Pazartesi Sendromunun İlacı Kısa Animeler #5
Bu hafta biraz eğlenceli biraz duygusal üç kısa anime seçtik.

Paulette no Isu - 2014

Daha önce Fastening Days ile karşımıza çıkan yönetmen Hiroyasu Ishida'nın bu kez farklı bir animesini izliyoruz. 

2014 tarihli "Paulette no Isu" (Paulette's Chair), içe kapanık, arkadaş edinmekte zorlanan Paulette isimli küçük bir kız çocuğunun sandalyesi ile dostluğunu anlatır. Evet, sandalyesi ile. 

Sihirli bir sandalyeye sahip olan Paulette, onunla arkadaşlık kurar. Ama tabii büyüdükçe sandalyeyle ilişkisi değişir, bir süre sonra sandalye sadece bir aksesuar gibi olur. Tabii ki bu durum değişecektir. 

Bu, 3 dakikalık insanı gülümseten animeyi izlemek için tıklayınız. 

Wonder Garden - 2013

"Karigurashi no Arrietty" ve "Hoshi wo Ou Kodomo" gibi Yonebayashi ve Shinkai yapımlarının mutfağında çalışmış olan yönetmen Youjirou Arai'nin 2013 tarihli animesinde, belki de bir çocukluk hayali üzerine inşa edilmiştir. 

Bir vitrinin önünden geçerken vitrindeki kıyafete ve oyuncağa bakan bir kız çocuğu, oyuncak ayının yardımıyla kendini hem vitrindeki kıyafetin içinde hem de sihirli bir dünyanın içinde bulur. 

İzleme bağlantısı

Memory - 2009

Bu haftanın iç burkan animesine geldi sıra. Daha önce ele aldığımız "My Life" animesinin yaratıcısı Junichi Yamamoto'nun bu kez farklı bir tarzda yaptığı animeyle karşımıza çıkıyor. 

Bir nükleer savaş sonrası post-apokaliptik bir dünyada geçen yapımda, metal yığını robotlar bir eski robota denk gelir ve onun hafızasını okur. Biz bu robotun anılarına konuk oluyoruz. Yıllarını bir ailenin yanında geçiren robotla birlikte, bir küçük kızın büyüyüp bir yetişkin olmasına tanık oluruz. Hiç diyaloğun olmadığı bu 7 dakikalık anime, aslında her şeyin ne kadar kolay bir şekilde yıkılabileceğini hatırlatıyor bize.

İzleme bağlantısı

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları