Önceki listede yorumlara gelen öneriler

 Bu listede "Ecchi ve Harem Türlerini İçermeyen 11 Romantizm Animesi"  listesinde yorumlara gelen önerilerden 11 tanesi bulunmakta. Biraz daha fazla öneri isteyenler ve eski animeleri sevenler "Kaçırmamanız Gereken 9 Old School Romantik Komedi" listesine de göz atabilir. O listede 1994-2008 arası çıkmış, dokuz adet romantik komedi animesi bulunmakta.

Tonari no Kaibutsu-kun (Öneren: kEnDiMİ dAHa ÇoK)

Image

Stüdyo: Brain's Base

Yayın Yılı: 2012

Türler: Komedi, Okul, Romantizm, Shoujo, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Manga

 Shizuku Mizutani, pek arkadaşı ve sosyal hayatı olmayan, sadece derslerini ve kariyerini düşünen, duygusuz yapıya sahip lise öğrencisi bir kızdır. Öğretmeninin isteğiyle bir gün kavga ettiği için kısa süreli uzaklaştırma cezası alan Yoshida Haru'ya ders notlarını götürür. 

 Herkes tarafından korkunç biri olarak tanınan Yoshida, aslında arkadaş canlısı, çok zeki, fakat duygularını iyi ifade edemeyen biridir. Yoshida'nın çevresinde arkadaş gibi gözüken menfaatçi insanların olması, duygusuz biri olmasına rağmen Shizuku'yu rahatsız eder. 

 Yoshida'nın da bu durumu fark etmesiyle artık çevresinde arkadaş olarak sadece Shizuku kalır. İkilinin bundan sonra arkadaşlıkları yavaş yavaş ilerleyecektir.

http://www.turkanime.tv/anime/tonari-no-kaibutsu-kun

Tada-kun wa Koi wo Shinai (Öneren: Exinert7)

Image

Stüdyo: Doga Kobo

Yayın Yılı: 2018

Türler: Komedi, Romantizm, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Orijinal

 Tada Mitsuyoshi fotoğraf çekmeyi çok seven ve hayatında daha önce hiç aşık olmamış bir lise öğrencisidir. Bir gün eski bir kalenin önünde yeni açmış kiraz çiçeklerinin fotoğrafını çekerken yabancı bir kızla karşılaşır. Aralarında kısa birkaç muhabbet geçtikten sonra Mitsuyoshi kızın isminin Teresa olduğunu ve Larsenburg isimli bir ülkeden arkadaşıyla beraber Japonya’ya geldiğini öğrenir. Ama Teresa kaybolmuş ve arkadaşından ayrı düşmüştür. Bu olayların üstüne bir de bu iki ana karakterimiz birbirleri ile muhabbet ederken yağmur yağmaya başlamıştır. Mitsuyoshi, Teresa’yı bu yağmurun ortasında tamamen yabancı olduğu bir ülkede bırakamaz ve onu büyükbabasının işlettiği kafeye götürür. Kısa süre sonra Teresa bu kafede arkadaşıyla tekrar bir araya gelir ve Japonya’da kalacakları otele doğru yola koyulurlar. Mitsuyoshi böyle tuhaf bir günün ardından biraz yorulmuş olsa da düşündüğünün aksine bu yaşadıkları, başına gelen olayların sonu değil gelecek olanların başlangıcıdır. Teresa ve arkadaşı Alec aslında Mitsuyoshi’nin sınıfına transfer olmuş yabancı öğrencilerdir ve bunun yanı sıra bir de Mitsuyoshi’nin de üyesi olduğu fotoğrafçılık kulübüne katılırlar. Tüm bu yaşananlar Mitsuyoshi’nin hayatını kökten değiştirecek olaylara yol açacaktır.

http://www.turkanime.tv/anime/tada-kun-wa-koi-wo-shinai

Baka to Test to Shoukanjuu (Öneren: ggurcan)

Image

Stüdyo: Silver Link.

Yayın Yılı: 2010

Türler: Komedi, Okul, Romantizm, Süper Güç

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Hafif Roman

 Hikayemiz kısaca "baka" denen Akihisa Yoshii etrafında geçmektedir. Okul öğrencileri, yerleştirme sınavında aldıkları sonuçlara göre sınıflara ayrılmaktadır. Sınıf A -en üst seviyedeki sınıf- oldukça rahat, her türlü imkana sahipken, Sınıf F yıkık dökük bir sınıfta ders görmeye çalışmaktadır. Aslında oldukça zeki ve A seviyesinde olan bir kız öğrenci -Mizuki Himeji- sınav esnasında hastalanması sonucu Sınıf F'ye düşmüştür. Ayrıca bu sınıfta -Akihisa'nın ilk senesinde onun suç ortağı olan-, sınıfın başkanı Yūji Sakamoto' da vardır.

 Okulda yeni bir sistem geliştirilmiştir. Öğrenciler, aldığı notlarla güçleri belirlenen Varlıkları summonlayarak (yani çağırarak) başka sınıflardaki Varlıklarla dövüştürebilmektedir. Eğer güçsüz olan sınıf güçlü bir sınıfı yenerse, her türlü imkanlarını değiş-tokuş ederler (sınıfları ve gereçleri gibi).

 Sınıf F'de, bulundukları durumdan dolayı Çağırma Savaşları'nı başlatır.

http://www.turkanime.tv/anime/baka-to-test-to-shoukanjuu

Golden Time (Öneren: ggurcan)

Image

Stüdyo: J.C.Staff

Yayın Yılı: 2013-14

Türler: Dram, Komedi, Romantizm

Bölüm Sayısı: 24

Kaynak: Hafif Roman

 Tada Banri liseden mezun olduğu gün arkadaşlarıyla birlikte kasabalarındaki ahşap köprü üzerinden evlerine giderlerken, suda bir şey gördüğünü sanan Banri ne olduğuna bakmak isterken köprüden düşer ve yaralanır. Yaraları iyileşir lakin bu kazadan sonra hafızasını kaybeder. Geçmişte tanıdığı herkes artık bir yabancıdır. Buna kendide dahil çünkü artık başka biridir. Ailesi sürekli bildikleri ve sevdikleri Banri'nin ne zaman geri geleceğine dair ümitlerini korumaktadır. Banri kazadan sonra üniversite sınavlarına hazırlanır ve hukuk fakültesini kazanır. Üniversite için Tokyo'da annesiyle birlikte bir ev kiralar ve evin eşyalarını düzdükten sonra annesi kasabasına geri döner. Banri artık koca şehirde tek başınadır.

http://www.turkanime.tv/anime/golden-time

Grancrest Senki (Öneren: sorrynameee)

Image

Stüdyo: A-1 Pictures

Yayın Yılı: 2018

Türler: Aksiyon, Dram, Fantezi, Romantizm

Bölüm Sayısı: 24

Kaynak: Hafif Roman

 Kaosun hakimiyet sürdüğü bir kıtada, kıtadaki güç sahibi Lordlar'ın elinde kaosu yatıştırabilecek ve insanları koruyabilecek kutsal mühürün gücü vardır. Ama çok geçmeden, Lordlar kaosu arındırma görevlerini bir kenara bırakıp birbirlerinin mühürlerini ele geçirmeye, böylece de güç kazanmaya odaklanırlar. İnsanlardan uzakta tek başına yaşayan ve Lordlar'ı hor gören yalnız bir büyücü olan Shiruuka ve kendi evini özgürleştirmek amacıyla yola çıkan gezgin şövalye Theo, bu savaş ve kaosla dolu olan toprakları yeniden şekillendirmek için sonsuz bir yemin ederler.

http://www.turkanime.tv/anime/grancrest-senki

ReLIFE (Öneren: ggurcan)

Image

Stüdyo: TMS Entertainment

Yayın Yılı: 2016

Türler: Okul, Romantizm, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Web Manga

 Hikayemiz, 27 Yaşındaki Arata Kaizaki'nin başından geçiyor. İlk işinden sadece 3 Ay sonra istifa edip, bir daha hiçbir mülakatta geçemeyen tam bir işsiz. Hayatı, ReLIFE (Yeni Yaşam) Araştırma Laboratuvarından Ryo Yoake'nin ona verdiği, görünüşünü 17 yaşında dönüştüren bir ilaçla değişir. Artık bir yıl boyunca denek olarak liseye geri dönmesi gerekmektedir.

https://myanimelist.net/anime/30015/ReLIFE?q=ReLIFE

Tasogare Otome x Amnesia (Öneren: ggurcan)

Image

Stüdyo: Silver Link.

Yayın Yılı: 2012

Türler: Doğaüstü, Gizem, Korku, Okul, Romantizm, Shounen

Bölüm Sayısı: 12

Kaynak: Manga

 Genç bir kız Seikyou eski okul binasında tek başına ölüme terk edilmiştir. Nedendir bilinmez bu kızın hayalet formunu 50 yıl sonra aynı okuldaki Niiya Teiichi adlı bir birinci sınıf öğrencisi görebilmektedir. Şimdi Niiya bu kızın neden ve kim tarafından öldürüldüğünü birlikte araştırmaya başlayacaktır.

http://www.turkanime.tv/anime/tasogare-otome-x-amnesia

Working!! (Öneren: ggurcan)

Image

Stüdyo: A-1 Pictures

Yayın Yılı: 2010

Türler: Komedi, Romantizm, Seinen, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: 4-koma Manga

 Hikaye; Japonya'nın kuzeyindeki bölgede, Hokkaido'daki Wagnaria isimli bir aile restoranında geçmektedir. 16 yaşındaki Takanashi Souta küçük ve sevimli şeylere çok düşkündür. Bir gün ufak bir kız aniden ona iş teklifinde bulunur. Onu çok küçük ve sevimli bulan Takanashi işi kabul eder. Böylelikle bu aile restoranında tuhaf iş arkadaşlarıyla çalışmaya başlar.

http://www.turkanime.tv/anime/working-1

White Album 2 (Öneren: Levi Ackerman)

Image

Stüdyo: Satelight

Yayın Yılı: 2013

Türler: Dram, Müzik, Romantizm, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Görsel Roman

 Haruki Kitahara kendinden başka üyesi kalmamış hafif müzik kulübünün tek üyesidir. Kulüp odasına gidip gitar çalmak derslerden bunalmış Kitahara için tek rahatlama yoludur. Yan kulüpte piyano çalan öğrenciyle beraber gitarını çalmak onu eğlendiriyordur. Günün birinde yine yan odadaki piyano sesiyle beraber gitarını çalan Kitahara, yukarıdan çok güzel birinin onlara uyumlu şekilde şarkı söylediğini duyar. Kitahara artık hayatının dönüm noktasına gelmiştir. 

 Not: Serinin 2009 yılında yayınlanan White Album ve White Album 2 ile hiçbir alakası yoktur. Konu ve karakterler tamamen farklıdır.

http://www.turkanime.tv/anime/white-album-2

Kiznaiver (Öneren: Aurora (Yemek Ustası))

Image

Stüdyo: Trigger

Yayın Yılı: 2016

Türler: Bilim Kurgu, Dram, Romantizm

Bölüm Sayısı: 12

Kaynak: Orijinal

 Hikaye, Sugomori isimli kurgusal bir şehirde geçmektedir. Liseye giden ana karakter Katsuhira Agata güçlü bir bedene sahiptir ve nedeni bilinmedik bir şekilde acı hissetmemektedir. Günün birinde, sınıf arkadaşı olan Noriko Sonosaki, Katsuhira Agata’ya “ Sen bir Kiznaiver olarak seçildin” der. Kizuna Sistemi, Katsuhira’nın yaralarını paylaşmasına izin veren ve onun, yaşadıkları hayatları ve kişiliklerini tamamiyle farklı olan sınıf arkadaşlarıyla bağlanmasını sağlamaktadır. Bu sisteme bağlı olan herkese Kiznaiver’ler denir. Bir Kiznaiver yara aldığında, sistem bu yarayı böler ve diğer Kiznaiverler arasında iletir. Katsuhira Agata ve arkadaşlarının birbirlerinin yaralarını nasıl saracaklarını konu alır.

http://www.turkanime.tv/anime/kiznaiver

Peach Girl (Öneren: Ali Gürbüz)

Image

Stüdyo: Studio Comet

Yayın Yılı: 2005

Türler: Dram, Romantizm, Shoujo, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 25

Kaynak: Manga

 Momo Adachi, bronz teni, saçı ve giyimi ile insanların ön yargı ile baktığı bir kızdır. Gerçekte utangaç, iyi kalpli, masum ve saf biri olan Momo, dış görünümü ile yargılanmaktan rahatsızdır. Yüzme takımında olduğu için güneşin altında yanmıştır ve bu onu çok üzmektedir. Çünkü çocukluk aşkı Touji'nin bir konuşmasında, Touji'nin yanık tenli kızlardan hoşlanmadığını duyar. Ancak bu bir yanlış anlamadır ve gerçekte Touji de, Momo'yu sevmektedir. Ancak Momo'nun güya en yakın arkadaşı olan Sae, Momo'yu deli gibi kıskanmakta ve Momo'nun arkasından dedikodular üretmektedir. Momo'nun, Touji'den hoşlandığını öğrenince yeni hedefi Touji olur ve Touji'yi, Momo'nun elinden almak için bir çok kötülük yapar. Okulun playboyu Kairi Okayasu'nun Momo'ya asılması ise işleri daha da karıştırır.

http://www.turkanime.tv/anime/peach-girl


KAPAK FOTOĞRAFI

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları