Toplumun düşüncesi jilet gibidir. Güçsüz ondan korkar, bilgisiz onunla elini keser, akıllı ise kullanmasını bilir. Merhaba millet hadi beraber ölmeden önce şu lanet Tokyo Ghoul hakkında 10 gizli bilgiyi öğrenelim.

10. Kaneki Annesi Tarafından Şiddete Maruz Kalmıştır

Kaneki Annesi Tarafından Şiddete Maruz Kalmıştır

Kaneki' nin sol elini hep çenesine götürüp tutma alışkanlığı burada önemli bir rol oynamıştır. Annesinden nefret etmek istemediği için, aşırı işi olduğunu bahane edip kendini kandırması bu duruma örnektir.

9. Tokyo Ghoul Hikayesi Gerçek Mekanlara Dayanır

Tokyo Ghoul Hikayesi Gerçek Mekanlara Dayanır

Aslında baktığınızda Tokyo Ghoul'de ki bir çok yerin gerçek hayattaki mekan ve yerlere benzediğini görme şansınız mevcut.

8. Yamori & 13. Cuma

Yamori & 13. Cuma

Yamori' nin takma adı olan Jason, 13.  Cuma Filmindeki "Jason Voorhees'e Atıfta" bulunur.

7. Tokyo Ghoul Acaba Hangi Öyküden Esinlendi?

Tokyo Ghoul Acaba Hangi Öyküden Esinlendi?

Tokyo Ghoul, 1915'te Franz Kafka tarafından yazılmış olan Dönüşüm (The Metamorphosis) adlı öyküsünden esinlenmiştir.

The Metamorphosis: Gregor Samsa, bir sabah bunaltıcı düşlerden uyandığında kendini dev bir böceğe dönüşmüş olarak bulur. Yemek dahi yiyememektedir. Aile meclisi toplanır ve sonuçta Gregor’ u evden atmaya karar verirler. Hizmetçi kız aileye şöyle seslenir:

-Boş yere zahmet etmeyin, Gregor öldü. Az önce Gregor’u çöpe attım.

6. Suzuya Juuzou nun 13 Rakamlı Tokası

Suzuya Juuzou nun 13 Rakamlı Tokası

Biraz yakından bakınca normal bir toka gibi durmuyormuş değil mi? (: Bu 13 Rakamlı toka aslında psikolojik değişime, üzüntüye ve yeni bir hayata geçişin simgesidir.

5. Touka-Chan İfşa

Touka-Chan İfşa

Touka okul hayatından ve tavşanlardan hoşlanmıştır, gulyabani arkadaşlarından ve klasik edebiyattan nefret eder. Ayrıca Anteiku gibi bir kafeye sahip olmak ya da öğretmen olmak istiyor.

4. Suzuya Juuzou Erkektir

Suzuya Juuzou Erkektir

Seslendirmen her ne kadar hanımefendi bir bayan "Kugimiya, Rie" olsada yada Suzuya Juuzou' nun görünüşü bir bayanı anımsatsa dahi Juuzou bir erkektir. Biliyoruz erkek animeleri bayanların seslendirdiği de oluyor da bu farklı. Çabuk otakucular gelmeden. (:

3. Kaneki' nin Gizli Takma Adları

Kaneki' nin Gizli Takma Adları

Gözbandı, Tek Gözlü Ghoul, Numara 240 (Numara 240 aslında dünyadaki yaralılara ışık yayılmasına ve insanlığı koruyup kollama numarasıdır.), Siyah Azrail, Tek Gözlü Kral.

2. Kanekinin Saçlarının Beyazlaması

Kanekinin Saçlarının Beyazlaması

İşkence sonucu Kaneki' nin saçlarının aniden beyazması Marie Antoinette Sendromu olarak bilinen bir durumdur. Bu sendrom, aşırı stres veya duygusal travmanın sebep olduğu saçların aniden beyazlamasıdır. Marie Antoinette; ekmek yoksa pasta yiyin diyen Fransız Kraliçesi.

1. Kaneki & Suzuya

Kaneki & Suzuya

Anime yayınlanmadan önce Kaneki & Suzuya aslında uzun süredir kayıp ikizler olucaktılar. Lakin ne şanssızlıktırki Suzuya Juuzou C.C.G de kariyer yaptı. Küçük yaşta eğitilmeye başladı. Kaneki' de kitap okuyup hamburger yedi. (:

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları