Türkçe Baskısı Olan Mangalar!
Japon çizgi romanlarına verilen isim olan Manga, dünyada bir çılgınlık halini almıştır. Birçok manganın ülkemizde de baskısı olduğunu biliyor muydunuz? Sevilen ve popüler olan mangalar yayınevleri tarafından ilgi çekici olduğundan basılıyor, biz manga severlere büyük bir sevinç veriyor.
Ülkemizde baskısı olan mangalar hangileri peki?

Kohta Hirano - Hellsing

Kohta Hirano - Hellsing

YayıneviGerekli Şeyler

Tanıtım:

Integra Hellsing adındaki 22 yaşında soylu bir kadın, hem Hellsing ailesinin son üyesi hem de lideri ve Protestan Kraliyet Şövalyelerinin başıdır, ayrıca Hellsing'in gizli silahı olan, Alucard adındaki bilinen ilk ve en güçlü vampiri, dolayısıyla Hellsing Organizasyonu'nu kontrol edebilen yegane insandır. Hellsing ailesi tanrıdan bir görev yolundadır ve Integra bu görevi her şeyden önde tutar. Birleşik Krallık ve Protestan Kilisesi ona emanettir. 

İlk kez 11 Ekim 2001 tarihinde yayımlanmış ve Türkiye'de MTV'de, 13 yaş üzeri izleyici kitlesine hitap ederek yayımlanan animeye de uyarlanmış olan bu aksiyon ve korku yüklü manga şimdi Türkiye'de!

Tsugumi Ooba - Death Note (Ölüm Defteri)

Tsugumi Ooba - Death Note (Ölüm Defteri)

YayıneviAkılçelen Kitaplar

Tanıtım:

Bu deftere adı yazılanlar ölür… Ölüm Tanrısı Şinigami Ryuk'un insanoğlu dünyasına düşürdüğü defter: DEATH NOTE (ÖLÜM DEFTERİ).

Bu doğaüstü defteri bulan ve dünyadaki cani suçluları ortadan kaldırmak için kullanmaya karar veren Light Yagami (nam-ı diğer Kira) ile kimsenin çözemediği olaylarda polise yardım eden L adlı gizemli detektif arasındaki muhteşem mücadele böyle başlar.

Hajime Isayama - Titana Saldırı (Shingeki no Kyojin, AOT)

Hajime Isayama - Titana Saldırı (Shingeki no Kyojin, AOT)

Yayınevi Gerekli Şeyler

Tanıtım:

Titanların her şeyi kontrol ettiği bir dünya. "titan yemi"ne dönüşen insan ırkı, dev gibi bir duvar inşa edip işgalden korunmayı duvar dışının özgürlüğüne tercih etmiştir. Ama sadece adı "huzur" olan şey, duvarı aşabilen dev bir titanın ortaya çıkmasıyla paramparça olur ve umutsuz bir savaş başlar.

Masaşi Kişimoto - Naruto

Masaşi Kişimoto - Naruto

YayıneviGerekli Şeyler

Tanıtım:

Bugüne kadar Japonya'da 100 milyondan fazla satan Naruto serisi, 2002 yılında bu başarısı taçlandırarak animeye uyarlandı. Ülkemizde de gösterilen bu anime, manga kültürünü dünyaya tanıtıp; Naruto'yu dünyadaki en önemli mangalardan biri haline getirdi. Yıllardan beri geniş bir hayran kitlesi tarafından Türkçe'de yayınlanması beklenen bu eser, manganın özünden hiçbir şey kaybetmemesine özen gösterilerek ve Japonya'da olduğu gibi sağdan sola okunacak biçimde hazırlandı. Yediden yetmişe herkese hitap eden Naruto, çizgi roman kültürü ile ilgili olmayanların bile severek okuyabileceği bir eser.

Tite Kubo - Bleach

Tite Kubo - Bleach

Yayınevi : Gerekli Şeyler

Tanıtım:

Bleach, bölümleri haftalık Shonen Jump dergisinde 2001'den beri yayınlanan ve Zombie Powder'ın mangakası Tite Kubo tarafından yaratılmış olan ünlü manga serisidir. BLEACH ilk olarak Ağustos 2001'de Shueisha'nın Haftalık Shounen Jump dergisinde yayınlanmaya başladı. Manganın ilk cildi Japonya'da 1.25 milyon kopya sattı ve bütün seri toplamda 36 milyondan fazla sattı. 2005'te shounen kategorisinde Şogakukan Manga Ödülü'nü aldı. Animeye de uyarlanmış olan BLEACH'in ayrıca iki OVAsı, üç anime filmi, bir rock müzikali ve birçok video oyunu vardır. 

Junji İto - Uzumaki

Junji İto - Uzumaki

YayıneviGerekli Şeyler

Tanıtım:

Japonya kıyısında sislere bürünmüş küçük bir kasaba olan kurouzu, lanetlenmiştir. Ergenliğe yeni adım atmış kirie goşima’nın çekingen erkek arkadaşı şuiçi saito’ya göre kasabaları bir insan ya da bir şeyden değil, bir düzenden lanetlenmiştir: dünyayı hipnoz eden gizemli şekil...

Uzumaki Yani Sarmal...

Hiromu Arakawa - Fullmetal Alchemist - Çelik Simyacı

Hiromu Arakawa - Fullmetal Alchemist - Çelik Simyacı

Yayınevi Akılçelen Kitaplar

Tanıtım:

En çok istedikleri şeye sahip olabilmek için amatörce yöntemleriyle bu gücü elde etmeye çalıştıklarında, iki kardeş olan Edward ve Alphonse Elric'ten biri kolunu ve bir bacağını kaybetmiş, diğeri de yaşayan bir çelik parçasının içine tıkılıp kalmış bir ruha dönüşüvermiştir. Edward artık bir hükûmet ajanıdır ve askerî bir simya tesisinde çalışmaktadır. Benzersiz güçlerini emirlere uymak, hatta öldürmek için kullanır. Ancak Edward, başkalarının da aynı güçlere sahip olduğunun farkında değildir. Simyanın aşırı kullanımı sonucunda dünya âdeta bir cehenneme döner. En değerli simya hazinesi Felsefe Taşı'nı ele geçirmeye çabalayan düşmanları, kahramanlarımızdan çok daha zalim ve acımasızdırlar.

One-Punch Man

One-Punch Man

YayıneviAkılçelen Kitaplar

Tanıtım:

İlk bakışta, Saitama bir süper kahraman gibi görünmüyor asla; ne kel kafasındaki ruhsuz yüz ifadesi ne de en ufak bir etkileyiciliği olmayan fiziği. Öte yandan, sıradan görünüşlü bu herifin hiç de sıradan olmayan bir sorun var başında; kendi gücüne uygun rakip bulamıyor bir türlü. Evet, zaman zaman umut vadeden kötü karakterler çıkıyor ortaya ama Saitama her defasında onları bir yumrukta yere seriveriyor. Acaba bir gün Saitama da kendi akranı bir rakip bulup hayatına anlam katabilecek mi yoksa hayatının geri kalanını olağanüstü gücüyle sıkılarak geçirmeye mahkûm oldu mu çoktan?

Tsuina Miura - Yarı İnsan (Ajin)

Tsuina Miura - Yarı İnsan (Ajin)

Yayınevi Gerekli Şeyler

Tanıtım:

On yedi yıl önce, afrika'da savaş alanında ölmeyen insanlar belirdi. O zamandan beri, çok az sayıdaki kişide görülen, hiçbir şekilde ölmeyen Ve hakkında hiçbir şey bilinmeyen bu yeni yaşam formuna insanlar "ajin" diyorlar. Yaz tatilinden önce, japon bir lise öğrencisi eve dönerken trafik kazası deçirip ölür. Yeniden hayata dönen bu çocuğun başına çok büyük bir para ödülü konulmuştur. Böylece, herkesin karşı olduğu bu çocuğun kaçışı başlar.

Yusei Matsui - Suikast Sınıfı

Yusei Matsui - Suikast Sınıfı

Yayınevi Gerekli Şeyler

Tanıtım:

Dünya, Ayın %70'ini yok edip sonsuza kadar hilal şeklinde kalmasına neden olan güçlü bir yaratık tarafından bir yıl içerisinde yok edilme tehditi altındadır. Bu eşi benzeri görülmemiş yaratığa yapılan bütün suikast girişimleri başarısızlıkla sonuçlanır. İlginç olan ise bu yaratığın, sonunda insanlığa bir teklifte bulunmasıdır. Bir yıl boyunca Japonya'da bir okulda sınıf öğretmenliği yapacaktır ve öğrencileri bu süre içerisinde istedikleri zaman kendisine suikast girişiminde bulunabileceklerdir. Kunugiaoka Lisesi 3-E sınıfının öğretmeni olarak işe başlar ancak bildiğimiz derslerin dışında öğrenciler nasıl suikast yapılır dersi de alacaklardır.

Arkadaşlar daha birçok manga var elbette.

  • One Piece
  • Tokyo Ghoul
  • All You Need Is Kill
  • Vampire Knight

Ancak sadece bunları koymamını sebebi, sizin kendi merakınızla araştırıp öğrenmenizi istememin sebebi, sizin araştırıp öğrenmenizi istememdir.

Önceki yazılarıma bakmayı unutmayın: 

https://www.animeler.net/galeri/en-iyi-anime-replikleri-2

https://www.animeler.net/haber/fate-serileri-hakkinda-fateapocrypha-yayinlanmaya-basladi

                                                                               Hoşça kalın!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları