Uykusuz Günlükleri: Tek Gecelik Animeler
Uykuyla bir türlü yıldızı barışmamış biri olarak, animelerle tanıştığım andan itibaren geceler benim için tamamen farklı anlamlar ifade etmeye başladılar. Artık yatakta debelenmek ya da boş boş duvarları izlemek dışında yapabileceğim bir aktivite vardı: Anime izlemek! Uykusuz Günlükleri’nde de sizlere bir gecede izlediğim, kısa ve sürükleyici animeler önereceğim. O zaman izninizle, Uykusuz Günlükleri’nin ilk yazısıyla başlayalım.

Senryuu Shoujo (Senryuu Girl)

Senryuu Shoujo (Senryuu Girl)

16 yaşındaki Nanako Yukishiro sessiz, sakin ve tatlı bir lise öğrencisidir. Bu kızımızı, diğer liselilerden ayıran bir özelliği vardır. Konuşmak yerine, duygularını bir Haiku türü olan Senryuu ile ifade etmektedir. Kendisiyle aynı yaşta olan Eiji Busujima ise hararetli ortaokul yılları geçirmiştir. Şimdilerde ise kendini Senryuu’ya adamış, yeni bir yaşama yelken açmıştır. Edebiyat Kulübünün yeni öğrencileri olan bu tatlış ikili, birbirleriyle iletişim kurmakta hiç sıkıntı çekmeyeceklerdir.

 

12 bölümden oluşan ve her bölümü 12 dakika olan bu kısa seri, vasat finali haricinde beni tamamen tatmin etmeyi başarmış, beklediğim ne varsa sunmuştu. İki garip ama tatlı liselinin kendileri kadar garip olan gündelik hayatlarına dahil olmak ve tek gecelik dahi olsa kendinizi zalim Dünyadan soyutlamak istiyorsanız, Senryuu Shoujo’yu mutlaka izleme listenize ekleyin.

 

Osake wa Fuufu ni Natte Kara (Love is Like a Cocktail)

Osake wa Fuufu ni Natte Kara (Love is Like a Cocktail)

İşyerinde parmakla gösterilen bir asistan olan Chisato Mizusawa’nın sadece kocasının bildiği bir gerçek vardır. Alkolü çok sevmektedir ve barmen olan kocasının yaptığı kokteylleri her iş dönüşü keyifle midesine indirmektedir. ‘Yoidere’ Chisato ve kocası Sora’nın kokteyl dolu evine hoşgeldiniz!

 

13+1 bölümden oluşan ve her bölümü sadece 3 dakika olan bu seri, özellikle geceleri erken uykusu gelmesine rağmen biraz anime izlemek isteyen okurlarımızın derdine derman olacaktır.

 

Kuzu no Honkai (Scum's Wish)

Kuzu no Honkai (Scum's Wish)

Mugi Awaya ve Hanabi Yasuraoka dışarıdan mükemmel bir çift gibi görünmektedir. Ancak aslında ikisi de başka birine aşık. Asla ulaşamayacakları bu kişilerin acısını paylaşmak içinse tensel bir birliktelik kurmaktadırlar. Ancak bu durum hep böyle sürebilecek mi, bunu zaman gösterecek.

 

İki tatlış mı tatlış animeden sonra biraz daha soğuk ve flu bir animeyle karşınızdayım. Başta saçma bir ecchi zannettiğim bu anime özellikle vurucu finaliyle beni beklemediğim yerden vurmayı başarmıştı. 12 bölümlük bir karamsarlık bombası olan bu animeye, özellikle biraz daha hüzünlü bir gecenizde bir şans vermenizi tavsiye ederim.

 

Uykusuz Günlükleri’nin sayfalarını bu haftalık kapatalım. Bir sonraki hafta sizlere yine gece serüvenlerimi anlatmaya çalışacağım. O zamana kadar anime kızları sizinle olsun.

Kendini dillere ve kültürlere adamış, sabah felsefe konuşup gece anime izleyen sıradan şahıs. LiSA ve Sayuri fanı olduğu kulağımıza çalınan bilgiler arasındadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

1 comment

Deantyxxx
This comment contains spoilers. Click here if you want to read.

Hemen Başlayak birine

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

Disqus Yorumları