Bu galeride izlediğim animeler arasında en sevdiğim açılış müziklerine sahip olanları listeledim. İyi dinlemeler!

10- One Punch Man, The Hero!!

Listenin bir yerinde mutlaka bulunacağını tahmin etmişsinizdir. Özgün bir sıralama yaparak hazırladığım bu listenin çıtasını biraz yükselttiğimden dolayı birinciliğe oynayamasa da The Hero!! Set Fire to the Furious Fist adlı açılış müziği, eğlenceli ve One Punch Man animesine adapte olmamızı oldukça kolaylaştıran bir eserdir.

9- Ergo Proxy, Kiri

Bir başyapıt kabul edilen Ergo Proxy'nin açılış müziği Kiri'nin sahibi olan Monoral, bana göre özellikle temposunun yavaş olduğu bölümleri çok iyi değerlendirerek çok başarılı bir iş çıkarmış.

8- Neon Genesis Evangelion, A Cruel Angel's Thesis

Karşınızda anime evreninin en troll videolarının kaynağı! Bir çok düzenleme (?) ile de karşımıza çıkan A Cruel Angel's Thesis, mecha türündeki animelerin arasında kült kabul edilen Neon Genesis Evangelion'un çok sevdiğim açılış müziğidir.

7- Tokyo Ghoul, Unravel

Unravel adlı açılış müziğini dinlediğinizde Tokyo Ghoul hayranı bir arkadaşınızın sizi bıktırana kadar 'oşiyetteyo şiyetteyo' diyerek acapella yapmasını hatırlıyorsanız tebrikler! Siz de kulüptensiniz :) Her şeye rağmen yiğidi öldür hakkını yeme diyerekten listemizin yedinci sırasında Unravel için yer açıyoruz.

6- Attack on Titan, Guren no Yumiya

Guren no Yumiya, Youtube aracılığıyla azımsanamayacak bir dinlenme sayısına ulaşan bir şarkı olmasının yanı sıra -anime serisini pek beğenmiyor olmama rağmen- benim de çok başarılı bulduğum bir açılış müziğidir.

5- Samurai Champloo, Battlecry

Hip-Hop kültürünü başarılı bir şekilde hissettirmiş bir müzik olmasıyla beni cezbetti. Hem beati hem de sözlerini çok beğendim bu şarkıyı dinlemenizi öneririm. Sonuçta her zaman rap türünde başarılı bir açılış müziği görmüyoruz.

4- Cowboy Bebop, Tank

Dinlediğinizde sizi doksanların sonlarına götürecek olan çok başarılı bir açılış müziği olan Tank, kesinlikle tavsiye ettiğim bir The Seatbelts çalışması.

3- Death Note, What's up, people?!

Birinci açılış müziğine göre çok daha sert bir eser olan 'What's up, people?!', özellikle brutal bölümleriyle bir metalhead olan beni kendine hayran bırakmış harika bir açılış müziğidir.

2- Mirai Nikki, Kuusou Mesorogiwi

Mirai Nikki serisini kötü sonla biten animelere olan zaafım yüzünden ne kadar beğeniyorsam, açılış müziği olan Kuusou Mesorogiwi'yi de o denli başarılı buluyor ve seviyorum. Orijinal versiyonunu eklememe sebebim, bu yorumu kendi müzik zevkimi çok daha yakın bulmam. Ayrıca, Raon Lee'nin son saniyelerdeki solo bölümünün favorim olduğunu söyleyebilirim.

1- Elfen Lied, Lilium

En sevdiğim animenin en sevdiğim açılış müziğine sahip olması da beklenen bir durumdu sanırım. Lilium, klasik gitarda polifonik teknikler üzerine çalışmalar yaptığım dönemde defalarca çalmaktan bıkmadığım, mükemmel bir eser ve müzik kutularına olan ilgimi büyük oranda arttırmış açılış müziği olarak listenin ilk sırasında yerini aldı.

Onur Köşesi

Bu listedeki favoriniz hangisi? Kendi listenizi yorum atarak paylaşmayı unutmayın :)

Bu listedeki favoriniz hangisi? Kendi listenizi yorum atarak paylaşmayı unutmayın :)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları