Manga tavsiyelerimiz serisinde All You Need is Kill adlı mangamızla beraber sizlerleyim.

YAZAR/ÇİZER: Takeshi Obata(Çizer), Hiroshi Sakurazaka(Yazar), Takeuchi Ryousuke(Yazar)

TÜR: Aksiyon, Bilimkurgu, Askeri, Seinen

ÇIKTIĞI DERGİ: Young Jump

CİLT/BÖLÜM SAYISI: 2 Cilt - 17 Bölüm

DURUMU: Bitti.

Mimic adlı yaratıklar dünyayı istila etmiştir. İnsanlık hayatta kalmanın peşindedir. İnsanlar bu yeni tehtide karşı koymak için Birleşmiş Savunma Kuvvetleri’ni kurmuştur. Bu birlik exoiskeletler kullanarak bu tehtide karşı mücadele etmektedir.

Yeni asker Keiji Kiriya girdiği ilk görevde ölmüş fakat bir şokla öldüğü günün başlangıcına geri dönmüştür. Aynı olayları bir kaç kere yaşadıktan sonra kendisinin bir tür ölüm döngüsüne kapıldığını fark eder. Keiji hayatta kalmak ve bu döngüden kurtulmak için bütün gücünü kullanacaktır.

Bu mangamız Hiroshi Sakurazaka’nın light novelinden uyarlanmış bir mangadır. Manga yukarıda anlattığım üzere Keiji Kiriya adlı karakterimizin bu döngüden kurtulmaya çalışmasını anlatmaktadır. Hikaye ağır aksiyonu ile sizi ayakta tutuyor. Fakat hikayenin sonunun biraz yarım olması sizi üzebilir. Hoş sonunda aslında başka bir şeye üzüleceksiniz ama neyse susayım en iyisi. İnsan okuduktan sonra keşke devamı gelse şöyle adam akıllı bir seri olsa diyor ama yapacak bir şey yok maalesef.

Çizimlere gelirsek karşımızda Death Note’dan bildiğimiz üstat Takeshi Obata var. Üstat harika ötesi çizimleri ile bir kere daha gözlerimizi şenlendiriyor. Özellikle aksiyon sahnelerinin kalitesi harika ve müthiş illüstrasyonlara sahip.

Kısacası aksiyon yüklü kaliteli çizimlere sahip güzel bir seri olsun ama tadımlık olsun istiyorsanız tavsiye edeceğim bir seri. Ya cidden neden tam bir seri olmadı bu ?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları