Tüylerinizi diken diken edecek videolar

1. This is Halloween(Bu Cadılar Bayramı)

Delilerle dolu, ilginç ve kendine özgü çizim stiline sahip, bir anime, Soul Eater. Komediyle dolu bu anime kendine has karanlık bir havaya sahip. Ve Tim Burton'nın Noel Gecesi Kabusu filminden "this is halloween" şarkısı ile bir araya getirildiğinde mükemmel bir kompozisyon açığa çıkıyor.

2. Into The Labyrinth(Labirentin İçine Doğru)

Monogatari denildiğinde aklımıza gelen ilk şey gerilim değildir. Ama karanlık bir atmosferi olmasının yanı sıra zaman zaman iç ürperten sahnelere de sahip olduğu bir gerçek. O sahnelerin bir araya getirildiğini ve sizi koltuğunuzun ucunda oturtacak bir müzikle birleştirildiğini düşünün.

3. Shiki AMV

Shiki bulabileceğiniz en iyi vampir animelerinden biri. Ölümün acımasız doğası ve korku altındaki insanların inanılmaz davranışları gibi ağır konuları konu alan anime, korku temasını etkileyici bir şekilde işliyor. Karşınızda animenin vahşi ve ürpertici doğasını yakalayan bir AMV.

4. Nightmare(Kabus)

Another en bilinen ve sevilen korku animelerinden biri ve bu koltuğa da hak ediyor. 12 bölüm boyunca sürekli gerilimi hat safhada tutup, izleyicilerin gözünü ekrana kilitleyen bu anime, usta bir editörün elinde uygun müzikle birleşince hariklar oluşuyor. 

5. Hanging Tree(Dar Ağacı)

Madoka ilk bakışta sıradan bir sihirli kız animesi gibi görünse de izleyenlerin bileceği gibi oldukça kaliteli bir psikoloji animesidir. İşte aynı Madoka gibi ilk başta şirin ve tatlı görünüp aldatan bir video. 

(Tek ben miyim bilmiyorum ama bu tarz şarkılar bana korku filmlerini anımsattığından dolayı, gerilmeme sebep oluyor.) 

6. Madness(Delilik)

Listeyi sonlandırmak için karşınızda bir MEP. Shiki, another, umineko no naku koro ni, psycho pass gibi animelerin yanı sıra Shingeki no Kyojin, Tokyo Ghoul ve Mirai Nikki gibi popüler isimlere ek olarak Shinsekai Yori ve Hellsing Ultimate gibi baş yapıtları da bünyesinde bulunduruyor. 

6.6 Welcome to the Jungle(Ormana Hoşgeldin)

(BONUS 1)Mo Dao Zu Shi animesinden alınan kesitlerle yapılan bu kısa AMV, sakin ve iyi zamanlanmış temposuyla, birşeyler ters gidiyormuş ve dikkatli olmanız gerektiği hissini uyandırıyor. 

6.66 Who is in control?(Kontrol kimin elinde?)

(BONUS 2)Sakin bir müzik ve siyah beyaz manga kesitleri. Diğerleri kadar olmasa dahi ürpertici olan bu MEP`in de kendine has bir havası var. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları