Goro Taniguchi orijinal animeyi J.C. Staff'da yönetiyor.

J.C. Staff'ın orijinal TV animesi Skate-Leading Stars'ın resmi web sitesinde anime için bir reklam videosu yayımlandı. Videoda, Takao Sakuma tarafından seslerinden açılış tema şarkısı "Chase the core" duyuluyor. Aynı zamanda, animenin 10 Ocak'ta Tokyo MX'de, 12 Ocak'ta ise BS11 ve MBS'de prömiyeri yapacağı duyuruluyor.

Anime Temmuz ayında prömiyer yapacaktı, fakat koronavirüs hastalığı nedeniyle ertelenmişti.

Animenin resmi web sitesi hikayeyi şu şekilde özetlemektedir:

"Bana karşı asla kazanamazsın."

Rakibi Reo Shinozaki'den duyduğu bu sözlerin ardından, artistik patenci Kensei Maeshima kariyerini noktalar. Birkaç yılın ardından artık bir liseli olan Maeshima, fiziksel yeteneğini, aynı şeyi asla bir daha tekrarlamama şartıyla diğer kulüpler adına birçok aktivitede kullanmaktadır. Bir gün, Shinozaki'nin bireysel patenden "skate-leading"e geçiş yaptığını duyurduğu basın toplantısını görür. Sonrasında, Maeshima'nın bireysel paten kariyerini bilen Hayato Sasugai adlı birisiyle tanışır. "Sana ihtiyacım var" sözlerinden sonra Sasugai, Maeshima'yı skate-leading ya da diğer bir deyişle rekabet dolu ekip bazlı paten dünyasına davet eder.

Image
Animenin yıldızları:

 • Kensei Maeshima rolünde Yūma Uchida
  Hayato Sasugai rolünde Makoto Furukawa
  Tomoyuki Kubota rolünde Gen Sato
  Izumi Himekawa rolünde Yuichiro Umehara
   Akimitsu Mochizuki rolünde Reo Tsuchida
  Sōta Jōnouchi rolünde Shōya Chiba
  Jōtarō Terauchi rolünde Satoshi Hino
  Itsuki Kiriyama rolünde Tomoaki Maeno
  Yukimitsu Mochizuki rolünde Natsuki Hanae
  Reo Shinozaki rolünde Hiroshi Kamiya
  Toranosuke Kurayoshi rolünde Kaito Takeda
  Taiga Himuro rolünde Yūki Ono
  Noa Kuonji rolünde Sōma Saitō
  Hajime Ishikawa rolünde Hirofumi Nojima
  Susumu Ishikawa rolünde Kenji Nojima

Goro Taniguchi (Planetes, Code Geass, Maria the Virgin Witch) J.C. Staff'da animeyi yönetiyor. Yana Toboso (Black Butler) karakter tasarımcısı olarak görev yapıyor. Toshinori Fukushima (Tamayomi) yönetmen. Noboru Kimura (Gundam Build Divers, Amagami SS+) senaryoyu yazıp denetliyor. Yoko Ito (Amanchu!) karakterleri tasarlıyor ve baş animasyon yönetmeni. Bugs Under Groove dans şirketinden TETSU performans yönetmeni ve eski artistik patenci Hirokazu Kobayashi (Prince Ice World) ile birlikte koreografiden sorumlu. Ryō Takahashi ise müzikleri besteliyor.

Shugo Nakamura kapanış tema şarkısı "Jump"ı performe ediyor.

Anime, Chiaki Nagaoka (Hakata Tonkotsu Ramens Dai 2-Maku) ve Sumika Sumio tarafından yapılan bir manga uyarlamasına ilham oldu.

Kaynak: ann

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları