26 Nisan'da Japonya'da gösterime giren film, bu yılın en merak edilen yapımları arasında.

Warner Bros. Keiichi Hara'nın yeni animasyon filmi 'The Birthday Wonderland'in internet üzerinden çok özel video ve kliplerini yayınladı. 22 Nisan'da yayınlanan video; Akane'nin maceralara atıldığı bu büyülü 'Harikalar Diyarı'nı, Pipo karakterinin ses sanatçısı Nao Tōyama'nın sesinden anlatıyor.

26 Nisan'da Japonya'da gösterime giren film, bu yıl Haziran ayında düzenlenecek olan Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali'nde yarışacak.

Senaryosunda Miho Maruo, karakter tasarımı ve görsellerinde rus illüstratör İlya Kuvshinov işbirliği ile gerçekleştirilen The Birthday Wonderland, Sachiko Kawashiba'nın 1988 tarihli Chikashitsu kara no Fushiginana Tabi (Bodrumdan Gizemli Yolculuk) isimli fantastik romanından uyarlandı.

Filmden enfes kareler içeren iki klip..

Filmin kahramanı Akane, doğum gününden bir gün önce gizemli simyacı Hipokrat ve öğrencisi Pipo tarafından mutlu renklerle dolu 'Harikalar Diyarı'na, dünyalarını kurtarmak için davet edilir. Bir antika dükkanının bodrum katından girilen bu dünya, renklerini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Çekingen kahramanımız kendini büyük bir maceranın içinde ve bu 'Harikalar Diyarı'nın kurtarıcısı olarak bulur. Bu macera, onu ve hayata bakış açısını kökten değiştirecektir.

Filmin seslendirme ana kadrosunda bulunan isimler ise;

  • Mayu Matsuoka : Akane
  • AN : Chi
  • Masachika Ichimura : Hippokrat
  • Kumiko Asou : Midori
  • Nao Tōyama : Pipo
  • Keiji Fujiwara : Zan Gu
  • Akiko Yajima : Doropo

Filmin en son yayınlanan posteri

Filmin en son yayınlanan posteri

Hara'nın göz kamaştırıcı başarılar elde eden son filmi 'Miss Hokusai' Mayıs 2015'te yayınlamıştı. Film Haziran 2015'te Annecy Jüri Ödülü'nü kazandı. Hara ayrıca, dijital sanata değer katan kişilerin tanınması adına verilen Asiagraph 2015 Tsumugi Ödülü'nü kazandı.

59 yaşındaki yönetmen; Summer Days with Coo (2007), Colorful (2010) ve bir live-action filmi olan Hajimari no Michi (2013) ile de biliniyor.

Kaynak : ANN

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları