Avex Pictures, Yukiya Murasaki'nin How NOT to Summon A Demon Lord adlı TV anime için Cuma günü İngilizce bir tanıtım videosu yayınladı.

Anime bu yaz prömiyer yapacaktır.

PV:

Yūta Murano (Brave Beats, Dream Festival!) animeyi yönetmektedir. Kazuyuki Fudeyasu senaryodan sorumludur. Shizue Kaneko karakterleri tasarlamaktadır. Yuki Nishioka baş animasyon yönetmeni olarak görev yapmaktadır. Yuki Miyamoto, yaratık tasarımcısı ve aksiyon animasyonu yönetmeni olarak görev yapmaktadır. Natsuko Otsuka, color key sanatçısı ve Kusanagi, arka planlardan sorumludur. Teppei Satō, Asahi Production Shiraishi Studio'da fotoğrafçılık yönetmenidir ve Satoshi Motoyama, sesi Half HP Studio'da yönetmektedir.

J-Novel Club romanı İngilizce olarak yayınlamıştır ve hikayeyi şöyle anlatmaktadır:

MMORPG Cross Reverie'de Takuma Sakamoto o kadar güçlüdür ki diğer oyuncular tarafından "Maou" (The Demon King) unvanına layık görülmüştür. Bir gün, başka bir dünyaya çağırılır – ancak görüntüsü oyunda göründüğü görüntü ile aynıdır. Orada, iki kız ile karşılaşır ve ikiside "Ben gerçek Summon ustasıyım"  diye kendilerini tanıtırlar. Onu kendi Summon'larına çevirmek için bir "Köleleştirme Ayini" gerçekleştirirler ancak o an Takuma'nın pasif güçleri <> aktif hale gelir. Böylece, kendine özgü yeteneği "Magic Reflection" kullanır ve kızları kendi kölelerine çevirir. Takuma en güçlü büyücü olmasına rağmen başkaları ile nasıl konuşulacağı hakkında hiçbir fikri yoktur. İşte o zaman bir seçim yapar: oyundaki kişiliğine göre hareket etmek.

“Şaşırtıcı? Fakat tabii ki ... Ben Diablo'yum, bilinen ve korkulan Şeytan Lordu Diablo'yum! "

Böylece, yeryüzünü titreten güçlü bir Şeytan Lordu'nun (ya da en azından öyle birisi gibi davranan birinin) başka bir dünyayı ele geçirme hikayesi başlar!

Kodansha Aralık 2014'te ilk romana ait illüstrasyonları yayınladı ve geçtiğimiz Ağustos ayında sekizinci cildi yayınladı. Dokuzuncu roman, 30 Ocak'ta yayınlanacaktır. J-Novel Club, geçtiğimiz sene bir e-kitap olarak ilk romanı yayınladı.

Kaynak: animenewsnetwork

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları