Bu yıl Kodansha Ödülleri'nde En İyi Shounen Manga ödülünü kazanan Tokyo Revengers'ın anime adaptasyonu, 2021'de ekranlarda!

Resmi web sitesi, Ken Wakui'nin Tokyo Revengers mangasının, 2021'de animeye uyarlanacağının müjdesini verdi. Animenin ilk tanııtım videosu ile birlikte, Wakui tarafından çizilen bir görsel de yayınlandı.

Mangayı Japonca ve İngilizce olarak yayınlayan Kodansha hikayeyi şöyle açıklıyor:

Takemichi Hanagaki, dibi gördüğü ve hayatının daha kötüye gidemeyeceğini düşündüğü günlerde, ortaokuldaki kız arkadaşı Hinata Tachibana'nın, uzun süredir toplumun huzurunu kaçıran Tokyo Manji Çetesi tarafından öldürüldüğünü öğrenir. Herşeyin ne zaman bu hale geldiğini merak ederken, Takemichi kendini on iki yıl önce hala Hinata'nın sevgilisi olduğu günlerde bulur. Hinata'yı kurtarmak için bir şansı olduğunu fark eden Takemichi, umutsuz yaşantısından ve Tokyo'nun en uğursuz suç çetesinden kurtulmak için delice bir kumar oynamaya, çetenin zirvesine tırmanmaya karar verir.

Tokyo Revengers ilk tanıtım videosu

Mart 2017'de, Kodansha'nın Haftalık Shounen Dergisi'nde çıkış yapan Tokyo Ravengers mangasının 17'inci cildi, geçtiğimiz Mayıs ayında yayınlanmıştı. Baskıda dört milyon kopyayı aşan manga, bu yıl 44. Kodansha Manga Ödülleri'nde 'En İyi Shounen' dalında ödül kazanmıştı. 

Ayrıca, Warner Bros. Japonya tarafından uyarlanan manganın live-action filminin, Japonya'da 9 Ekim 2020'de vizyona girmesi plalanıyor. Tsutomu Hanabusa'nın (live-action Kakegurui, Miseinen dakedo Kodomo ja Nai) yönetmenliğini üstlendiği filmin çekimleri geçtiğimiz kış aylarında başlamıştı ancak, pandemi nedeniyle Mayıs ayında çekimlerin askıya alındığı duyurulmuştu.

Ken Wakui'nin 2005-2013 yıllarında arasında Kodansha'nın Young Magazine'de yayınladığı 38 ciltlik Shinjuku Swan mangası, 2007'de altı bölümlü bir televizyon dizisine ve iki live-action filme ilham vermişti.Kaynak: ANN

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları