Fantastik manga serisinden uyarlanan anime Japonya ve Funimation'da yayınlanmakta.

Yeni oyuncu kadrosu belli olan Dragon Goes House-Hunting (Japonca bilinen adıyla  Dragon, Ie wo Kau) mangaka Kawo Tanuki ve illüstratör Choco Aya'nın fantastik mangasından esinlenerek yayınlanan genç bir kızıl ejderhanın kandırılarak yuvasından atılmasından sonra yeni bir yuva arayışını konu alan bir seri.

Dragon Goes House-Hunting'te Joji Nakata ise Lord Samuel'i canlandırmakta; Ölüler Diyarı'nın hayalet ev sahibi kendisi.

Yaklaşık 200 yıl önce hayattayken Lord Samuel feodal bir lordtur. Fakat bu günlerde sıklıkla yeni müşteri bulmak için ''cesaret testleri'' yapmaktadır.

Nakata daha önceden Hellsing' de Alucard 'ı seslendirmişti

Ghostly Landlord Karakter Görseli

Ghostly Landlord Karakter Görseli

Orijinal Dragon Goes House-Hunting mangası Mag Garden'ın Monthly Comic Garden manga dergisinde serileştirildi. Aynı zamanda İngilizce versiyonu Seven Seas Entertainment'de mevcut durumda.

Resmi Fragman

Funimation serinin hikayesini takipçilerine şöyle açıklıyor:

Letty kötü bir gün geçiren ejderhadır; uçamıyor, alev çıkartamıyor ve ailesinin evinden uzaklaştırılmıştır. Mutsuz ve umutsuz bir şekilde yeni bir eve ihtiyacı vardır, fakat nereden başlamalı? Dearia'ya gider; rüyaları gerçeğe dönüştüren mülkiyetin gerçek sahibi Şeytan Lord'un olduğu yere... 

Dragon Goes House-Hunting animesinin yönetmeni Haruki Kusagamori ve yapımcılığını üstlenen ise SIGNAL.MD. şirketi.

Seri şu anda Japonya'da yayınlanmakta ve ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde Funimation aracılığıyla ilkbahar 2021 yayın programlarının bir parçası olarak yer almaktadır.

kaynakcrunchyroll

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları