Cowboy Bebop ve Ghost in the Shell: Stand Alone Complex yaratıcılarından...

Adult Swim, Crunchyroll ve Alcon Entertainment Blade Runner 2049'u baz alarak Blade Runner — Black Lotus isimli anime projesi için bir araya geldiler. 13 bölümlük animeyi Appleseed filmlerini yöneten Shinji Aramaki ve Ghost in the Shell: Stand Alone Complex anime serilerini yöneten Kenji Kamiyama yönetiyor. Animenin yaratıcı yapımcısı ise Cowboy Bebop yönetmeni Shinichirō Watanabe. 

Image

Image

Yapımcı şirketler dizinin neyle ilgili olacağına dair henüz bilgi vermezlerken basına gönderilen bir bültende Blade Runner karakterlerini içereceği ve 2032 yılında geçeceği belirtilmiş. Serinin başlangıç tarihine dair bir açıklama da bulunmuyor. 

2017 Ekim ayında Blade Runner 2049'un teatral sürümünde, internette üç kısa devam serisi yayınlanmıştı ve içlerinde yukarıda izlediğiniz "Black Out 2022" hem estetik hem de kültürel olarak diğerlerinden öne çıkmıştı. Ünlü Japon animatörü Shinichiro Watanabe'nin yönettiği (Blade Runner — Black Lotus animesi için yönetmenlerden biri olan Shinji Aramaki de mekanik tasarımcısıydı) "Black Out 2022" Blade Runner'ın evrenini çoklu disiplinle genişletebilmişti ve bu bölümü izleyen pek çok izleyicinin "bu kısanın dizisi olsun lütfen" şeklindeki yorumları nihayet gerçek oluyor: Blade Runner, artık Blade Runner - Black Lotus isimli bir anime serisi!

kaynaklar: verge, openculture

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları