Shinkai’nin “Kimi No Na Wa”(Senin Adın) İsimli Anime Filmi Çin’de Zirveye Ulaştı.
Makoto Shinkai'nin yeni filmi göz dolduruyor.

Çok fazla ön bilet satışıyla açılışı yaptıktan sonra Makoto Shinkai’nin yeni filmi olan Kimi No Na Wa(Senin adın), bu hafta sonu Çin’de gişe hasılatı sıralamasında birinci sıraya yerleşti. Çin medyasına göre, filmin biletlerinin ön satışında Cuma günü itibariyle 30 milyon yuan yani 4.4 Milyon Dolar gelir elde edildi. Cuma günü film Çin’de yaklaşık 7000 salonda gösterime girdi ve ilk gün 2.77 milyon bilet satıldı(10.9 milyon dolar).

Geçen hafta sonu gişe hasılatında birinci olan Fantastic Beasts and Where to Find Them ikinci sıraya düştü.  

Makato Shinkai filmini tanıtmak için kişisel olarak Çin’in başkenti olan Pekin’e gitmişti.

Japonya’da ise geçen Pazar Kimi No Na Wa 174 milyon dolarlık gelir elde etmiş Studio Ghibli ve Hayao Miyazaki’nin “Princess Mononoke” anime filmlerini geride bırakmıştı. Kimi No Na Wa 14 Kasım’da ikinci sırayı almışken birinci sırada Fantastic Beasts and Where to Find Them filmi bulunmaktaydı ancak 27-28 Kasım’da birinci sıraya yerleşti.

Kimi No Na Wa Japonya’da tüm zamanlar içinde tüm kategorilerde şimdiye kadar en yüksek altıncı hasılatı,  Japon filmler içinden en yüksek üçüncü hasılatı, anime filmler içinden de en yüksek üçüncü hasılatı yapan film oldu. Diğer iki en yüksek hasılatı yapan Japon filmlerinden birisi “Spirited Away” diğeri ise Howl’s Moving Castle. Senin Adın filminin beklenen toplam hasılatının 200 milyon dolar civarında olacağı düşünülüyor. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları