Tomodachi Game Mangası 2022 Nisan'da Animeye Uyarlanıyor
Ana kadro, Okuru to Noboru personeli ve görsel açıklandı.

Kodansha'nın Haftalık Shōnen Dergisi'nin bu yılki 49. sayısında, Yuki Sato'nun Tomodachi Game (Friends Games) mangasının 2022 yılının Nisan ayında anime uyarlamasının çıkacağı açıklandı. Anime için resmi bir Twitter hesabı açıldı ve bu hesapta oyuncu kadrosu, personel ve görseller açıklandı.

Seiyuu ekibi:

  • Chiaki Kobayashi - Yūichi Katagiri
  • Daiki Hamano - Tenji Mikasa
  • Yume Miyamoto - Shiho Sawaragi
  • Tomohiro Ono - Makoto Shibe
  • Satomi Amano - Yutori Kokorogi

Hirofumi Ogura'nın (Cells at Work!, Black Butler II) yönetmen koltuğunda olduğu animede, Kenta Ihara (Saga of Tanya the Evil, Tsukimichi -Moonlit Fantasy-) animenin senaryosunu yazıyor ve yönetiyor. Satomi Miyazaki, karakterleri tasarlıyor. Studio Tulip'ten Si Man Wei (Edens Zero) sanat yönetmeni, Studio Tulip'ten Tsukasa Ohira (No Game, No Life) ise sahne ve dekordan sorumlu. Aiko Mizuno ise (Cells at Work!) animenin renklendirme sanatçısı. Yomogiko Murano (Attack on Titan The Final Season, Kono Oto Tomare!: Sounds of Life) görüntü düzenleme yönetmeni. MICHIRU (BEM, Ascendance of a Bookworm) müziği besteliyor. Hiroto Morishita (Higurashi: When They Cry – GOU) Studio Mouse'ta sesi yönetiyor.

Anime, Nippon TV ve BS Nippon TV'de prömiyer yapacak.

Mikoto Yamaguchi'nin orijinal konseptine dayanan hikâye, mükemmel bir öğrenci hayatı olan Yūichi Katagiri'ye ve onun hayatları zorluklarla geçen 4 arkadaşına odaklanıyor. Yūichi'nin huzurlu gündelik hayatı, okul gezisi için toplanan 2 milyon yen'in (yaklaşık 20.000 ABD Doları) kaybolmasıyla sona erer. Bu olaydan sonra Yūichi ve dört arkadaşı kendilerini gizemli bir para oyununda bulurlar ve arkadaşlığın mı yoksa paranın mı daha önemli olduğuna karar vermeleri gereken birtakım psikolojik oyunlarla yüzleşirler. 

Sato (Sherlock Bones, Yokai Doctor) mangayı Kodansha'nın Bessatsu Shōnen Dergisi'nde Aralık 2013'te başlattı. Manga Aralık 2019'da ara verdi, Şubat 2020'de bir bölüm için geri döndü ve ardından tekrar ara verdi. Manga, Ağustos 2020'de son arc'ına girdi.

Kodansha, manganın 18. cildini 9 Haziran'da yayınladı. 19. cildi ise 9 Kasım'da yayınlayacak.

Manga, iki live-action filme ilham verdi. İlk film Tomodachi Game Gekijōban, Nisan 2017'de gösterime giren televizyon dizisinin ardından Haziran 2017'de gösterime girdi. İkinci film, Eylül 2017'de Japonya'da gösterildi.

Kaynak: animenewsnetwork

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu. 2012'den beri anime izliyor. Kafasına estikçe anime ve Japonya ile alakalı sitelerde paylaşımlar yapıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları