Bir sonraki Animeler Net Yazarı Deniyor serisinde Kat Kat Tat'ın rakibi sizlerle, sevimli sincap temalı kutusu albenisinin sırrı. Çikolata sevenler bu yazıya!

Pie no Mi パイの実

Geçen serimizde sizi eskilere götürdük, şimdi günümüze geri dönmeye ne dersiniz? 

Biraz çocukluğumuzu hatırlarsak Kat Kat Tat denen milföy hamurlu bir atıştırmalık vardı, sanıyorum halen bazı marketlerde bulmak mevcut. Kimi kırıntıları saçılıyor diye yemeyi beceremezdi (misal ben) kimi ise dağılmasın diye tek lokmada yeme peşindeydi. İşte benim gibi beceremeyenlere gelsin bu yazı. 

Image

Pie no mi LOTTE'ye ait bir atıştırmalık, kökeni Kore'ye dayalı fakat elini Japonya'ya atmayı unutmayan bir şirket. İçinde çikolata olan küçük milföy parçalarını üretmek kimin aklına esmişse buradan bir selam gönderiyorum. Fakat önce kutunun sevimliliğini konuşalım mı? Bu şirin sincapların fındık aromasını temsil edebileceği kimin aklına gelir, tema ve yiyecek uyumu ince düşünülmüş diyelim.

Image

Özellikle çikolatası kahvaltıda sürmelik olan çikolataları andırıyor. Fındık kokusu oldukça baskın, her zamanki gibi çayın yanında favori olabilecek bir atıştırmalık. Ağızda dağılan tereyağlı tatlıları seviyorsanız iki dakika kalmadan kutuyu bitirmiş olacaksınızdır. Kırıntı konusuna gelince biraz dağılıyor fakat bu etrafı yada üstünüzü batırır derecede değil. Öyle beğenmiştim ki kutunun içindeki kırıntıları kaşıkla yemiştim. Japonya'ya giderseniz kombinilerden temin edebilirsiniz. Çikolata sevenlerin gönlünde taht kuracaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları