Serimizin bu sayısında başka bir Hiroya Oku eseri olan Inuyashiki ile sizlerleyim!

YAZAR/ÇİZER: Hiroya Oku

TÜR: Dram, Bilimkurgu, Seinen

ÇIKTIĞI DERGİ: Evening

CİLT/BÖLÜM SAYISI: 10 Cilt - 85 Bölüm

DURUMU: Bitti.

Inuyashiki, eşi ve iki çocuğuyla bir hayat sürmektedir. Ailesindeki hiç kimse ne onu takar, ne de önemser. Bir gün 3 aylık ömrü kaldığını öğrendiğinde arkasından üzülecek tek canlının köpeği olacağını fark eder. O günün devamındaki bir zamanda parkta dolanırken bir uzay gemisi tam üzerine düşer ve onu öldürür.  Ama geminin sahibi olan uzaylılar onu insan kabuğunda bir robot olarak hayata döndürür! İnsan olmadığında acaba hayatı nasıl değişecektir ?

Evet arkadaşlar bu serimize gene Hiroya Oku adındaki sapık ama kafası zehir olan mangakamızın başka bir mangasıyla daha devam ediyoruz. Gantz gibi bir efsaneyi yazıp çizmiş olan mangakamız bu sefer Inuyashiki ile karşımızda!

Seri gayet sinir bozucu bir şekilde açılış yapıyor. Inuyashiki’nin özellikle ailesi tarafından aldığı tavırlar gerçekten üzüyor, kendinizi bu amcamızın yerine koyuyorsunuz ister istemez. Fakat uzay gemisi düştükten sonra bambaşka bir hale bürünüyor bu süper amcamız. Ana karakter olarak yaşlı bir karakter kullanıldığını ilk defa görüyorum kendimce. Mangakamız sanırsam Gantz’daki amcamızın okuyucuların çok sevmiş olmasından dolayı böyle bir yönelim yapmış olabilir diye düşünüyorum ki bence gayet güzel ve farklı bir seçim olmuş diyebilirim. Onun dışında diğer kahramanımız daha doğrusu kötü adamımız Hiro’da gayet güzel düşünülmüş, hoşuma giden bir karakter oldu.

Çizimleri hakkında şöyle bir konuşmak gerek. Şimdi Hiroya Oku abimizin ve ekibinin ne kadar kaliteli işler çıkardığını Gantz’dan biliyoruz. Bu seride de gayet güzel işler çıkarmış; harika sahneler,paneller var ama biraz kolaya kaçılmış kısımlar mevcut. Özellikle bir sahnesinde direk olarak araba fotoğrafını alıp yarım yamalak bir photoshop kullanımı ile yapıştırıldığı bir kısım vardı inanılmaz gözüme battı. Kısacası her ne kadar harika ve kaliteli çizimlere, sahnelere sahip olsa da bazı kısımlarda kalite dibe batmış. Bu yüzden Gantz ile kıyaslanırsa özellikle geri kalıyor çizim konusunda üzücü bir şekilde.

Kısacası hikayesi ve çizimleri(arada batırsa da) güzel bir bilimkurgu serisi. Rahat tavsiye ediyorum özellikle Gantz’ı sevdiyseniz buna da kanınız ister istemez ısınacaktır kısa sürede. Bu arada Türkçe çeviren arkadaşlara bir mesajım olacak. Lütfen seri bitmiş 85 bölümde, 35. Bölümde bırakmışsınız, olmamış. Bide tam heyecanlı kısma gelmişler orada bırakmışlar ayıp olmuş lütfen tamamlayın, yarım bırakmayın. Teşekkürler, iyi okumalar!!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları