Berserk Mangası Kentarou Miura'nın Asistanları ve Kouji Mori'nin Denetimi Altında Devam Edecek!
Manga, mevcut arc'ı 6 bölüm ile devam ettirdikten sonra yeni bir arc'a geçiş yapacak.

Hakusensha'nın Young Animal dergisi ve manga yaratıcısı Kouji Mori'nin düzenleme departmanı yaptığı açıklamada, Kentarou Miura'nın Berserk mangası 24 Haziran'da Young Animal'ın bu yılki 13. sayısıyla devam edecek. Manga ilk olarak "Fantasia Arc/Elf Island Chapter"ın sonuna kadar gidilecek altı bölüme sahip olacak ve daha sonra da yeni bir arc'a başlayacak. 

Young Animal'ın yazı işleri bölümünden ve Mori'den gelen yorumları içeren tam duyuru İngilizce olarak mevcut.

İleriye dönük olarak, manga artık şu kredilere sahip olacak: "Kentarou Miura'nın orijinal çalışması, Studio Gaga'nın mangası, Kouji Mori tarafından denetleniyor."

Studio Gaga, Miura'nın ve Berserk için onunla birlikte çalışan asistanları ile çıraklarının yer aldığı stüdyodur. Mori, Miura'nın Berserk'le ilgili ayrıntılar için sık sık danıştığı Miura'nın yakın bir çocukluk arkadaşıdır. Mori yaptığı bir açıklamada "Berserk'in hikayesini sonuna kadar bildiğini" söylemişti. Mori, geçen yıl Young Animal'da Miura ile ömür boyu süren dostluk ve yaratıcı ilişkisi ile alakalı hikayesini anlatan one-shot bir manga da çizmişti.

Açıklamada Mori, 30 yıl önce manganın ikonik "Eclipse" etkinliğinden bu yana Berserk'in Miura ile sonunu tartıştığını belirtti. Miura öldükten sonra, bir röportaj ya da bir makale ile bazı illüstrasyonlar üzerinden sonunu tartışmayı düşünmüş, ancak bu yöntemleri yetersiz bulmuş. Studio Gaga'nın mangaya devam etme teklifini memnuniyetle karşılayıp "mümkün olduğunca ayrıntıları hatırlamaya ve hikayeyi anlatmaya" söz verdi ve okuyuculara anlatımın kusurlu olmasına rağmen "Miura'nın anlatmak istediği hikayeyi hemen hemen anlatabileceğini" düşündüğünü söyledi.

Hem Mori hem de Young Animal düzenleme departmanı, "Bay Miura'nın kendi sözlerinden sapmama" sözünü de verdi.

Miura'nın seri için yarattığı son bölümleri içeren Berserk'in 41. cildi, geçen yıl 24 Aralık'ta Japonya'da piyasaya çıktı. Dark Horse Comics ise bu cildi önümüzdeki Kasım ayında yayınlayacak.

Miura, akut aort diseksiyonu nedeniyle 6 Mayıs 2021'de 54 yaşında vefat etti. Miura'nın vefatının açıklanmasından bu yana, Japonya'daki ve dünyadaki yaratıcılar taziyelerini iletmeyi de ihmal etmediler.

Kaynak: ANN, Hakusensha

Animesever bir genç.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

2 comments

alpertunga08
This comment contains spoilers. Click here if you want to read.

İşte bu

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg
Mehmetgzdh
This comment contains spoilers. Click here if you want to read.

inşallah iyi olur

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

Disqus Yorumları