Yeni bir yazı serimize başlıyorum arkadaşlar. İlk yazımızda Fate evreninin sevilen karakteri olan ve benim gerçekten hastası olduğum bir karakter olan Saber'ı inceleyeceğiz.

Evet arkadaşlar bugün yeni yazı serime başlıyorum. Bu serimizde hastası olduğumuz anime/manga karakterlerini ballandıra ballandıra anlatmayı düşünüyorum. Geçen sitede gördüğüm Saber figürü haberinden gaza gelerek seriye en sevdiğim karakter olan Saber ile başlamaya karar verdim umarım hoşunuza gider.

DİKKAT YAZI AĞIR SPOİLER İÇEREBİLİR!!!

Karakterimiz Saber normal ismi ile Arthuria, Fate/Zero ve Fate/Stay Night serilerinde Saber sınıfında olan bir hizmetkardır. Karakterin yaratıcısı Takashi Takeuchi ve Kinoko Nasu idir. Takashi Takeuchi’nin Unlimited Saber Works isimli bir Noble Phantasm’ı vardır. Bu adamımız istediği kadar Saber oluşturma gücüne sahiptir.

Saber güçlü bir iradeye sahip ve sürekli tam kararlılıkla hareket eden bir karakterdir. Cesurdur, Kutsal Kase’yi kazanmakta kararlıdır. Kadın olduğundan çok şövalye oluşuna öncelik verir.

Kendisine kadın olarak davranılmasından pek hoşlanmaz, daha doğrusu insan olarak davranılmasından. Şövalye ve bir hizmetkar oluşu bunlardan çok daha önceliklidir ona göre.Kendisine sürekli hizmetkar, Kutsal Kase’ye ulaşmak için kullanılması gereken bir araç olduğunu hatırlatır. Fakat senaryo ilerledikçe bu davranışları yumuşar, değişmeye başlar.

Saber sadıktır, soğuk davranır fakat aslında öyle biri değildir, sadece duygularının amacına ulaşmasına engel olmasını istemez. Seride ana karakterimiz Shirou’nun kendisi korumasını şaşkınlıkla karşılar. Onun bu davranışlarının Kutsal Kase’ye ulaşmasında sıkıntı oluşturacağını düşünür. Aslında gizlice içten içe kendisine güveni yoktur. Geçmişte yaşadığı acılardan kendisini sorumlu tutar ve bu onun özgüvenini yaralar. Her ne kadar mükemmel bir dövüş kabiliyeti olsa da Shirou aslında onun savaşa,dövüşe hiç taraf olmadığını fark eder.

Daha öncede söylediğim üzere kendi krallığının yıkımından kendisini sorumlu tutar ve sürekli bunun acısı ile yaşar. Bunun sonucu olarak seride Saber Kutsal Kase’den hatalarını düzeltmek amacı ile geçmişe dönmeyi isteyecektir. Seride Rider Saber’ı bu isteği yüzünden ağır lafa tutmuştur. Shirou ise sırf sonucunu beğenmedi diye geçmişe dönmeye çalışmasını bencilce görmektedir.

Bu ciddi kişiliğinin altında Saber sevdiklerine önem veren yumuşak kalpli ve nazik bir insanın olduğunu bizlere gösterir. Kasıtlı kasıtsız biri kendisini aşağıladığında tedirginleşir. Ayrıca özellikle konu Shirou olduğunda kıskanç davranır bu durum içine kapanmasına yol açar. Utangaçdır, ilgi odağı olmaktan hiç hoşlanmaz. Kafasına bir şeyi taktı mı acayip inatçı olabilir. Bu bazen gideceği yolda yanındakilerinin düşüncelerini dinlememesine neden olur. Başkalarının, özellikle yanındakilerin mutlu olduğunu görmek onu mutlu yapar. Bu özelliğini geçmişi ile bağdaştırabiliriz. Saber aslında hatalarını düzeltmeyi, yanındakilerin mutlu olmasını isterken bir yandan kendi mutluluğunu da istemektedir.

Yemek konusunda baya aç gözlüdür, doymak bilmez. Modern çağın yemekleri hoşuna gitmez ama Shirou’nun yaptığı yemekler istisnadır. Shirou içindeki gurme ruhunu uyandırmıştır bizim bu şövalyemizin.

Daha derinlere insek buralara sığmayacak kadar şeyler yazılabilir bu güzeller güzeli şövalyemiz için. Ama lafı uzatmadan ben Saber'ları size tanıtmaya geçiyorum. Yazının başında belirttiğim gibi bizim bu çizer abimizin Unlimited Saber Works isminde bir Noble Phantasm’ı vardır. Bu adam istediği kadar Saber oluşturabilir. Bunun sonucu olarak seride bir çok Saber karşımıza çıkar.

SABER

SABER

Yukarıda anlattığım Arturia Pendragon’dur.

SABER ALTER

SABER ALTER

Saber’ın karanlık tarafından ele geçirilmiş halidir.

SABER LILY

SABER LILY

Bildiğimiz Athuria Pendragon’dur, kıyafeti farklıdır.

MYSTERIOUS HEROINE X

MYSTERIOUS HEROINE X

Bu karakterimiz Assassin sınıfından bir karakterdir ve görevi Saber'ları avlamaktır. Kendisi Sword Art Online’nın orijinal çizeri tarafından çizilmiştir.

MYSTERIOUS HEROINE X ALTER

MYSTERIOUS HEROINE X ALTER

Açıklamaya gerek yok karanlığa düşmüş hali işte :D

NERO

NERO

Bu karakteri en sona attım çünkü buna ayrı bir yazı yazılabilir. Bu karakterimiz bildiğimiz Arthuria Pendragon değildir. Kendisi roma imparatoru Nero Claudius Ceasar Augustus Germanicus’tur. Anlatmaya çalışırsam başka bir yazı oluşabilir o yüzden ileri ki bir yazıya yazmayı düşünüyorum.

Daha fazla Saber'lar var ama pek anlatmaya gerek duymadım. Hepsini merak ediyorsanız TYPE-MOON'un wikisinden bakabilirsiniz. Umarım yeni serimin ilk yazısını sevmişsinizdir. İyi okumalar!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları