Tanımanız Gereken Japonlar: Miho Hirano
Bitkiler ve Hayvanlarla “Fuse Introspective” Kadınlar

Miho Hirano’nun kanvas üzerine yağlı boya tablolarındaki yalnız kadın figürlerinin en belirgin özelliği, figürün seyirci ile göz teması kurmaması. Japon sanatçı, kahramalarının oldukça detaylı portrelerini yaratıyor. Hirano’nun kadınlarının gözleri uzaklara dalıp gidiyor, onlara kelebek sürüleri eşlik ediyor ve figürlerin saçlarında dallar büyüyor. Gallery Sumire’nin web sitesindeki açıklamada Hirano, kendi çalışmalarını “yaşamın çirkinlik ve olgunluk durumundaki değişikliğin ifadesi” tanımlıyor.

Hirano’nun ilham kaynağı yetiştirilme tarzı gibi görünüyor. Annesinin bitki ve hayvanlarla ilgilendiğini belirten sanatçının eserlerinde bu motifler, kendisi şu anda doğayla iç içe bir yerde yaşamıyor olmasına rağmen, dikkat çekiyor. Hirano’nun WOWxWOW’a yaptığı açıklamaya göre sanatçı, resim yapmayı, kendi düşüncelerini ifade etmek, fikirler keşfetmek ve gerçeklikten kaçmak için bir ortam olarak görüyor.

Hirano,Musashino Sanat Üniversitesi’nin Yağlı Boya departmanından mezun ve şu anda Japonya, Chiba’da yaşıyor. Sanatçı, ABD’deki ilk solo sergisini 2017’de Corey Helford Galerisi’nde açtı. Hirano’nun çalışmalarını merak edenler sanatçının Instagram hesabına göz atabilirler.

Kaynak

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları