Tomoko Yamashita'nın Ikoku Nikki Mangasının TV Animesi Geliyor.
Pony Canyon Tomoko Yamashita'nın Ikoku Nikki (Diary of a Strange Land) mangasının bir televizyon anime uyarlamasına ilham verdiğini duyurdu. Şirket ayrıca bir teaser tanıtım videosu, bir teaser görseli ve dizinin ana kadrosunu da açıkladı.

Miyuki Oshiro (Durarara!!!×2 Ketsu, Natsume Yūjin-Chō Go, To Your Eternity için bölüm yönetmeni) Shuka'da animeyi yönetiyor. Kohei Kiyasu (Run with the Wind, My Home Hero) kompozisyon ve senaryo yazımından sorumlu, Kenji Hayama (Princess Jellyfish, Tiger & Bunny) karakterleri tasarlıyor ve Kensuke Ushio (Chainsaw Man, A Silent Voice, Heavenly Delusion) müzikleri besteliyor.

Aşağıdaki görselin sol üst köşesindeki metinde "[O] farklı bir ülkenin kraliçesinin tahtının köşesinde uyuyor" yazıyor.

Manga, 35 yaşındaki roman yazarı Makio Kōdai ve aynı çatı altında yaşayan 15 yaşındaki yeğeni Asa'ya odaklanıyor. Makio, Asa'nın Makio'nun ablası da dahil olmak üzere ebeveynleri vefat ettikten sonra ani bir dürtüyle Asa'yı yanına alır. Ertesi gün, Makio'nun aklı başına gelir ve diğer insanlarla birlikte iyi olmadığını hatırlar. Böylece günlük hayatları başlar; Makio bir oda arkadaşına alışmaya çalışırken, Asa da asla bir yetişkin gibi davranmayan bir yetişkine alışmaya çalışır.

Yamashita (The Night Beyond the Tricornered Window, Don't Cry Girl, Mo'some Sting) mangayı Haziran 2017'de Shodensha'nın Feel Young dergisinde başlattı ve Haziran 2023'te bitirdi. Manganın 11. ve son derlenmiş kitap cildi Ağustos 2023'te çıktı. Manga bu yılın başlarında 28. Yıllık Tezuka Osamu Kültür Ödülü'ne aday gösterildi. Manga ayrıca Kono Manga ga Sugoi! 2024 baskısının kadınlar listesinde 5. sırada yer aldı, Aralık ayında Da Vinci'nin manga için 23. yıllık "Yılın Kitabı" listesinin başında yer aldı ve 2020'de 13. Manga Taisho ödüllerine aday gösterildi.

Manga, 7 Haziran'da Japon sinemalarında gösterime girecek bir  aksiyon film uyarlamasına ilham veriyor.

Kaynak:ANN

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları