Yakuza Kiwami Oyun İnceleme
Aşk, nefret ve ihanet...

Yakuza Kiwami adlı oyunumuz 2005 yılında PS2 için çıkmış olan ilk Yakuza oyununun yeniden yapımıdır. Oyunu incelerken yine kısımlara ayıracağım.

Hikaye:

Image

Oyunumuz Yakuza 0'a nazaran tek ana karakterle karşımıza çıkmış. Yakuza 0'dan yıl olarakta ileride geçiyor. Ana karakterimiz Kazuma Kiryu kendini ispatlamış ve Dragon of Dojima(Dojima'nın Ejderi) lakabını almış, kendi ailesini kurma planları kuruyor.Ancak birkaç olay gerçekleşiyor. Ve Kiryu suçsuz yere hapse giriyor. 10 yıl boyunca hapiste kalan karakterimiz 2005 yılında sahalara geri dönüyor ve lakabını geri kazanıyor.

Oyundaki karakterler genel olarak Yakuza 0'dan tanıdık. Ama yeni karakterler de tabi ki var.

Oynanış:

Image

Dövüş sistemi yine mükemmel. Tek karaktere düşmesine rağmen Kiryu'nun asıl dövüş stili olan Dragon adındaki teknik ile toplam 4 tekniği olan Kiryu yine durdurulamaz ve bir o kadar da eğlenceli. Oyun Yakuza 0 ile aynı motoru kullandığından mekanikler de birbirine benziyor.

Ama bu oyunda Yakuza 0'da çok sevilen Cabaret Club işletme kaldırılmış. Yani eğlenceliydi aslında.

Ama bunun yanında oyun hikaye olarak çok daha etkileyici.

Image

Oyundaki haritamız yine Kamurocho. Ama oyun Yakuza 0 ile arada geçen yılları farkettiriyor. Yeni yapılar, şehrin merkezindeki gökdelen ve cep telefonları vb.

Bence yeni dövüş stili olan Dragon'dan ayrıca bahsedilmeli. Yakuza 0'dam hatırlayacağımız Majima Goro'num verdiği görevlerle ve Majima'yı döverek yeni özelliklerimizi açıyoruz. Ve hepsi açıldığında inanılmaz bir hal alıyor.Bu stil haricinde oyundaki diğer stiller Yakuza 0 ile birbirine çok benzer.

Oyun müzik bakımından yine inanılmaz. Harita ve yan etkinlikler güzel. Yan görevler bazen güzelken bazen sadece git-gelden oluşabiliyor.

Oyun genel olarak gayet güzel.

Not:8.9

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları