Film 2.6 milyar bilet sattı.

The Mainichi Shimbun gazetesi pazartesi Dragon Ball Super: Broly Anime filminin 24 günde 3.3 Bilyon Yen (yaklaşık 30.6 $ milyon ) Hasılatı gördü. Film 2.6 milyar bilet sattı.

Film 14 Aralık'ta yayınlanmıştı.  Japonya'da  İlk 3 gün 820,000+ bilet satıldı ve 1,050,000,000 Yen (9.26 milyar$ ) kazandılar. İlk hafta 1 numarada tamamladı. Film çıktıktan 11 gün sonra " SERİ " rekorunu kırarak  1.5 milyar bilet sattı ve 2 bilyon Yen'den (18.1 milyar$) fazla kazanıldı. Toei anime filminin 5 bilyon Yen'den fazla kazanacağına inanıyor. ( yaklaşık olarak 44 milyar $) Ayrıca filmin 4DX seçeneğide var. Ocağın ilk haftasonu, filmin 4.haftasında Dragon Ball Super: Broly 3.  oldu.

Dragon Ball'ın yaratıcısı, senaristi ve karakterlerin dizaynı Akira Toriyama'ya ait. Yönetmen Tatsuya Nagamine (One Piece Film Z), Daichi Miura Animasyon Yönetmeni ve Kazuo Ogura'da Resim yönetmeni olarak görev alıyorlar. Norihito Sumitomo ise müziği besteleyen ve filmin şarkısını "Blizzard." işledi.

Broly Rolünde Bin Shimada

Paragus olarak kadroya katılan Katsuhisa Houki 

Film ekstra olarak 2 orjinal karakter ekliyor: Cheelai ( Nana Mizuki) ve Lemo (Tomokazu Sugita)

Filmin Hikayesi Dragon Ball Super animesinden sonrasını konu alıyor.

Filmin İngilizce Dublaj versiyonu 13 aralık TCL Chinese Theater'da yayınlandı. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'ya 16 Ocak'ta sunulacak.

Broly sesi Vic Mignogna, Paragus'un sesi Dameon Clarke olacak. Chris Ayres ise Frieza'yı seslendiriyor.

Goku'nun annesi olarak Emily Neves

Cheelai olarak Erica Lindbeck

Lemo olarak Bruce Carey

Berryblue olarak Veronice Taylor

Kikono olarakta Sonny Franks 

Kaynak
Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları