The Rising of the Shield Hero Animesinin İkinci Sezonu 2021'de Geliyor
Serinin ikinci sezonunda, yönetmen koltuğunda başka bir isim oturacak.

The Rising of the Shield Hero'nun ekibinin Virtual Crunchyroll Expo'daki bir panelde yaptıkları duyuruya göre; animenin ikinci sezonu 2021'de geliyor. Serinin yazarı Keigo Koyanagi, karakter tasarımcısı Masahiro Suwa ve yapımcı Junichiro Tamura'nın katıldığı panelde ayrıca seriye ait yeni bir görsel de paylaşıldı.  

Panelde bir de videonun paylaşılması gerekiyordu, ancak o panel sonrasında serinin resmi İngilizce Twitter hesabından paylaşıldı.

Tamura, animenin ekibinin; serinin ikinci ve üçüncü sezonları arasında, birinci ve ikinci sezon arasında olduğu gibi, çok uzun bir bekleme süresi olmaması için çalıştığını belirtti.

Serinin resmi web sitesinde ikinci sezonun tam kadrosu da yayınlandı. Masato Jinbo (Chaos;Child, Fate/kaleid liner Prisma Illya 2wei Herz!), Takao Abo'nun yerini alarak ikinci sezonun yönetmenliğini yapıyor. Keigo Koyanagi (Regalia: The Three Sacred Stars), yine serinin yazımından sorumlu. Masahiro Suwa (Chaika the Coffin Princess animasyon yönetmeni) ise Seira Minami'nin orijinal karakter tasarımını animeye uyarlıyor. Serinin müziğinden Kevin Penkin sorumlu olacak.

Crunchyroll, geçen seneki Crunchyroll Expo'da animenin iki sezonunun daha olacağını duyurmuştu. The Rising of the Shield Hero, Ocak 2019'da iki saatlik özel bir gösteriyle prömiyerini yapmış ve toplam 25 bölüm yayınlanmıştı. Crunchyroll, animeyi Japonya ile aynı zamanda yayınlamıştı. 

Seri aynı zamanda bir sahne oyununa da ilham vermiş, Mart ve Nisan aylarında gösterilmesi beklenen oyun, Nisan ayında pandemi nedeniyle ertelenmişti.


Kaynak: Crunchyroll ve AnimeNewsNetwork

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları