Netflix, Kakegurui Mangasından Uyarlananacak Aksiyon Dizisi BET'i Duyurdu
Miku Martineau, Ayo Solanke ve daha fazlasının rol aldığı dizinin çekimleri Toronto'da başladı

Hollywood Reporter isimli haber sitesinin Perşembe günü bildirdiğine göre, dizinin yönetmeni Simon Barry (Warrior Nun yaratıcısı) ve Boat Rocker Media, Netflix için yazar Homura Kawamoto ve çizer Tōru Naomura'nın Kakegurui - Compulsive Gambler mangasına "kısmen dayanan" BET isimli bir live-action dizinin yapımcılığını üstleniyor.

Dizinin yapımına Toronto'da başlandı. Dizide Miku Martineau, Ayo Solanke, Eve Edwards, Clara Alexandrova, Hunter Cardinal, Anwen O'Driscoll, Aviva Mongillo ve Ryan Sutherland rol alacak.

The Hollywood Reporter diziyle ilgili bir açıklama yaptı:

BET'te, Japonya'dan gizemli bir transfer öğrenci olan Yumeko'nun karanlık bir sırla ve onu güçlü Öğrenci Konseyi'nin hedefine koyan bir kumar hüneriyle gelmesiyle yatılı okulun hiyerarşisi altüst olur. Nihayetinde, intikam arayışı okulun statükosunu tamamen altüst etmekle tehdit eder.

Barry diziyi tasarlıyor, yazıyor ve yönetiyor ve aynı zamanda Jeff F. King, David Fortier, Ivan Schneeberg, Jon Rutherford ve Nick Nantell ile birlikte yürütücü yapımcı olarak görev yapıyor. Dizi 10 bölümden oluşacak.Kakegurui mangası Mart 2014'te Gangan Joker'de yayınlanmıştı. Yen Press mangayı İngilizce olarak yayınlıyor.

Manga 2017 ve 2019'da iki televizyon anime uyarlamasına ilham verdi. Netflix her iki seriyi de yayınlıyor. Sentai Filmworks her iki sezonu da lisansladı ve sezonları İngilizce dublajlı olarak  yayınladı.

Manga, Ocak 2018'de Japonya'da prömiyeri yapılan 10 bölümlük bir canlı aksiyon dizisine ilham verdi. Netflix diziyi Japonya dışında yayınlıyor. İkinci sezonun prömiyeri Mart 2019'da yapıldı. Ardından ilk canlı aksiyon filmi Mayıs 2019'da gösterime girdi. Devam niteliğindeki live-action film ise Haziran 2021'de Japonya'da gösterime girdi.

Manga ayrıca birkaç yan ürün mangasına da ilham vermiştir. Kakegurui twin spinoff mangası, Mart 2021'de Japonya'da Amazon Prime'da gösterime giren bir live-action diziye ilham verdi. Manga ayrıca Ağustos 2022'de bir Netflix anime serisine de ilham verdi.

Filme uyarlancak animenin  tantım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Kaynak: Hollywod Reporter

 

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları