Nagasaki, yılda bir kez düzenlenen fener festivalinde muhteşem güzelliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Şehir, Studio Ghibli’nin “Spirited Away” filminden çıkmış gibi görünüyor.

5 Şubat'ta başlayan ve 19 Şubat'ta sona erecek olan iki haftalık festival, Ay takviminde Yeni Yıl kutlamalarına denk geliyor. Nagasaki, Japonya'daki dış ticarete açılan şehirlerden biri ve SoraNews24’ e göre Çin kültürü ile uzun yıllara dayanan bir bağlantısı var.

Image

Shinchi Chinatown ve çevresi renkli fener ve ışıklarla dolu. Nagasaki Fener Festivali sırasında şehir yetkilileri ve organizatörler tarafından şehrin Chinatown semtine yaklaşık 15.000 fener asılıyor.

    Image

    Image

Nagasaki'yi ziyaret etmeyi planlayanların festivale gün batımından hemen sonra katılmaları şiddetle tavsiye ediliyor. Fenerler sadece karanlık gökyüzünde yüzüyor gibi görünmekle kalmayacakları, aynı zamanda nehre ya da sokaklardaki yağmur suyu birikintilerine yansıdıklarında renkli manzaralar sunacakları belirtilmekte.

       Image

Nagasaki’li Twitterkullanıcısı @hitsuji_eat ‘in Nagasaki’nin Meganebashi Köprüsü ile Hama no Machi alışveriş merkezi arasındaki trende kaydettiği birkaç klip, SoraNews24 tarafından, “Spirited Away” de cadı Yubaba’ nın Aburaya hamamına giden tren yolculuğunu andırdığı şeklinde yorumlandı.

Image             Image

Fenerler, Nagasaki'de ziyaretçilerin bekleyebileceği tek görsel şov değil. Festivalde ayrıca geçit törenleri, canlı müzik ve akrobatik performanslar olduğu kaydedildi.

             

Kaynak: viralspot

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları