Buddy Complex tam bir paradox; başlarda kafa karıştırsa da ilerledikçe her şey ortaya çıkıyor.

Buddy Complex inceleme

Buddy Complex, mecha tarzı anime severler için önerilebilecek animelerden. Kısaca hikaye olarak, lise öğrencisi olan Aoba arkadaşlarıyla okulda basketbol oynarken dev bir robot tarafından saldırıya uğrar. Sınıf arkadaşı olan Hina, Aoba’yı kurtarır ve Dio diye birisinin onu beklediğini söyler ve Aoba'yı geleceğe yollar. Bu sözlerin ne anlama geldiğini anlamayan Aoba, bayılır ve 70 yıl sonrası 2088'de uyandığında  Hina kaybolmuştur ve elinde sadece tokası kalmıştır.

Buddy Complex tarzı animeler artık çok fazla olduğu için hikaye bakımından bana bir kaç animeyi anımsatsa da çizim ve seslendirme olarak gerçekten güzel. 13 bölümlük kısa bir seri olduğu için olaylar çabuk gelişiyor ve aksiyon hız kesmeden devam ediyor bu sayede benzerleri olsa da anime kısa olduğu için insanı soğutmadan final bölümüne kadar izletiyor.

Genel olarak Aoba’nın yaptığı seçimler ve Dio’yu nasıl değiştirdiğini anlatan bu hikayeye arkadaşlık unsuru güzel şekilde işlenmiş.

Buddy Complex Tam Bir Paradox başlarda kafa karıştırsada ilerledikçe herşey ortaya çıkıyor. kesinlikle izlenmesi gereken bir seri bittikten sonra 2 bölümden oluşan ovaları bulunmakta ve hikayeyi tamamlamaktadır; asıl final ova bölümü olmuş da diyebiliriz.

[SPOILER ]

Animenin finalinde olayların nasıl başladığını anladığımız sahnede insan klasik paradoks demeden edemiyor ama yine de ellerinde geleni en iyi şekilde sergileyip güzel bir finalle bitirmişler.

Seriyi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.          

Buddy Complex Opening

Buddy Complex

Buddy Complex

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları