ASMR okuma ve konuşma yapan Hikari-san, depresyon ve anksiyeteyle mücadelesini paylaşarak diğerlerine de yardımcı olmaya çalışan bir şair ve vloggerdı.

"Bu dünyaya sözsüz geldik. Ve gökyüzüne bakarak düşüncelerimizde kozmosun hayalini kurduk. Sadece onu tanımlayana kadar, ne olduğunu biliyorduk aslında… Ulaşılamayacağını düşündük. Ama geriye baktık ve uzun zaman önce yolun üzerinde kendi ayaklarımızı görebildik, hep birlikte ilerlediğimiz yolda… Her ikisi de bu tek noktada buluşur: son ve başlangıç. Biz kim olduğumuzu bilmeden doğarız ve “Ben!in” cevabını aramak için hayatlarımızı inşa ederiz." 

Yukarıda izlediğiniz film, Hikari-san’ın onur ve anısına yapldı. ASMR okuma ve konuşma yapan Hikari-san, depresyon ve anksiyeteyle mücadelesini paylaşarak diğerlerine de yardımcı olmaya çalışan bir şair ve vloggerdı; Şubat 2016’da kendi mücadelesindeki savaşı kaybetti. 

Kanalında, dinleyicilerde sakinleştirici bir his yaratan Otonom Sensör Meridyen Tepkisi anlamına gelen ASMR adlı sessize yakın fısıltılı bir sesle konuşma yapıyordu. Sıklıkla depresyonla savaşmak ve anksiyeteye yardım etmek için kullanılan bu teknikte Hikari-san ustalaşmıştı. 

Hayatın kırılganlığına konuşan bu videonun yapımcıları Seattle merkezli iki yönetmenden (Casey Warren ve Danielle Krieger) oluşan Mindcastle. Natsuko Kure’nin sesinde hayat bulan Shuntaro Tanikawa tarafından yazılmış Epitaph For A Poet’s Tomb/Bir Şairin Mezar Yazıtı şiiri yapınakta yanan mum, Kyoto’nun gece silüeti gibi pek çok görsel motifte akar gider.kaynak: vimeo

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları