Yarışma, Türk-Japon Gençlik Festivali kapsamında düzenlenleniyor.

Tema: Lale ve Sakura'yı Simgeleyen İki Orjinal Karakter / Son Başvuru Tarihi: 4 Mart 2019 (17.00'a kadar)

Image

10 Mart 2019 Pazar günü Anatolium Alışveris Merkezi’ nde gerçekleştirilecek Türk Japon Gençlik Festivali kapsamında düzenlenecek yarışmada yaş ve cinsiyet sınırlaması bulunmazken, resimlerde kullanılacak her türlü malzemenin kabul edileceği belirtiliyor. Çizimlerde lale ve sakura (kiraz çiçeği)’yı birlikte simgeleyen iki orjinal karakter yaratılması bekleniyor. Yarışmaya katılacak resimlerin en az 300 gr’ lık kalın ve A4 boyutundaki kağıtlara her iki karakter birlikte olacak şekilde el ile çizilmiş olması gerektiği belirtilmekte.

Başvuruların 7 Şubat-4 Mart (saat 17.00’a kadar) tarihleri arasında kabul edileceği duyuruldu. Kazanan resmin sahibi Japonya ile ilgili çeşitli ürünler kazanacak ve eseri Mart ayı boyunca Anatolium Alışveriş Merkezi’ nde sergilenecek. 

Etkinlik, Facebook'ta canlı olarak yayınlanacak.

Nasıl Başvurulur?

Yarışmaya katılacak olanların öncelikle başvuru formu doldurarak,  A4 boyutundaki eserle birlikte e-posta (8 MB boyutu geçmeyen PDF veya  JPEG dosyası) kargo veya elden teslim yoluyla Japonya Büyükelçiliği, Kültür ve Halkla İlişkiler Bölümü’ ne ulaştırmaları isteniyor.  Eserini e-posta ile gönderenlerin konu kısmına “Manga Çizim Yarışması Başvurusu” yazması gerekiyor.

Başvuru İletişim Bilgileri:

Başvuru Yeri: Japonya Büyükelçiliği, Kültür ve Halkla İlişkiler Bölümü
Adres: Reşit Galip Caddesi No.:81, Gaziosmanpaşa, 06680 Çankaya, Ankara, Türkiye
E-posta: [email protected]

Detaylı bilgi ve başvuru formuna ulaşmak için Japonya Büyükelçiliği resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Ganbatte minna-san!

Kaynak: Japonya Büyükelçiliği

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları