Yeni sezon bu yıl ekim ayında hayranlarla buluşacak.

Pazartesi günü, Shueisha'nın Weekly Shonen Jump dergisinin bu seneki 29. sayısında Yūto Tsukuda ve Shun Saeki'nin Shokugeki no Soma mangasının anime uyarlamasının dördüncü sezonunun bu yıl ekim ayında yayımlanacağını duyurdu. Yeni sezonun adı, Shokugeki no Sōma: Shin no Sara, açıklandı ve yeni sezon için bir görsel paylaşıldı.

Warner Bros. yeni sezon için "Food Wars! Shokugeki no Soma The Fourth Plate" adı altında tanıtım videosu yayımlamaya başladı. Video seride bu ana kadar olan olayları özetliyor.

Dergi bu ayın başlarında pazartesi günü için büyük bir duyuruyu müjdelemişti, manga aynı gün Weekly Shonen Jump'daki yayımını sonlandıracak. Ancak, derginin 29. sayısı yeni sezonun yanı sıra manganın 27 Haziran'dan itibaren Jump Giga dergisinde Shokugeki no Sōma: Le dessert adı altında üç bölüm daha yayımlanacağı açıkladı. Manganın, sonuncu, otuz altıncı cildi 4 Ekim'de basılacak.

Serinin konusu;

Yukihira Souma'nın hayali, babasının restoranında tam zamanlı bir şef olmak ve babasının becerilerini aşmaktır. Ama Yukihira ortaokuldan mezun olduktan sonra babası Avrupa'da aşçılık yapmak için restoranı kapatmıştır. Hayal kırıklığına uğramış olmasına rağmen öğrencilerin sadece %10'unun mezun olabildiği elit bir aşçılık okulundan mezun olan Jouichiro'dan gelen bir meydan okumayla Souma'nın savaşma ruhu canlanmıştır. Bakalım Souma bunlara göğüs gerebilecek mi?

Tsukuda ve Saeki mangayı Weekly Shonen Jump dergisinde 2012'de başladı. Şef Yuki Morisaki mangaya işbirliği yaptı. 

Manga daha önce üç anime sezonuna konu oldu. Yirmi dört bölümlük ilk sezon 2015'in Nisan ayından Eylül ayına kadar yayımlandı. Serinin on üç bölümlük ikinci sezonu 2016'nın Temmuz-Eylül ayları arasında yayımlandı. Üçüncü sezonun ilk yarısı 2017'nin Ekim ayında ikinci yarısı ise 2018'İn Nisan ayında hayranlarla buluşmuştu.


Kaynak: AnimeNewsNetwrok

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları