Unutulmuş eski ve güzel animeleri yeniden keşfedin.

Her geçen sezonda artan animeler ne kadar güzel olsa da; güzel hikayeleri olan animelerin sadece insanların hatıralarında kalması biraz üzücü bir durum. 

Aşağıda yer alan animeler, yayın sırasında izleyenleri tarafından iyi not almış fakat gün geçtikçe unutulmuştur. Bu 12 güzel animeyi tekrar keşfedelim! 

1- Noein: To Your Other Self:

                      Image

Tür: Macera/ Romantik/ Bilim-Kurgu

Bölüm Sayısı: 24

Kısaca Özeti: Gelecekte,uzay-zaman ilişkisi iki boyut arasındaki şiddetli bir savaş yüzünden tehdit altındadır. Savaşı durdurmanın tek yolu olduğu söylenen Dragons's Thorque'u aramak için de Dragon Calvary adında bir grup seçilir.

Stüdyo: Satelight


2- Tekkonkinkreet:

                                               Image

Tür: Macera/ Dram

Bölüm Sayısı: Film (tek bölüm)

Kısaca Özeti: Black ve White, çürümeye yüz tutmuş Treasure Town (Hazine Şehri)'da başıboş gezinen iki yetim suçludur. Bilinmeyen girişimciler, burayı yıkıp yerine eğlence parkı yapmak istemektedir fakat bunun olmasını önlemek için bu iki yetim ellerinden gelen her şeyi yapacaktır.

Stüdyo: Studio 4°C


3- Jin-Roh: The Wolf Brigade:

                   Image

Tür: Fantastik/ Gerilim

Bölüm Sayısı: Film (tek bölüm)

Kısaca Özeti:  Constable Kazuki Fuse, genç bir kız intihar bombardımanı yapmadan önce onu öldürmeyi başaramamıştır. Olayda yaralanan Fuse, yeniden değerlendirme için yetiştirme kampına gönderilmesi emrini alır. Aradan geçen zamandan sonra ölen kızın mezarını ziyaret etmeye gittiğinde orada kızın kız kardeşiyle karşılaşır ve aralarında tuhaf bir bağ oluşur.

Stüdyo: Production I.G.


4- Ocean Waves:

                     Image

Tür: Romantizm/ Slice of Life

Bölüm Sayısı: Film (tek bölüm)

Kısaca Özeti: Taku ve Yukata yakın arkadaşlardır. Fakat okullarına transfer olan güzel öğrenci Rikako nedeniyle araları bozulur. Yukata Rikako'dan hoşlanmaktadır fakat Rikako ise onun arkadaşı Taku ile takılmaktadır. Okulda onlar hakkında dedikodu yayılmaya başladığı halde Taku, ikisi arasında öyle bir durum olmadığını söyler.

Stüdyo: Studio Ghibli


5- Texhnolyze:

                   Image

Tür:  Suç-Drama/ Cyberpunk/ Psikolojik

Bölüm Sayısı: 22

Kısaca Özeti: İchise kızgın bir organizatörü tatmin etmek için kolunu ve bacağını kaybeden yetim bir ödül savaşçısıdır. Ölümün eşiğindeyken, yapay uzuvların sonraki evrimi için kobay olarak onu kullanacak olan genç bir doktor tarafından keşfediliyor. Yeni uzuvlar, İchise ile Lux tarafından kontrol eden ailelerin lehine kazanılsa bile onu şehrin kontrolünü ele geçirmek için dört yollu bir savaşa iterler.

Stüdyo: Madhouse


6- Mononoke:

                   Image

Tür: Tarihsel/ Gizem/ Korku/ Garip

Bölüm Sayısı: 12

Kısaca Özeti: Kusuriuri, "mononoke" denilen kötü niyetli ruhları arayan bir gezgin tıp sanatçısıdır. Bir yere gittiğinde atılmadan önce şeklini, gerçeği ve nedenlerini keşfetmektedir.

Stüdyo: Toei Animation


7- Magical Shopping Arcade Abenobashi:

                  Image

Tür: Macera/ Komedi/ Supernaturel

Bölüm Sayısı: 13

Kısaca Özeti: Geçirdikleri kaza sonucu yakın arkadaş olan Arumi ve Sasshi, fantastik bir alternatif fantezi dünyasına giderler. Gerçek hayata döneye çalışırlarken Sashi'nin otaku hobilerinin tezahürleri olan bir dizi dünya üzerinde seyahat ederler.

Stüdyo: Madhouse / Gainax


8- Dennou Coil:

                    Image

Tür: Bilim-Kurgu

Bölüm Sayısı: 26

Kısaca Özeti: Bir grup çocuk, teknolojinin arkasındaki komplonun çözülmesi için sanal-gerçek şehirle etkileşime girmek için akıllı gözlüklerini ve meta etiketlerini kullanıyorlar.

Stüdyo: Madhouse


9- Blue Seed:

                    Image

Tür: Aksiyon/ Romantizm/ Supernatural

Bölüm Sayısı: 26 +3 OVA

Kısaca Özeti: Keşişada ailesinin soyundan olduğunu keşfedene kadar Momiji ortalama bir ortaokul öğrencisiydi. Onun kanı, Japonya'yı yok eden şeytani Aragami canavarlarını yenebilecek güce sahiptir.

Stüdyo: Production I.G. & Ashi Productions (TV serisi) / Xebec (OVA Serisi)


10- Samurai 7:

                                                    Image

Tür: Macera/ Chanbara / Steampunk

Bölüm Sayısı: 26

Kısaca Özeti: Kanna Köyü, su rahibesini mekanize soylu haydutlara karşı onları savunmak için samuray toplamaya gönderiyor. İşe alımını zorlaştıran şey ise sadece gönüllü samuraylara pirinç sunabilmeleridir. Ancak, rahibe yedi samurayı köyü savunmak için istekli bulur.

Stüdyo:  Gonzo


11-House of Five Leaves:

                   Image

Tür: Dram/ Tarihsel

Bölüm Sayısı: 12

Kısaca Özeti: Akitsu, usta bir kılıç ustasıdır ve yeteneğinin en iyi olduğu zamanlarda onun kişiliği, işverenler ile çatışmalara neden olur. İş için umutsuzken beş yaprak çetesinin lideri için koruma olmayı kabul eder.

Stüdyo: Manglobe


12- The Twelve Kingdoms:

                   Image

Tür: Aksiyon/ Macera/ Dram/ Fantacy/ Romantizm

Bölüm Sayısı: 45

Kısaca Özeti: Youko, ürkek bir lise öğrencisidir. Bir gün ona bağlılık yemini eden bir adamla karşılaşır. Youko daha ne olduğunu anlayamadan bir grup canavar okula saldırır. Bunlardan dolayı da Youko, eski Çin'den esinlenen “Twelve Kingdoms”'ın içine sürüklenir.

Stüdyo: Studio Pierrot 


Kaynak: goboiano

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları