Oyunun fragmanı, oyunda yapılabilecek mesleklerin ön gösterimini içeriyor.

 Sega, Yakuza: Like a Dragon (Ryū ga Gotoku 7: Hikari to Yami no Yukue) oyununun Japonya dışındaki ülkelerde 13 Kasım tarihinde Xbox One, PlayStation 4, and PC (Steam ve Windows 10 üzerinden) platformları için piyasaya sürüleceğini duyurdu. Sega; breaker, idol, host, krupiye, müzisyen ve şef mesleklerini tanıtan bir fragman yayınladı.

 Bu oyun, Kasım ayında piyasaya sürülecek olan Xbox Series X için bir lansman oyunu olacak. Oyun, piyasaya sürüldüğünde Xbox Series X Smart Delivery'yi destekleyecek, böylece oyuncular oyunu sadece bir kez satın alarak ya Xbox One ya da Xbox Series X'in üzerinden oynayabilecek. Oyun ayrıca Xbox One ve Xbox Series X sürümleri arasında çapraz kaydetme işlevini de destekleyecek. 

 Oyun, batıda PlayStation 5 için daha ileri bir tarihte çıkış yapacak. Sega, ileri bir tarihte Batı sürümü için planlanan bir PlayStation 5 iyileştirme yol haritasını açıklayacak.

 Oyun ayrıca, Yakuza serisinden sekiz karakter kostümü barındıran bir set içeren Day One (Day Ichi) Edition'a sahip olacak. Ayrıca, fiziksel olarak alınabilecek Day Ichi Steelbook Edition da bulunacak. Oyun ayrıca; kostüm seti, iki yeni oynanabilir Devil Rocker ve Matriarch mesleği ve Management Mode mini oyunu için ilave çalışanlar içeren Hero Edition'a da sahip olacak. Legendary Hero Edition ise, tüm Hero Edition içeriğini ve aşağıdaki oyun içi setleri içerecek: 

Sega, oyunu 16 Ocak'ta Ryū ga Gotoku 7: Hikari to Yami no Yukue (Yakuza 7: The Direction of Light and Dark) adıyla Japonya'da PlayStation 4 için piyasaya sürdü. Batı'da ise Yakuza: Like a Dragon ("Like a Dragon" serinin Japonca başlığı Ryū ga Gotoku'nun çevirisi) ismi ile piyasaya sürülecek.

 Oyun, Yokohama'daki Isezaki Ijincho'da geçiyor. Hikaye, Tojo Klanının üçüncü nesil ailesi olan Arakawa Ailesi'ne mensup yeni başkahraman Ichiban Kasuga etrafında şekillenecek: 

 Kasuga'nın patronu Masumi Arakawa, ondan ailenin sağ kolu Jō Sawashiro'nun suçlarını üstlenmesini ister. Kasuga, ailesine olan sevgisi ve patronuna duyduğu saygı nedeniyle 18 yıl boyunca sıkı bir hapishanede hapis yatar ve 2019'da salıverilir. Ancak, salıverildikten sonra karşısında onu karşılayacak hiçkimseyi bulamaz.

 Oyun, aksiyon ve RPG savaş komutlarını birleştiren bir "gerçek zamanlı komut verilen RPG savaşı" sistemine sahip. Oyunun genel yönetmenliğinden Toshihiro Nagoshi sorumlu.

 İngilizce dublaj kadrosu ise şu şekilde:

 Sega, Mart 2019'da Kazuhiro Nakaya'nın Ichiban Kasuga'yı seslendirmesi ile beraber oyunu duyurmuştu. Ichiban, Kasım 2018'de iOS ve Android cihazlar ile PC'de piyasaya sürülen Yakuza Online (Ryū ga Gotoku Online) oyununun da başkahramanıydı.

 Serinin bir önceki oyunu olan Yakuza 6: The Song of Life, PS4 üzerinde Aralık 2016'da Japonya'da ve Nisan 2018'de Kuzey Amerika'da piyasaya sürüldü. Sega, Yakuza 5 oyununun PS4 sürümünü Japonya'da piyasaya Haziran 2019'da sürmüştü.

 Sega, Yakuza 0 ve Yakuza Kiwami oyunlarını sırasıyla 26 Şubat ve 22 Nisan'da Xbox One'da yayınladı. İki oyun da Xbox Game Pass üzerinden erişilebilir durumda. Şirket, Yakuza Kiwami 2 oyununu Xbox One için 30 Temmuz'da piyasaya sürdü.


KAYNAK: AnimeNewsNetwork

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları