Romantizm & Harem Türlerine Ev Sahipliği Yapan En İyi 10 Anime
Anime izleyenler, anime arayanlar, yoksunluktan eski animeleri tekrardan göz geçiren, ya da zevkine dolaşan herkese selamlar. Bugün romantizm ve harem türünü içeren en iyi 10 anime ile karşınızdayım.

Bu animeler hem harem olup, hem romantizmi bize hissettirebildiklerini düşündüğüm animelerdir. Bu bakımdan diğerlerinden üstün tuttuğumu eklemeliyim.

10- Hoshizora e Kakaru Hashi

10- Hoshizora e Kakaru Hashi http://www.turkanime.tv/anime/hoshizora-e-kakaru-hashi

Konusu: Kazuma'nın kardeşi Ayumu'nun hastalığının iyileşebilmesi için kentten kırsal bir dağ köyüne taşınırlar. Babalarının hanı Yorozuyo'da kalmayı planlarlar, ama yolda kaybolurlar. Dağlarda gezinirken Kazuma Ui Nakatsugawa adındaki bir kızla çarpışır. Yeni kırsal yaşamlarındaki pek çok karşılaşmanın ilkidir bu.


Yazar Notu: Arkadaşlar harem var. Harem var diye izlememezlik yapan arkadaşlar var ise şunu bilin ki, burada seçilen biride var o yüzden başlamazlık yapmayın.  ...Yani ana karakter birini seçiyor...

Romantizm konusunda gayet iyi, çerezlik güzel bir animedir. İzleyecek anime bulamayanlara izlemelerini öneririm.

9- Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru!

9- Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru! http://www.turkanime.tv/anime/kono-naka-ni-hitori-imouto-ga-iru

Konusuna siteden bakarsınız. Burada gereksiz yere yer kaplamayayım.


Yazar Notu: Harem ve Ecchi sevenler için akılda kalıcak tekrar tekrar izlenilebilecek bir seri. Erkek karakterimiz akıllı, kız kardeşi ile birlikte olmamak için (evet ensest olmaması çoğumuzu sevindirdi) kızların tüm hücümlarına karşı direniyor. şimdi "Ne sıkıcı bi durum." diye düşünebilirsiniz ama 1 gecelik zevkin çocuğun tüm hayatını tehdit etmesi gibi bir etken var ortada. Animenin diğer ecchi ve harem türlerinden ayıran farkı gizem içermesi. Bu gizem bana göre animeye biraz olsun tat katmıştır. 

8- Campione!: Matsurowanu Kamigami to Kamigoroshi no Maou

8- Campione!: Matsurowanu Kamigami to Kamigoroshi no Maou http://www.turkanime.tv/anime/campione-matsurowanu-kamigami-to-kamigoroshi-no-maou

Konusu: Büyü güçleri olan yaratıkların olduğu bir dünyada bu yaratıklardan birini öldüren kişi "Campione" ismini kazanarak öldürdüğü yaratığın büyü güçlerine sahip olmaktadır. 

Godo Kusanagi, dedesinin taştan yapılmış eski bir tableti İtalya'daki arkadaşına götürmesini istemesi üzerine İtalya'ya gelir ve burada "Bronze Black Cross" büyü locasından Erica Brandelli adında savaşçı bir kızla tanışır.

Bu esnada "Verethragna" adlı bir yaratığın saldırmasıyla Godo, Erica'nın da yardımıyla yaratığı öldürerek Campione ünvanını elde eder.

Ne varki bu durum Godo'yu dünyada bulunan diğer yaratıkların ve Campione olan insanların düşmanı haline getirmiştir.


Yazar Notu: Bir çok ecchi severin bildiği bir animedir (buna bende dahil :D) Çizimler güzel, konusu desen ondan da güzel. Esas romantizmi sonlara doğru gösteren bir animedir.

7- Kiss x Sis (TV) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

7- Kiss x Sis (TV)      ( ͡° ͜ʖ ͡°) http://www.turkanime.tv/anime/kiss-x-sis-tv

Konusu: Lise giriş sınavlarına hazırlanan Keita’nın kendisiyle kan bağı olmayan iki üvey kız kardeşi vardır. Keita’dan yaşça daha büyük Ako ve Riko, sınavlarına hazırlanmasına yardım etmek isterken bir yandan da Keita’nın sevgisi için birbirleriyle yarış içindedir.


Yazar Notu: Yukarıya bıraktığım ( ͡° ͜ʖ ͡°) ifadesinin sebebini izleyen herkes biliyordur diye düşünüyorum :D İzlemeyenlere ise kısa bir açıklama yapmam gerekirse... Hentai sınırlarında anime arayan herkese önerilir :D                      

     ...Buradan, hayatında izlediği ilk animesi bu olan arkadaşa selamlar :D...

6- Madan no Ou to Vanadis

6- Madan no Ou to Vanadis http://www.turkanime.tv/anime/madan-no-ou-to-vanadis

Konusu: Batı Avrupa'da savaş zamanlarında geçen hikayede, Zhcted'in (baş krallıklardan biri) Vanadislerinden (her biri, 7 bölgeden birini temsil eden, doğaüstü güçlere sahip 7 kadın savaşçı), Eleanor "Ellen" Vertalia, Brune'deki (rakip krallık) bir savaşı yönetmektedir. Vanadislerin gücü düşmanlarına korku saçmaktadır. Brune'nin hizmetindeki bir Kont olan, Tigre diye tanınan bir genç okçu, savaşta yenilmelerinden önce, Ellen'in gücünü ilk elden tadar.Her nasılsa, Ellen, yeteneklerine tanıklık ettikten sonra, ona hizmet etmesi şartıyla hayatını bağışlar.


Yazar Notu: Ecchi türünden olmasına rağmen,ecchi ne yazık ki yok denecek kadar azdı. Bu yönden çoğu kişinin beğeneceğini düşünmekteyim. Konusu olsun, karakterleri, çizimleri, müzikleri kısaca herşeyi ile içine çeken bana göre güzel ve özel bir animedir.

5- Masamune-kun no Revenge

5- Masamune-kun no Revenge http://www.turkanime.tv/anime/masamune-kun-no-revenge

Konusu: Şişman bir çocuk olarak Makabe Masamune, Adagaki Aki tarafından acımasızca alay edilmiş ve hor görülmüştür. Bir gün Adagaki Aki'den intikamını alacağına ant içen Makabe, kendini geliştirme ve kişisel dönüşümü için çok sıkı bir rejime başlar.

Yıllar sonra, Masamune yepyeni birisi olarak ortaya çıkar. Yakışıklı, popüler, kuzursuz notları olan ve sporda iyi olan, Masamune-kun Aki'nin okuluna nakil olur, ve Aki tarafından tanınmaz. Şimdi, Masamune-kun sonunda yıllar önce onu aşağılayıp hor gören kızın karşısına çıkmak için hazır. Fakat Masamune'nin intikamı düşündüğü gibi tatlı olacak mı?


Yazar Notu: Sırf intikamı için kızı tavlamaya çalışan, bu sebeple de şekilden şekile giren Masamune senide unutmadık :D Başlangıç müziğine aşık olduğum sayılı animelerden biri. Bu animenin mangası oldukça popülerdir. Animenin finali bana göre muhteşemdi...

4- Akaneiro ni Somaru Saka

4- Akaneiro ni Somaru Saka http://www.turkanime.tv/anime/akaneiro-ni-somaru-saka

Konusu: Junichi Nagase’nin, yeni transfer olan öğrenci Yuuhi Katagiri’yi koruması gereken bir anda onu öpmesi gerekir. Neler olduğunu anlayamayan Yuuhi, Junichi’ye bağırmaya başlar ancak bilmediği şey ailelerinin ikisini de nişanlamış olduğudur.


Yazar Notu: Sıkılmadan izleyebileceğiniz bir animedir. Kız karakterimizin tsundere olması animeye biraz tat katmış bana göre. Aslında ben tsundere karakterlere pek tahammül edemem lakin bu animeye yakıştığını düşünüyorum.

Önemli Not: Daha önce izlemeyip yada unutup tekrardan izlemeyi düşünen arkadaşlar. Türkanime sitesinden izliyorsanız eğer, "Varsayılan" da animenin ilk bölümü yanlıştır. Bu 1 yıl öncede böyleydi."Düzeltilmiştir belki" diyerek tekrardan kontrol ettim fakat düzeltilmemiş. "Varsayılan" yerine "AniKeyf"den sorunsuz izleyebilirsiniz.

3- Mashiro-iro Symphony: The Color of Lovers

3- Mashiro-iro Symphony: The Color of Lovers http://www.turkanime.tv/anime/mashiro-iro-symphony-the-color-of-lovers

Konusu: Bir kız öğrenci okulu olan Özel Yuihime Akademisi'ne 10 aylığına erkek öğrenciler de kabul edilir. Amaç yeni gelen öğrencilerin adaptasyon sürecini ve okuldaki kız öğrencilerin erkek öğrencilere karşı tepkilerini gözlemlemektir. Shingo Iryu ve arkadaşları da bu kapsamda okula gelecek erkek öğrenciler arasındadır.

Shingo yeni okuluna başlamadan önceki gece, sokakta kaybolan kız kardeşini ararken Airi Sena ile karşılaşır. Airi, Shingo'nun kız kardeşine yardım etmiş iyi bir kızdır.

Ertesi gün yeni okuluna gelen Shingo, Airi ile tekrar karşılaşır. Airi bu okulunu öğrencilerinden biridir, fakat Shingo'nun gece karşılaştığı yardımsever kızdan eser yoktur. Çünkü Airi ve okulun diğer kızları erkek öğrencileri bu okulda istememektedir.


Yazar Notu: Bu kadar düşük bir puanı hak etmeyen bir animedir. Animenin ortalarına doğru biraz sıkılabilirsiniz fakat bir kaç bölüm dayanırsanız, animeyi sabrettiğiniz için sizi sevindirecek bölümler olacaktır. Yine erkek karakterimizin bir kızı seçtiği bu animenin en güzel yanı,klasik sahnelerden biri olan itiraf edip bitirmediler.hemde ikiliyi görme fırsatımızda oldu. Bu yönden kendi türünde ki çoğu animeyi geçti desem yeridir.

2- Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru

2- Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru http://www.turkanime.tv/anime/ore-no-kanojo-to-osananajimi-ga-shuraba-sugiru

Konusu: Kidou Eita isimli kahramanımız Tıp fakültesini kazanmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Anne ve Babasının boşanmasından dolayı aşka karşı bir antipati beslemektedir. Günün birinde Masuzu isimli gümüş saçlı mavi gözlü güzel bir kız beklenmedik bir şekilde hayatına girer.

Masuzu kendine sahte bir erkek arkadaş aramaktadır. En uygun kişi olarak da Kidou Eita'yı gözüne kestirmiştir. Tabi ki bu durum çocukluk arkadaşı Chiwa ve diğerleri tarafından hoş karşılanmıyor.Bu da Kidou Eita üzerinden yapılacak bir savaş anlamına gelmektedir.


Yazar Notu: Animeyi izleyip, yorum atan "Berk Ege Çakıl" arkadaşımız benim söylemek istediğim herşeyi yazmış..."Anime güzel sonunda harem flag'ıyla devam etmiş olsada bir seçim oldu.Ki tam benim istediğim seçim oldu. 2.sezona gerek yok bence.

2.sezonu da beklemeyin derim. Üstü açık bırakılmadı seri.

Millet diyor adam odun diye siz öyle sanın salak ayağına yatıyor resmen.
Zaten söylüyor ben sevgili istemiyorum diye, diğer basit seriler ile karıştırmayın.

GÜNÜN ÖZLÜ SÖZÜ:
"Bir yalancının sevgilisi olsa olsa onun partneri olabilir"

1- Ai Yori Aoshi

1- Ai Yori Aoshi http://www.turkanime.tv/anime/ai-yori-aoshi

Konusu: Kaoru Hanabishi, birgün üniversitede gezerken, yolunu kaybetmiş kimonolu bir kız görür. Kız birini aramaktadır ve Kaoru, onunla bukişiyi aramaya karar verir. Ancak adrese vardıklarında adresin boşolduklarını görürler. Kız aradığı kişinin resmini gösterdiğinde Kaoruiçin tam bir süprizdir. Çünkü; resim, ikisinin küçükken çekilen resmidir. Kızın adı Aoi Sakurabadır. Aoi, Kaoru'nun nişanlısıdır ancak Kaoru, ailesini terk etmiş ve nişan bozulmuştur. Aoi, Kaoru'yu tekrar Hanabishi ailesine geri döndürmeye ve nişanı tekrar yenilemeye çalışır ancak Kaoru'nun dönmeye niyeti yoktur.

Yazar Notu: Yayınlandığa yıla göre muhteşem çizimlere sahip olan Ai Yori Aoshi, günümüzde çıkan dandik romantizm animelerine benzemez. Kendisine has havası olan anime gerçek bir aşkı harmanlayıp aile baskısının,sadece güç ünvan para uğuruna insanların yada güzide aşkların kısıtlanmasını konu alıyor. Ama tüm bu sebeplerle de sevdalarının, aşklarının sönmemesi kadar güzel ne olabilir ki?  Her sahnesi tam uyumlu,işleyişi sıkmayan harika bir romantik komedi animesi.

Hiçbir kötü yoruma aldırış etmeden direk izlemenizi şiddetle tavsiye ederim...

BONUS- Rescue Me! ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

BONUS- Rescue Me!        ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) http://www.turkanime.tv/anime/rescue-me

Konusu: Hikaye Mizutani Masayuki etrafında dönmektedir. Masayuki sıradan bir lise öğrencisidir. Sınıf arkadaşı Shimizu Sayaka evinde hizmetçi olarak çalışmaktadır. Birçok erotik durumla başa çıkmak onların günlük yaşantısı haline gelecektir.


Yazar Notu: Hard ecchi arayanlar ekran başına :D:D Sadece tek bir şey açıklayacağım. Hentaiyi animelemişler. Buna anime demek ne kadar doğru olur bilemem. Bunun bir tık üstüne hentai deniliyor. 

Aciz insanların yok oluşlarını seyretmekten zevk alıyorum.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları