Top 10 Yaoi Animeleri
erkek kahramanların eşcinsel aşkını anlatmasıdır. Ayrıca “shounenai” (“oğlan aşkı”) veya “shotacom” (“lolicom”’un tersi) olarak bilinir. Yaoi türü, gelişimi bakımından Batıdaki “slash” hayran kurgusuna benzerlik gösterir.

1. Sekai-ichi Hatsukoi

Lisede yaşadığı ilk aşkı hayal kırıklığıyla sonuçlanan ve artık kimseye aşık olmamaya karar veren karakterimiz Onodera, babasının sahibi olduğu yayıncılık şirketinde kayırıldığı yönündeki dedikodulara kulak misafiri olunca Marukawa'da işe girmeye karar verir. Fakat önceki gibi çok sevdiği edebiyat alanında editörlük yapmak istediği halde kendini Shoujo manga departmanında bulur. Editör Şef hakkındaki övgüleri duyunca bir iki hafta katlanmaya karar veren Onodera başlangıçta şefi Takano-san'ı tanımasa da, sonradan onun lisedeki ilk aşkı olduğunu öğrenir. Üstelik Takano-san ona tekrar "Seni seviyorum" dedirtmeye kararlıdır.

Junjou Romantica'nın mangakasına ait 2011 yapımı bir seridir.

2. Junjou Romantica

Takahashi Misaki, abisinin arkadaşı Usami Akihiko'dan özel ders almaya evine gider. Orada iki erkeğin aşkını anlatan bir roman bulur. Bu romanın baş karakterinin abisi olduğunu görünce ise çılgına döner.

Junjou Egoist: Çocukluk arkadaşı Akihiko'ya aşık olan Kamijou Hiroki, parkta ağlarken Kusama Nowaki ile tanışır. Nowaki, Hiroki'den kendisinin özel hocası olmasını ister ve biraz zorla da olsa amacına ulaşır. Hikayenin ikinci kısmında ise Nowaki bir süre ortadan kaybolacaktır.

Junjou Terorist: Bir üniversitede profesör olan You Miyagi, Takatsuki Shinobu'nun ilan-ı aşkıyla neye uğradığını şaşırır. Çünkü Shinobu eski eşinin erkek kardeşidir ve 18 yaşındadır.

3. Love Stage!!

Babası şarkıcı, annesi film yıldızı ve süper popüler grup "The Crusherz"da vokalistlik yapan abisi Shougo'nun olduğu ailede, Sena Izumi süper ünlü ve yetenekli ailenin basit bir otaku öğrenci olan üyesidir.

Izumi, "Magical Girl LalaLulu" serisini çok sever ve bu yüzden mangaka olmaya kararlıdır. Ancak bir gün reddedemediği bir reklamda oynamak zorunda kalır. Çekimlerde, on yıl önce bir reklamda birlikte oynadığı, süper popüler genç aktör Ichijou Ryouma ile tekrar karşılaşır.

4. Hybrid Child

Hibrid çocuk, sahibinden yeteri kadar sevgi ve ilgi gördüğünde gelişebilen bir robottur. Tamamen bir insan ya da makine olmayan hibrid çocuk modelleri sahipleri ile duygusal bağlar kurarlar.

Hybrid Child aşk, fedekarlık ve dram içeren kısa hikayelerden oluşuyor. Sekaichi Hatsukoi ve Junjou Romantica da olduğu gibi üç hikaye bulunuyor. Genç Kotaro, hibrid çocuğunun ömrü tükendiği zaman sorumluluğun önemini anlıyor. Hüzünlü kılıç ustası Seya, hibrid çocuğu Yuzu’nun yardımıyla tekrar sevmeyi öğreniyor. Son olarak da hibrid çocukların tasarımını yapan Kurada’nın hikayesi ve kaybettiği aşkından nasıl ilham aldığı anlatılıyor.

5. Koi Suru Boukun

Tetsuhiro Morinaga, heteroseksüel bir adama aşık olduğu için zor günler geçirmektedir. Ancak sempaisi olan bu adam aynı zamanda homofobik ve zorbadır. Tesadüfen yasak meyvenin tadına bakan Morinaga, artık geri dönüşü olmayan, cehennem azabı gibi bir aşk için mücadele edecektir.

6. Tight-rope

Bir Yakuza ailesinin tek oğlu olan Ryunosuke'ye, ailesi çeteyi devralmak için baskı yapmaktadır. Fakat Ryuu'nun tek derdi çocukluktan beri aşık olduğu Nao'yla huzurlu bir hayat yaşamaktır. Nao ise bütün bunların onu ilgilendirmediğini düşünse de, istemeden olaylara dahil olacaktır.

7. Super Lovers

Yazı annesiyle birlikte geçiren Haru, annesi tarafından yeni evlat edinilmiş Ren ile tanışır. Haru'nun amacı yaz bitmeden Ren'i "medenileştirmek" olduğu için Ren ile geçinmek hiç de kolay değildir. Haru, Ren ile daha çok zaman geçirdikçe ilişkileri gelişir ve karşılığında Ren ona ısınmaya başlar. Gerçekten yaz sonuna kadar "aile" olabilecekler midir?

8. Kirepapa

Chisato 18'lik gibi görünen ama aslında 35 yaşında çok yakışıklı bir roman yazarıdır. Ayrıca Riju isminde 15 yaşında çok sevimli bir oğlu vardır.

Chisato arkadaşlarını sürekli Riju'dan uzaklaştırmaya çalışır, çünkü onu bozacaklarını düşünür. Ancak arkadaşlarından Shunsuke onun tuzaklarına hiçbir zaman kanmaz ve Riju'dan uzaklaşmaz, Riju'yu sevdiğini söyler ve Riju'nun en yakın arkadaşıdır.

Ama Shunsuke'nin hedefi gerçekten Riju'mudur? Chisatonun çok sevdiği gizemli yazar kimdir? Chisato arkadaşlarının Riju'dan yararlanmak istemediğine neden ikna olmamaktadır?

9. No. 6

Hikâye, 2013 geleceğinde Altı Numara denilen bir şehirde geçiyor.

2 yaşından bu yana Altı Numara'dan ayrıcalıklı olarak elit kesimde yaşayan Shion adlı çocuk, 12. yaş gününün akşamında kendisine Nezumi (sıçan) diyen bir çocuğu kurtarır. Nezumi, şehrin Özel Güvenlik Arazisi'nden kaçmış bir çocuktur. Bu, Shion'un hayatını sonsuza dek değiştirir.

10. Gravitation

Hayran olduğu pop idolü Ryuichi Sakuma gibi bir yıldız olmak isteyen Shuichi, gitaristi ve en yakın arkadaşı olan Hiro ile birlikte Bad Luck adlı bir grup kurar. Bir türlü şarkı sözü yazmaya odaklanamayan Shuichi'nin yarım kalan şarkı sözleri rüzgarlı bir havada uçar ve daha sonra ünlü bir aşk romanı yazarı olduğunu öğrendiği Yuki Eiri adındaki gizemli bir adamın eline geçer. Acımasızca yaptığı eleştirilerle Shuichi'yi kızdıran Yuki, daha sonra ondan kolay kurtulamayacaktır. Peki Shuichi sadece kızdığı için mi onun peşindedir, yoksa gerçekten aşık mı olmuştur?

"Öğretmek öğrenmektir."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

1 comment

MSsezr
This comment contains spoilers. Click here if you want to read.

Hepsini izledim...
Daha çok istiyorum.
Keşke Castle Heaven'ın falan animesi çıksa!

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

Disqus Yorumları