Ryou Hirohashi ve Ai Kayano, Aria the Crepuscolo'da Takahiro Natori'nin J.C.Staff çatısı altındaki yönetmenliği ile rollerini yeniden icra ediyorlar.

 Aria animesinin 15. yıl dönümünü kutlayan yeni sinema film projesi için olan resmi internet sitesi çarşamba günü bir tanıtım videosu yayınladı. Video, filmin adını Aria the Crepuscolo olarak açıklamanın yanı sıra, oyuncu kadrosunu, personelleri ve çıkış tarihi olarak da 2021 Bahar'ı açıklıyor.

 Ryou Hirohashi ve Ai Kayano, sırasıyla Alice Carroll ve Anya Dostoyevskaya rollerini bu yapımda da tekrarlıyorlar. Daha önceden de açıklandığı gibi Rina Satou, Kozue Amano'nun Aria mangasından uyarlanmış önceki animelerde Athena Glory rolünü canlandırmış olan merhum Tomoko Kawakami'nin yerini alıp bu karaktere hayat verecek.

 Önceki tüm Aria animelerinin yönetmenliğini yapmış olan Junichi Sato baş yönetmen ve senaryo yazarı olarak geri dönerken, önceki Aria animelerinde bölüm yönetmeni olarak bulunmuş ve aynı zamanda da görsel senaryo taslaklarını yapmış olan Takahiro Natori, J.C.Staff çatısı altında yönetmen olarak dönüyor. Yoko Ito (Amanchu!, Skate-Leading Stars) ise karakter tasarımcısı ve baş animasyon yönetmeni. Müzikler için önceki Aria animelerinden Choro Club ve Takeshi Senoo dönüyor. Filmi Shochiku üretecek ve Shochiku ODS Jigyō-shitsu dağıtımcılığını üstlenecek.

 Right Stuf'ın Nozomi Entertainment'ı animenin ilk sezonunu DVD'de yayınladı ve 2005'te çıkmış olan Aria the Animation televizyon animesini şöyle tanımlıyor:

 Akari Mizunashi, 15 yaşındayken, eskiden yaşanılamaz olan ama insanlar tarafından yaşanılabilir bir yer haline getirilen, daha önce Mars olarak bilinen sular ile kaplı ışıl ışıl parlayan bir gezegen olan Aqua'ya gitmek için her şeyi geride bırakmıştır.

 Akari, her şeyden öte, bir Undine (Aqua'nın bir şehri olan Neo-Venezia'nın su kanallarında çalışan kadın bir gondolcu) olmak istemektedir. Şehrin kendisi, Manhome'un (eski adı ile Dünya) Venedik şehrinin sadık bir kopyasıdır. Turistlerin ve şehrin sakinlerinin Neo-Venezia'nın birçok harikasından en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak için gondol üzerinden rehberli turlar sunan şirketler bulunmaktadır ve bunlardan birisi de Aria Şirketi'dir.

 Akari prestijli Aria Şirketi'nde eğitim görürken, hayalini gerçekleştirme yolunda onu bekleyen zorlukların üstesinden gelebilecek midir?

 Hal Film Maker stüdyosu 2005 yılında Aria the Animation'u çıkardı ve sonrasında da 2006'da Aria the Natural ve 2008'de Aria the Origination'ı çıkararak serinin ana hikayesini sonlandırdı. Bunların yanı sıra 2007'de Aria the Natural ve Origination'ın arasındaki zaman diliminde geçen Aria the OVA: Arietta'yı ve 2015'te de Origination'dan birkaç sene sonrasını anlatan bir OVA olan Aria the Avvenire'i hayata geçirdi. Aria serisindeki tüm yapımlar Junichi Sato (Sailor Moon, Princess Tutu) yönetmenliğinde çıktı.

KAYNAK: AnimeNewsNetwork

Aria 1. Sezon İzleme Linki

Aria 2. Sezon İzleme Linki

Aria the OVA: Arietta İzleme Linki

Aria 3. Sezon İzleme Linki

Aria the Avvenire İzleme Linki

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları