Yakuza serisinin yeni oyunu yeni kahramanı ile birlikte Ocak ayında Japonya'da çıkıyor.

Sega Çarşamba günü 2020'de Batıda, Yakuza serisinin yedinci oyunu olan Ryū ga Gotoku 7: Hikari to Yami no Yukue oyununu, Yakuza: Like a Dragon ismi ile yayınlayacağını duyurdu. Sega, oyun için İngilizce altyazılı bir duyuru fragmanı yayınladı.

Yakuza: Like a Dragon | Announcement Trailer

Sega, 16 Ocak'ta Japonya'da PlayStation 4 için oyunu yayınlayacak.

Oyun Yokohama da Isezaki Ijincho da geçiyor. Hikaye, Tojo Klanının üçüncü nesil ailesi olan Arakawa Ailesine ait olan yeni kahramanı Ichiban Kasuga'yı takip ediyor. Kasuga'nın patronu Masumi Arakawa, ailenin sağ kolu Jō Sawashiro'nun suçlarının düşmesini istedi. Ailesinin aşkı ve patronunun saygısı nedeniyle Kasuga 18 yıl boyunca sıkı bir hapishanede yattı ve 2019'da serbest bırakıldı. Ancak, serbest bırakıldığında onu karşılayacak kimse yoktu.

Oyun, aksiyon ve RPG savaş komutlarını birleştiren bir "canlı komut RPG savaşı" sistemine sahip olacak.

Ayrıca genel yönetmen ise Toshihiro Nagoshi oldu.

Karakterler ise:

Ichiban Kasuga olarak Kazuhiro Nakaya, Jō Sawashiro'nun suçlarını üstlenen anakarakter.

Arakawa Ailesinin sağ kolu Jō Sawashiro rolündeki Shinichi Tsutsumi.

Ken Yasuda ise Namba olarak karşımıza çıkıyor, kendisi bir hastaneden karaborsaya ilaç kaçırmaktan dolayı hemşirelik lisansını kaybetti.

Tojo Klanının üçüncü nesil ailesi olan Arakawa Ailesinin lideri Masumi Arakawa olarak Kiichi Nakai

Ayrıca, Akio Ohtsuka, Sumire Uesaka, Nobuhiko Okamoto, Yūichi Nakamura ve Kōsuke Toriumi de oyundaki karakterleri seslendirecek.

Sega daha önce Mart ayında oyunu, kahramanı Kazuhiro Nakaya ile ifşa etmişti.

Ayrıca Kazuhiro Nakaya, iOS, Android ve PC'de 2018'de çıkmış olan  Yakuza Online (Ryū ga Gotoku Online) oyununun da kahramanıydı.

Serinin bir önceki oyunu olan Yakuza 6: Life Song, Aralık 2016'da Japonya'da PS4'te ve Nisan 2018'de Kuzey Amerika'da piyasaya sürüldü. Sega, Japonya'daki Yakuza 5 oyununun PS4 versiyonunu 20 Haziran'da yayımladı.

Kaynak:ANN

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları