Japon turizminin gözbebeği Tokyo'da görülmesi gereken bazı eşsiz yerler var.

Mağazalar, kulüpler, barlar, müzeler, tiyatrolarla dolu Tokyo'da eğlence denince akıllara Akihabara gelebilir. Ancak biraz daha sıradışı yerleri keşfetmek ve sosyal medya hesaplarında şahane fotoğraflar paylaşmak isteyenler için Tokyo'da ziyaret edilmesi gereken eşsiz yerler de var. 

1- Sougenji Kappa-Dera Tapınağı

1- Sougenji Kappa-Dera Tapınağı

Garip tapınak, “kappa” denilen su goblinlerini yatıştırmak için inşa edilmiştir. Kappabashi-dori (Kappa's Bridge) mahallesinde yer alan bu tapınakta kappalara adanmış salatalıklar, antika armalar ya da heykeller görebilirsiniz, hatta belki kurutulmuş kappa kolu da. 

2- Anata no Warehouse

2- Anata no Warehouse

Pasajlar Japonya'da oldukça yayın olsa da, Hong Kong’taki Kowloon Walled City’den sonra modellenen tek pasaj  “Anata No Warehouse” dir. Anata no Warehouse, eğlence salonu oyun deneyimi sunsa da ilk bakışta tekinsiz bir gecekondu mahallesine benziyor.

3- Ninja Akasaka

3- Ninja Akasaka

Tokyo; video, anime gibi her türden temalı restorana ev sahipliği yapıyor. Keyif ve konfor bölgesinden azıcık çıkıp da ninjaların servis yaptığı bir restorana gidenler ömür billah unutamayacakları deneyimlerini herkese anlatırlar.

4- Sengaku-ji

4- Sengaku-ji

Sengaku-ji efsanevi 47 Ronin'in dinlenme yeridir ve hikayeleri, Japon tarihinin en ikonik kültürel parçalarından biridir.

5- Nakagin Kapsül Kule

5- Nakagin Kapsül Kule

Eşsiz mimarinin hayranları Nakagin Kapsül Kulesi'ni muhakkak görmeli. Kisho Kurokawa tarafından Metabolizma denen savaş sonrası bir akımın parçası olarak tasarlanan bu yapı, insanların kapsül dairelerde yaşadığı bir dünyanın hayal edildiği bir dünyaya ait. 

6- Pasona 02

6- Pasona 02

Pasona 02, Tokyo şehir merkezinde bulunan bir yeraltı çiftliği; 100 farklı ürün çeşidinin bulunduğu mekanda halka açık bir kafe de bulunuyor.

7- Klon Fabrikası

7- Klon Fabrikası

Klon Fabrikası Akihabara'da bulunuyor ve ziyaretçilerine kendilerini 3D bebek olarak “klonlama” şansı sunuyor. Benzersiz ve ürpertici bir hatıra için yapılabilir gibi. 

8- Kan’ei-ji Tapınağı

8- Kan’ei-ji Tapınağı

Kan’ei-ji Tapınağı, tarihi bir öneme sahip olsa da çok az turist çeker. 1625'te yapılan tapınak Tokugawa ailesinin tapınağıydı. 1869'da, İmparator Tokugawa'nın son saldırısında binaların çoğu tahrip edildi. Tokugawa'nın altı silahını süsleyen mozole hala duruyor ve Japon Hükümeti'nin Önemli Kültürel Mülkiyeti olarak belirlendi.

9- Shakaden Reiyukai Tapınağı

9- Shakaden Reiyukai Tapınağı

Piramit benzeri tapınak, Budizm'in modern bir parçası olan Reiykai Shakaden akımının bir parçasıdır. Tapınak, yabancılar için ücretsiz Japonca dersleri veriyor ve acil durumlarda kullanılmak üzere 400 ton içme suyunu barındırıyor.

10- Dinleme Barları

10- Dinleme Barları

Dinleme barları en iyi ses sistemine sahip ve müzik hayranlarının içinden çıkmak istemeyeceği harika mekanlar. 

11- Shimokitazawa

11- Shimokitazawa

Shimokitazawa, Setagaya - Tokyo'da bir eğlence bölgesidir. Tokyo'nun indie sahnesine ev sahipliği yapar ve bağımsız olarak sahip olunan moda perakendecileri, kafeler, tiyatrolar, salonlar ve barlara ev sahipliği yapar. Tokyo'nun insan dolu merkezlerinden uzaklaşmak için ziyaret edilmesi gerekir. 


kaynak: goboiano

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları