Japonların yaptığı en iyi anime filmlerinden biri olan,kazandığı ödüllerle isminden söz ettiren Kimi no Na Wa'ya biraz göz atalım......

Kimi no Na wa

2016 yılında Makoto Shinkai tarafından yazılmış ve yönetilmiş, CoMix Wave Films tarafından üretilmiş anime filmidir.Anime dram türündedir.107 dakikalık süresiyle bir çok ödül kazanmıştır.Anime Makoto Shinkai'nin aynı isimli romanından uyarlanmıştır.Roman animeden 1 ay önce çıkmıştır.

Konusu

Konusu

Mitsuha bir kentte yaşamaktadır. Babası validir. Mitsuha'nın babasının işleri yoğun olduğundan Mitsuha büyükannesi ve kız kardeşi ile yaşamaktadır. Mitsuha Shinto tapınağına ait geleneklerden ve babasının seçim kampanyasında yer almasından hiç hoşlanmamaktadır. Kentte yaşadığı için üzülmekte ve Tokyo’daki  şehir hayatını arzulamaktadır. Taki ise Tokyo’nun merkezinde yaşayan liseli bir gençtir. Arkadaşlarıyla zaman geçirmekten hoşlanan ve bir İtalyan restoranında  çalışan Taki, mimariye ve güzel sanatlara ilgi duymaktadır. Bir sabah uyandıklarında, kendilerini birbirlerinin bedenlerinde bulacaklardır. Ve bu sonraki günlerde tekrar ettikçe, aralarında bir bağ olduğu anlaşılacaktır, ama bu sırrı ikisi de o sırada bilmemektedir.Her ikisi bu olayın sırrını çözmeye çalışacaktırlar.

Karakterler

Karakterler

Taki Tachibana:Tokyo'da yaşayan, günlerini arkadaşlarıyla  geçiren ve İtalyan restoranında  işte çalışan lise çocuğudur. Mimar olmak istiyor.Babasıyla birlikte yaşamaktadır.Sanatsal yeneteklere(resim çizme) sahiptir.Olaylardan kısa bir süre önce anne ve babası boşanmıştır.

Mitsuha Miyamuzi: Annesi Futaba öldükten sonra babası evden ayrılmıştır.Küçük kız kardeşı ve büyükannesi ile birlikte yaşamaktadır.Itomori isimli küçük bir kasabada yaşayan 17 yaşında genç bir kızdır.Mitsuha Shinto tapınağına ait geleneklerden,kasabasından hoşlanmadığı,babası ile sorunları olduğu için Tokyo'da yaşayan genç yakışıklı bir erkek olmak istemektedir.Annesi Futaba ölmüştür.

Miki Okudera:Üniversite öğrencisidir,Taki ile aynı restoranda çalışmaktadır.Taki'nin pek istememesine rağmen Mitsuha Taki'nin bedenindeyken onunla çıkmaktadır.Arkadaşları tarafından Bayan Okudera(Okudera-senpai) olarak anılır.

Katsuhiko "Tessie" Teshigawara ve Sayaka Natori: Her ikisi Mitsuha'nın yakın arkadaşlarıdır.Tessie inşaat makinelerinde uzmandır.

Bu karakterler hakkında daha fazla bilgi veremeyeceğim.(spoiler olur)

Tsukasa Fujii ve Shinta Takagi: Taki'nin yakın arkadaşlarıdır.

Suwa Gölü

Suwa Gölü

Bazı kaynaklarda Suwa gölünün animedeki Itomori gölü için ilham kaynağı olduğu belirtiliyor.

Müzikler

Animenin müzikleri kendisi gibi mükemmel.Müzikleri Radwimps isimli rock grubu tarafından bestelenmiştir.

Açılış Müziği

Kapanış Müziği

Soundtrack Listesi

Anime Hakkında Görüşlerim

Anime Hakkında Görüşlerim

Öncelikle anime zaten mükemmel senaryosu ile kendine hayran bıraktırıyor.Müzikleri ile gerçekten güzel bir atmosfer veriyor. Animenin son sahnesi tam olmuş denilecek türden. Kazandığı başarılar, ödüller ne kadar güzel bir anime olduğunu ortaya çıkarıyor. 

Senaryo:10/10

Müzikler:10/7

Karakterler:10/9

Genel:10/9

Wallpaper

Wallpaper

Hep olduğu gibi wallpaper bırakıyorum ;)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları