Bu seride, günün animesinin açılış, kapanış ve beğendiğim fon müzikleriyle birlikte konusunu da paylaşacağım.

Nodame Cantabile

22 yaşındaki Shinichi Chiaki, ünlü bir piyanistin oğludur. Piyano ve keman çalma konusunda son derece yetenekli olan Chiaki, müzik akademisinin en başarılı öğrencilerinden biridir. Henüz küçükken, Sebastiano Viera'nın yönettiği bir operayı izlemiş ve o günden beri ünlü bir orkestra şefi olmayı hayal etmiştir. Bunun sebepten ötürü, yurt dışında eğitim almak istemektedir. Ne yazık ki Chiaki, küçükken yaşadığı talihsiz bir olaydan dolayı uçaklardan çok korkmaktadır. Japonya’da hapis kalan Chiaki’nin arkadaşları amaçlarına ulaşırken o izlemekle yetinmek mecburiyetindedir. Hocası Profesör Eto, Chiaki’ye başka bir hoca bulmasını söyler. Kız arkadaşı Saiko, kaybedenlerden nefret ettiğini söyleyerek onu terk eder.

Şansızlıklar birbirini takip eder. Tam rüyalarından vazgeçmeyi düşünürken 21 yaşındaki Noda Megumi ya da insanların ona taktığı adıyla Nodame ile tanışır. Daha doğrusu Nodame, Chiaki’yi apartman dairesinin önünde sarhoş olup sızmış bir şekilde bulur. Doğru dürüst nota okumasını bile beceremeyen Nodame, kendi nağmeleriyle piyano çaldığı zamanlarda rakipsizdir. Başına buyruk davranışları, çocuksu tavırları ve hayatı ciddiye almamasından dolayı Chiaki sık sık Nodame’yi eleştirse de Nodame, Chiaki’ye unuttuğu bir şeyi öğretir; müzikten zevk almayı…

Chopin ve Beethoven gibi dahilerin eserleri arasından yapılan müzik tercihleri ile harika bir iş ortaya koyması sonucu beğenimi kazanmış olan Nodame Cantabile animesini, müzik kategorisinde farklı bir seri arayanlara tavsiye ediyorum.

Açılış Müziği - Allegro Cantabile

Kapanış Müziği - Konna ni Chikaku de

____________________________________________________________________________________________________

Spring

Nocturne -No. 15-

Eroica

Klasik müzik dinlemeyi seviyor musunuz?

Klasik müzik dinlemeyi seviyor musunuz?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları