The Wire, John Wick, Resident Evil Aktörü Lance Reddick Öldü
Aktör 60 yaşında hayata veda etti.

Eğlence sektöründe haber yapan Variety'nin aktardıklarına göre aktör, ses aktörü ve müzisyen Lance Reddick'in geçenlerde bir cuma günü eceliyle 60 yaşında hakkın rahmetine kavuştuğu öğrenildi. 

Reddick, 1962'de Maryland Baltimore'da doğdu. Aktörün önünü açan büyük ihtimalle The Wire'daki Cedric Daniels rolüydü. Uzun kariyeri boyunca ayrıca Lost, Oz, Fringe, Bosch, CSI:Miami, One Night in Miami ve American Horror Story:Coven ve birçoğu gibi projelerde yer almıştı. 

Aktörün önemli rollerinden biri de John Wick filmlerindeki Charon rolüydü ve film serisinin dördüncü ve son kısmı Amerika'da 24 Mart'da yayımlanacak.

Godzilla vs Kong filminde de Guillermin olarak yer almıştı ve Temmuz 2022'de Netflix'te yayınlanan Resident Evil serilerinde de Albert Wesker olarak yer almıştı. 

Reddick, aynı zamanda video oyunlarında ve animasyonlarda da ses aktörü olarak çalışmalar yapmıştı. Destiny ve Horizon gibi Blockbuster oyunlarında da yer aldı. Fanları bu haberi duyduktan sonra Destiny 2'daki karakteri için övgüler yağdırmaya başladı. Reddick, aynı zamanda gelecek oyun Hellboy: Web of Wyrd'de yer alıyor.

Reddick Castevalinia'da da The Captain rolünü seslendirmişti.

Reddick'in Disney+'ın gelecek serisi olan Percy Jackson ve Olimposlular serisinde yunan tanrısı Zeus'u canlandırması planlanmıştı ama bu plan suya düştü. Yayınlanacak çalışmalarından bazıları ise şunlar: Hulu's Men Can't Jump'ın revizyonu, Sebasian, Shirley, The Caine Mutunity Court Martial ve Apteros.

Reddick aynı zamanda 1994'te Yale Üniversitesi'nden "Master of Fine Arts" unvanını almış bir müzisyendir.

Kaynak: Anime News Network

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları