Supernatural Özleyenlere, 10 Anime Önerisi!
Supernatural bitmiş olabilir ama canavar avı türü fanları anime dünyasında sevecek çok şey bulacaklar!

Yeni paranormal diziler arayan Supernatural fanları için, animelerden daha iyi bir sığınak olamaz. İster bir kez izlemiş olun ya da binlerce kez... Artık dikkatlerinizi başka türlerde doğaüstü dizilere çekmelisiniz! Animeler çeşitli yaratıklar, canavarlar, büyücüler, kahramanlar ve aklınıza gelebilecek her türden doğaüstü içeriklerin birçoğunu bünyesinde barındıran bir tür.

Supernatural: The Animated Series

Winchester kardeşlere henüz veda etmeye hazır olmayan hayranlar hatta onları biraz fazla özleyenler, Supernatural'dan uyarlama olan anime serisine bakmak isteyebilirler. Seri Sam ile Dean'ın babalarını aramalarını konu alıyor ama orjinal seri ile birebir aynı çizgide gittiğini pek söyleyemeyiz. Anime Supernatural hayranlarına yeni sevilecek yeni maceralar, yeni karakterler ve değişik türden canavarlar vaad ediyor. Supernatural bittikten sonra ona benzer bir şeyler arayanlar için mükemmel bir alternatif!

Dororo:

Sam ve Dean arasındaki kardeşlik bağına bayılanlar için, Dororo mükemmel bir seçim olabilir! Uzuvları olmadan doğmasına rağmen Hyakkimaru, güçlü bir savaşçı olur ve bedenine kavuşabilme amacıyla iblisleri öldürür.

Yolculuğu sırasında yolu küçük hırsız Dororo ile keşişir. Dororo ile seyehat etmeye başlar ve dünyayı tehdit eden bir sürü yaratığı avlarlar ve gizli kalması gereken sırları ifşa ederler. Hyakkimaru ve Dororo, bir yönden tıpkı Sam ve Dean gibi olan bir ikili!

Blood Blockade Battlefront

Supernatural, izleyenleri koltuktaan fırlatacak kadar korkunç bir sürü canavarı olan bir diziydi ancak zaman zaman da komik bölümleri yok değildi. Sadece korku üzerine dayalı olmayan bir doğaüstü olaylar dizisi arayanlar için bu anime bizden size tavsiye! 

Normal ve paranormal şeylerin arasındaki perdenin kalktığı bir şehirde, her gün her türlü kaos yaşanıyor! İşte burada da gizli topluluk Libra devreye giriyor. Onlar, şehri güvende tutmaktan sorumlu ve en yeni üyeleri Leo ise neye bulaştığını farkında bile değil.

In/Spectre

Sam ve Dean, genelde paranormal olayları şiddetle çözme eğilimindeler ama ya bu işin başka bir yolu varsa? Bu animede bu tür sorunları tartışarak ve barışçıl bir şekilde çözmek, Kotoko Iwanaga'nın işi. Doğaüstü varlıkların Bilgelik tanrısı olan Kotoko, kendini sürekli olarak bu varlıkların sorunlarının ortasında bulur ve onları çözmekle yükümlüdür. Bu yüzden yine bir sorunu çözerken karşılaştığı Kuro Sakuraga'nın sıradan bir insan olmadığı gerçeği onu sarsar. Doğaüstü topluluğa yardım ederken bunların başlarına neler geleceğini zaman gösterecek.

BEM

Sam ve Dean'ın kendilerini iki dünya arasında kalmış bir halde bulmaları gibi, insanlar ve iblisler de kendilerini bu durumda bulurlar. Adalet için savaşan yarı insan olan Bem, Bela ve Belo, kendilerini hem insanlar hem de iblisler tarafından dışlanmış bir halde bulurlar. Ancak bu, şehrin göbeğinde dolaşan kötü yaratıkları yok etmelerini ve insanları kurtarmalarını engellemez. Çeşitli unutulmaz karakterleri ve Supernatural'dan daha karanlık bir temaya sahip olan Bem, paranormal şeylere özlem duyanlar için birebir!

Trese

Alexandra Trese, ailesi trajik bir şekilde öldürüldükten sonra kendini Maniladaki Babaylan -mandrigima'nın sahibi olarak bulur. Şimdi Manila'daki yeraltı dünyasıyla insanlık arasındaki dengeyi korumaktan sorumludur.

Kendi sorumlulukları ve doğaüstü cinayetlerde polise yardım etmek arasında kalan Alexandra Trese, Winchester Kardeşlere taş çıkarabilir! Daha karanlık ve daha korkutucu şeyleri sevenler için, Tresa tam da aradıkları şey!

 

Cop Craft

San-Teresa şehrinde suçlar havada uçuşuyor olabilir ancak burayı dünyanın geri kalanından farklı kılan şey, büyülü bir dünyanın ön kapısı olmasıdır. Hem insanlar hem de fantastik yaratıklarla yaşayan Dedektif Matoba, bir uyuşturucu baskınınında işlerin korkunç bir şekilde ters gitmesiyle kendini Mildor Şövalyesi Tilarna ile ortaklık ederken bulur. Cop Craft, Supernatural benzeri olup, biraz daha ağır korku içerikleri olan bir yapım.

Castlevania

Castlevania, aynı adlı video oyunu serisinin biraz daha sulandırılmış bir versiyonu diyebiliriz. Drakula, haksız yere büyücülükle suçlandığı için karısının kazıklanıp yakılmasından sonra, tüm insanlara savaş ilan eder. Şimdi dünya onun sıradan hiçbir insanın yenmeyi bile düşünemeyeceği şeytan köleleri tarafından istila edildi. Ancak güçlü Belmont Ailesinin son üyesi olan yetenekli bir sihirbaz ve Drakula'nın oğlu bir araya geldiğinde, insanlık için bir umut doğmuştur. Yani, başarabilirlerse. Tam olarak Supernatural gibi olmasa da, bu avcılar son derece yetenekli ve onları izlemesi oldukça eğlenceli.

Fire Force

Fire Force, insanların kendiliğinden alev alıp ölümsüzleşen ve kimsenin uğraşmak istemediği yaratıkların olduğu bir dünyada geçiyor. Neyse ki, tıpkı Sam ve Dean gibi bu dünyadaki masumları onlardan koruyan yetenekli kişiler var!

Dizi Shinra Kusakabe'nin Company 8 ile çalışmaya başlayıp, genel halkı cehenemliklerden korumasıyla başlar. Ancak şirkette kendine yer edindikçe, cehennemliklerin ardındaki gerçeğin tahmin edildiğinden daha şeytani olabileceğini öğrenir.

Jujutsu Kaisen

Jujustsu Kaisen'deki tüm canlı varlıklar lanetli bir enerji yayar ve bu enerjiler en sonunda birer lanet oluverirler. Bu korkunç canavarlar, insanlığı yok etmekten başka bir şey istemiyor! Neyse ki Jujutsu Büyücüleri, lanetli enerjiyi kontrol etme ve kullanabilme gibi özel yetenekleriyle, masum sivillerin zarar görmesine engel olurlar. Bununla birlikte Itadori'nin kendini aniden bu dünyada bulduğunda, lanetleri avlamakla işin bitmediğini öğrenir. Dean'in bir turta yediğinde ortalığın karışması gibi, lanetli bir parmak yemenin bu kadar soruna yol açabileceğini kim bilebilirdi?

Kaynak: CBR

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları