Miku'dan Gumi'ye... Dinlemeniz gereken 10 vocaloid şarkısını sizler için derledim.

1. Matryoshka (Gumi , Hatsune Miku)

İşte yıllardır favori şarkım. Bu şarkı çok hızlı, çok hareketli ve çoğu zaman çok anlamsızdır. Ancak bu şarkının ana konusu, şizofren insanların kafalarından geçenlerdir. 524, bu şarkıda çok tekrarlanır ve çoğu kişi bunun 5, (Japonca'da ''go'' diye okunur,) 2,(İngilizcede ''two'' ve ''to'' neredeyse aynı sesi çıkarır.) ve 4, (Japonca'da, dört demenin yollarından birinde cehennem veya ölüm anlamı taşır.) ''Go To Hell'' ya da ''Go To Die'' anlamına geldiğine dair bir teoridir. Ancak gerçek anlamı şu anlık bilinmiyor.

2. Ten Faced (Gumi)

Gumi, bir zamanlar akıllı ve itaatkar bir kız olurken, kendini korumak adına aklında karakterler uydurur. Bu karakterlere fazla bürünme sonucunda ise, çoklu kişilik bozukluğu'na yönelir ve onun için özel biri ile tanışır. O kişi Gumi'yi kabul edeceğini söyler, ancak bir şartla. İçindeki on kişilikten sadece birini sevebilir. Gumi, bu kararın karşısında, eski haline geri döner, ve sonunda mutluluğa kavuşur.

Bu şarkıda, kişiliklerini sayarken üç numara ile başladığını fark etmişsinizdir. Bunun nedeni, ilk başta, bunların hiçbiri yaşanmamışken olan Gumi'nin bir numara, şarkıyı şu an söyleyen Gumi'nin ise iki numara olmasıdır.

3. Copycat (Gumi)

Gumi, kendini tanıyamaz haldedir. Her tanıdığı insanın gözüne girmek adına, herkesi taklit etmeye başlamıştır. Bu kadar kişilik taklidinin ardından, artık Gumi kendini hatırlayamaz haldedir.

4. ECHO (Gumi)

Bu şarkının konusunu anlamak biraz zor doğrusu...

5. Childish War (Kagamine Rin, Kagamine Len)

Ne diyelim, kardeş kavgası işte.

6. Daughter Of Evil (Kagamine Rin)

Bir prenses olan Kagamine Rin, halkına korkunç şeyler yapıyor, ancak halkın intikam alması uzun sürmüyor.

7. Reboot (Hatsune Miku, Megurine Luka, Samune Zimi)

Bu şarkının hikayesini söylerdim ama, videosundan izleseniz daha iyi.

8. Okaasan (Hatsune Miku)

Bu şarkıda söylenecek fazla bir şey yok. Hatsune Miku'nun annesi geliyor, ve dinleyiciyi annesinin boynunu nasıl kıracağı hakkında uyarıyor.

9. Rolling Girl (Hatsune Miku)

Hatsune Miku, Okulda zulüm gören bir kızın rolündedir. Tüm bu zulüm onu bıktırıyor, ve intiharın kapısına kadar götürüyor.

10. World is Mine (Hatsune Miku)

Bu şarkının konusunu pek sevmesem de, ritmi güzel bir şarkı. Hatsune Miku, Dünyanın onun olduğunu düşünerek zavallı çocuğa bildiğin eziyet ediyor.

Peki Sizin Favoriniz Neydi?

Peki Sizin Favoriniz Neydi?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları