüreğini burkan 10 anime cenazesini derledik.

 

Ç.N.: İçerik spoiler içermektedir.

Geçmişi Değiştirse Bile Hinata'nın Cenazesini Engelleyemez (Tokyo Revengers)

Geçmişi Değiştirse Bile  Hinata'nın Cenazesini Engelleyemez (Tokyo Revengers)

Tokyo Revengers, Takemichi Hanagaki'nin gelecekte kız arkadaşı Hinata'nın hayatını kurtarmak için geçmişi değiştirmeyi planladığı ortaokul günlerine zaman yolculuğu yapma yeteneğine sahip olduğu popüler bir anime serisidir.Geçmişte her şeyi başarıyla çözdüğünü düşünen Takemichi, geleceğe dönüp Hinata'yı ziyaret eder ancak daha sonra Hinata bir kez daha, bu kez onun gözleri önünde ölür. Cenazesinde Hinata'nın annesi Takemichi'ye ortaokuldayken ona hediye ettiği kolyeyi verir.

Rin Okumura , Kendisine Değer Veren Tek İnsan İçin Yas Tutmaktadır. (Blue Exorcist)

Rin Okumura , Kendisine Değer Veren Tek İnsan İçin Yas Tutmaktadır. (Blue Exorcist)

Şeytan'ın oğlu olarak, çoğu insanın Rin Okumura'dan uzak durma çabası sürpriz değildir. Ancak ona asla farklı davranmayan tek kişi üvey babası Shiro Fujimoto'ydu. Fujimoto Rin'i gerçekten o kadar çok seviyordu ki, Şeytan Rin'i kaçırmak için bedenini ele geçirmeye çalıştığında kendini bile feda etti.

Sayaka Miki'nin Ölümü Annesi İçin Gizemini Korumaktadır (Madoka Magica)

Sayaka Miki'nin Ölümü Annesi İçin Gizemini Korumaktadır (Madoka Magica)

Sihirli bir kızı konu alan bir animede ölüm, hayranların gerçekleşeceğini düşünmeyeceği bir şeydir ancak Puella Magi Madoka Magica'da her şey mümkündür. Sayaka Miki, ruh mücevheri çok fazla bozulmuş, bu da onun bir cadı olmasına yol açan sihirli bir kızdı - yani diğer sihirli kızların ondan kurtulması gerekiyordu.

Yaşadıkları travmatik deneyimden sonra Madoka ve kızlar onun cenazesine katılır ve burada Sayaka'nın annesi Sayaka'nın nasıl öldüğü hakkında bir şey bilip bilmediklerini sorar. Madoka yalan söyler ve bilmediğini söyler.

Ezra Kendi Cenazesinde Olacakları Görür (Fairy Tail)

Ezra Kendi Cenazesinde Olacakları Görür (Fairy Tail)

Fairy Tail'in 41. Bölümünde Erza, Fairy Tail Loncasındaki cenaze törenine dair bir imgelem görür. Cenazesinde, Natsu kızgın ve ölümünü inkar ederken, Lucy, Happy ve Gray sevgili arkadaşlarının kaybından dolayı tamamen depresyon içindedir.

Arkadaşlarının onun ölümüyle ilgili ne kadar perişan olduğunu gördükten sonra sarsılır. Erza loncanın onun ölümüne üzülmesini hiç istememişti; yüzlerinde gülücükler olmasını istiyordu. Kalanını göremeden, Erza Natsu tarafından gördüğü görüntüden çekip çıkarılır.

Kazuto Cenazesiyle Çeteleri Bir Araya Getiriyor ve Savaşı Bitiriyor (Clannad: After Story)

Kazuto Cenazesiyle Çeteleri Bir Araya Getiriyor ve Savaşı Bitiriyor (Clannad: After Story)

Clannad'da: After Story'de Yukine Miyazawa'nın kardeşi Kazuto bir motosiklet kazası geçirir ve acilen hastaneye kaldırılır. Ne yazık ki hayatta kalamaz ve vefat eder.

Bașlarda Kazuto'nun çetesi ölüm haberinin duyulmasını istemez, ancak diğer çeteler ölüm haberini öğrendiklerinde aralarındaki rekabeti sona erdirmeye karar verirler. Cenazesinde Yukine, Nagisa, Tomoya ve tüm çeteler Kazuto'ya saygılarını sunmak için bir araya gelir.

Yusuke Urameshi , Cenazesinde Bu Kadar Çok İnsanın Yas Tutmasını Beklemiyordu (Yu Yu Hakusho)

Yusuke Urameshi ,  Cenazesinde Bu Kadar Çok İnsanın Yas Tutmasını Beklemiyordu (Yu Yu Hakusho)

Yu Yu Hakusho'da Yusuke Urameshi, yola fırlayan bir çocuğu kurtardıktan hemen sonra bir araba çarpması sonucu hayatını kaybeder. Yusuke bir hayalet olarak uyanır ve daha sonra ölümünün kimsenin umurunda olmadığını düşünerek kendi cenazesine katılmaya karar verir.

Ancak gerçekte cenazesine büyük bir katılım olur ve her zaman sarhoş olan annesi şaşırtıcı bir şekilde mahvolur. Eski çocukluk arkadaşı bile onun ölüm haberiyle tamamen yıkılır ve haberin gerçek olmadığını düşünür. Cenaze sahnesi, duyguların ne kadar gerçek olduğu konusunda hayranları hayli etkilemektedir.

Hasır Şapkalı Korsanlar Viking Tarzıyla Going Merry'ye Veda Ederler. (One Piece)

Hasır Şapkalı Korsanlar  Viking Tarzıyla Going Merry'ye  Veda Ederler. (One Piece)

One Piece'in 312. Bölümünde Hasır Şapka Korsanları bir karakter için değil ama gemileri Going Merry için duygusal bir cenaze töreni düzenler. Bu macerada, Going Merry mürettebatın ağırlığı altında aniden kırılır ve mürettebat gemiyi denizde ateşe vererek Viking tarzı bir cenaze töreniyle uğurlamaya karar verir.

Gemi alevler içindeyken üzüntülerini dile getirir ve kendisine her zaman değer verdikleri için mürettebata teşekkür eder, bu sırada gözleri yaşlı Luffy ve mürettebat da vedalaşır.

4'üncü Shinobi Dünya Savaşı'ndan Sonra Tüm Ölen Shinobiler İçin Düzenlenen Cenaze Töreni (Naruto)

4'üncü Shinobi Dünya Savaşı'ndan Sonra Tüm Ölen Shinobiler İçin Düzenlenen Cenaze Töreni (Naruto)

Doğası gereği, ölüm ve savaş iç içedir. Naruto'daki Dördüncü Shinobi Dünya Savaşı sırasında, hayranlar sevilen karakter Neji Hyuga'nın ölümüne tanık olmak zorunda kalır. Savaş sırasında, Hinata'nın Naruto için kendini feda etmesini önlemek amacıyla, Neji ikisinin de yaşaması için kendini feda etmeye karar verir.

Savaştan sonra, hayatlarını kaybeden tüm shinobi'ler için bir cenaze töreni düzenlenir ve izleyiciler her zamanki neşeli kahramanlarının kaybettikleri yoldaşları için duyduğu acıya tanıklık etmek zorunda kalmışlardır.

Keşif Birliği Üyeleri İkonik Sasha Braus'a Hoşça Kal Diyerek Veda Ediyor (Attack On Titan)

Keşif Birliği Üyeleri İkonik Sasha Braus'a Hoşça Kal Diyerek Veda Ediyor (Attack On Titan)

Attack On Titan karakterleri öldürme konusunda yeni değil ancak cenaze sahnelerine rastlamak zor. 4. sezonda, hayranlar patatesi çok  seven Sasha Braus'un Gabi'nin ellerinde ölümüne tanık olmak zorunda kaldılar. Sasha'nın cenazesi sırasında orada bulunanlar sadece Keşif Birliği üyeleri değildi.

Şaşırtıcı bir şekilde, Eldialılardan nefret eden Niccolo adında Marleyli bir aşçı, onun ölüm haberiyle tamamen yıkılmış bir şekilde ortaya çıkar. Conny, Sasha'nın ikizi olduğunu ve şimdi kendisinin yarısını kaybetmiş gibi hissettiğini söyleyerek durumu sevenleri için daha da kötü bir hale getirir.

Maes Hughes'un Kızı Cenaze Töreninde Neler Olduğunu Anlayamıyor (Fullmetal Alchemist)

Maes Hughes'un Kızı Cenaze Töreninde Neler Olduğunu Anlayamıyor (Fullmetal Alchemist)

Maes Hughes, Fullmetal Alchemist'in tartışmasız en iyi karakterlerinden biriydi ve ne yazık ki hayranlarının kalbinden koparıldı. Dizinin 25. Bölümünde Maes Hughes, karısının kılığına giren Envy tarafından ölümcül bir şekilde vurularak öldürüldü. Ölümü hayranlar için son derece travmatikti, ancak bunu daha da kötüleştiren şey bir sonraki sahnedeki cenazesiydi.

Cenazede, Maes'in kızı neler olduğunu anlayamayacak kadar küçüktür ve Albay Mustang ölen arkadaşını hatırlayarak gözyaşı dökmeye başlar. Maes'in ruhu cenazesinde görünerek Ed'e el sallayacak veda edecektir.

 

Kaynak:CBR

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları