Tartışmalara bu anketle son koyma vaktidir.

Pek çok sitede 2019'un sona ermesiyle "Son 10 Yılın En İyileri" şeklinde listelere rastlamışsınızdır. Biz de bu listelerden ilkini Shounen janrı üzerinde yapmaya karar verdik. Burada elbette ki Oscar Ödüllerine benzer bir uygulamaya giderek sınırlı sayıda yapımı koymayı seçebilirdik. Lakin bunun pek de uygun olmayacağını düşünerek bu sayıyı MAl, AniDB, Reddit gibi sitelerdeki puanlamaları da referans alarak 32'de sınırlamayı uygun bulduk. 

Listeye geçmeden evvel, geçtiğimiz sene yayınladığımız 2 anketin sonuçlarını da paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Her iki anketimize de 2500'ün üzerinde katılım gerçekleşmiş bulunuyor. 2019'da yayınlanan pek çok yeni ve popüler seri bu anketlerdeki oranların değişmesine neden olacaksa da sonuçtan her halükarda gayet memnunuz.

İşte o sonuçlar!


Favori Erkek Karakter: Lelouch vi Britannia (230 Oy)

Favori Erkek Karakter: Lelouch vi Britannia (230 Oy)


2- Karma Akabane (Ansatsu Kyoushitsu // 200 Oy

3- Kirigaya Kazuto (Sword Art Online // 162 Oy)

4- Levi Ackerman (Shingeki no Kyojin // 146 Oy)

5- Killua Zoldyck (Hunter x Hunter // 138 Oy)

6- Natsu Dragneel (Fairy Tail // 137 Oy)

Anket Linki --> BURADA
Favori Kadın Karakter: Zero Two (Darling in the FranXX // 163 Oy)

Favori Kadın Karakter: Zero Two (Darling in the FranXX // 163 Oy)


2- Shiro (No Game No Life // 139 Oy)

3- Touka Kirishima (Tokyo Ghoul // 135 Oy)

4- Yuno Gasai (Mirai Nikki // 119 Oy)

5- Rias Gremory (High School DxD // 118 Oy)

6- Violet Evergarden (Violet Evergarden // 116 Oy)

Anket Linki --> BURADA2010-2019 yıllarında yayınlanan en iyi Shounen serisi anketine geçmeden şunları hatırlatmakta fayda var:

*Önceki senelerden 2010'lara devam eden serilerin hiçbiri bu ankette yoktur. Yani One Piece, Naruto, Gintama vb. anime serileri burada bulunmamaktadır.

**Shigatsu wa, Nichijou gibi seriler listenin geneliyle uyumlu gözükmeseler de Shounen dergisinde yayınlandıklarından bu kategoriye dahil edilmiştir.

***Yukarıda da belirttiğim gibi kapsamlı bir anket olması için listede 32 adet seri bulunuyor. Eğer ki listenin hiçbirisi damak zevkinize uymuyorsa "Diğer" şıkkını seçebilir ve bunu yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları