Biraz eskimiş ama kalitesini hala kaybetmemiş animelerden sadece sekiz tanesi...

NOT

 Kendimi tekrar ediyormuş gibi olmaması için bu listede kısa süre önce yayınlamış olduğum Klasik Haline Gelmiş Animeler Bölüm #1 ve Bölüm #2'de bulunan animeler olmayacaktır.

 Listede herhangi bir sıralama yoktur.

Marmalade Boy

Marmalade Boy

MAL Puanı: 7.62 | Stüdyo: Toei Animation | Yayın Yılı: 1994-95 | Türler: Komedi, Dram, Romantizm, Shoujo

 Miki, ailesinin boşanma kararını öğrendiği gün, hayatının en kötü gününü geçirmişti. Bu boşanma kararından sonra ailesinin ona söyledikleri onu daha da şaşırtmıştı. İkisi de başkalarıyla tekrardan evlenecekti! Ebeveynleri çıktıkları bir tatilde, görüşmeyi bıraktıkları üniversite arkadaşları olan Matsuura çifti karşılaşmış ve iki çiftte tekrardan eski kız/erkek arkadaşlarına aşık olmuştur. Böylece eşlerini değiştirmeye karar vermişlerdir. Bu olaydan sonra, Miki ve diğer çiftin oğlu olan Yuu aynı yaşta olduklarından ve ikisi de ergenlik döneminden geçtiklerinden iki çift de aynı evde, beraber yaşamaya karar verirler. Böylelikle iki çocuk da ebeveynleri ile beraber yaşamaya devam edebilecek, bir kardeş kazanacak ve ebeveynleri de sevgilileri beraber aynı evde yaşayabilecektir. Miki, diğer çiftin yakışıklı oğlu Yuu ile tanışana kadar bu fikre tamamen karşı çıkar ama bu tanışmadan sonra şirin bir oğlan ile yaşamak belki en kötüsü değildir diye düşünmeye başlar…

http://www.turkanime.tv/anime/marmalade-boy

Aa! Megami-sama!

Aa! Megami-sama!

MAL Puanı: 7.38 | Stüdyo: AIC | Yayın Yılı: 1993-94 | Türler: Komedi, Büyü, Romantizm, Seinen, Doğaüstü

 Morisato Keiichi, temiz kalpli ama çok şanssız bir öğrencidir. Bir türlü kız arkadaş bulamamaktadır. Ayrıca üyesi olduğu motor kulübünde de işler istediği gitmiyordur ve kulüp arkadaşları tüm işlerini Keiichi'ye yaptırıyorlardır. Bir gün yine kulüp arkadaşlarının isteği üzerine telefon açacaktır ama telefon, aramak istediği yerden çok farklı bir yere, "Tanrıça Yardım Hattı"na bağlanır. Ardından da, Belldandy adında bir tanrıça belirir. Belldandy, Keiichi'ye tek dilek hakkı verir; para, şöhret, güç, ne istiyorsa onun olacaktır. Keichii; "sonsuza kadar benimle kal" der.

http://www.turkanime.tv/anime/aa-megami-sama-tv

Tenchi Muyou! Ryououki

Tenchi Muyou! Ryououki

MAL Puanı: 7.74 | Stüdyo: AIC | Yayın Yılı: 1992-93 | Türler: Aksiyon, Komedi, Bilim Kurgu, Shounen, Uzay

 Masaki Tenchi, Japonya'nın kırsal kesiminde yaşayan 17 yaşında genç bir erkektir. Hayatını değiştirecek olan güne de sıradan bir şekilde başlamıştır ancak o günün ne kadar kötü geçeceğinden bir haberi yoktur. Bir çift Galaksi Polis memuru tarafından kovalanan bir uzay korsanı, dedesinin tapınağına zorunlu iniş yapınca, Tenchi, kelimenin tam manasıyla onu uzaya ve ötesine fırlatacak yeni bir maceranın içine çekilir.

http://www.turkanime.tv/anime/tenchi-muyou-ryououki

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Yuu☆Yuu☆Hakusho

MAL Puanı: 8.48 | Stüdyo: Studio Pierrot | Yayın Yılı: 1992-95 | Türler: Aksiyon, Komedi, Şeytanlar, Doğaüstü, Dövüş Sanatları, Shounen

 Alkolik annesi ile yaşayan 14 yaşındaki Urameshi Yuusuke, okulun serserisidir. Herkesle kavga etmekte, okul müdürü dışında tüm öğretmenleri ondan nefret etmektedir. Tek arkadaşı Yukimura Keiko'dur. Civardaki tüm çeteler Yuusuke'ye saldırmaktadır. Özellikle de Kuwabara Kazuma , sürekli Yuusuke'nin karşısına çıkmakta ama bir türlü kavgadan galip çıkamamaktadır.

 Yuusuke bir gün yolda, küçük bir çocuğu hızla gelen arabadan kurtarmak isterken arabanın ona çarpması üzerine hayatını kaybeder. Ölen ruhları "Ruhlar Alemi"ne (Spirit Realm ya da Reikai) götürmekle görevli Botan, ona vaktinden önce hayatını kaybettiğini söyler. Ruhlar aleminin kralının oğlu Koenma, ona geri dönmesinin bir yolu olduğunu söyler. Bir süre hayalet olarak gezdikten sonra tekrar vücuduna kavuşan Yuusuke'yi yeni bir görev beklemektedir. Yeni bir güç elde etmiştir ve şeytanların boyutundan (Makai ya da Demon Realm) dünyaya gelen yaratıkları durdurma görevi artık onundur. Çünkü artık o bir Ruh Dedektifi (Spirit Detective)'dir.

http://www.turkanime.tv/anime/yuu-yuu-hakusho

Cardcaptor Sakura

Cardcaptor Sakura

MAL Puanı: 8.21 | Stüdyo: Madhouse | Yayın Yılı: 1998-00 | Türler: Macera, Komedi, Dram, Büyü, Romantizm, Fantezi, Okul, Shoujo

 Kinomoto Sakura bir gün tesadüf eseri sihirli güçlere sahip Clow Cardları'nın bulunduğu kitabı bulur. O anda tüm kartlar şehrin çeşitli yerlerine dağılır. Sakura, kartların koruyucusu Keroberos ve arkadaşı Tomoyo ile birlikte, şehri kötü güçlerden korumak için tüm Clow Cardları'nı toplamak zorundadır.

 Bu anime listedeki en yeni anime diyebiliriz. Ayrıca serinin 2nci sezonu olan Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen de 7 Ocak 2018'de yayınlanmaya başlayıp hala devam etmektedir.

http://www.turkanime.tv/anime/cardcaptor-sakura

Space Cobra

Space Cobra

MAL Puanı: 7.81 | Stüdyo: Tokyo Movie Shinsha | Yayın Yılı: 1982-83 | Türler: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, Uzay

 Cobra, ismi çok iyi bilinen bir korsandır. Ancak uzun bir süredir ortalıkta görülmemektedir. Düşmanları tarafından ortadan kaldırıldığı düşünülürken, O kendi hayatını ve yüzünü değiştirmiş, hafızasını da sildirmiştir. Gördüğü bir rüya sonucunda kendi kayıp olan benliğini hatırlamaya başlamış ve eski macerasına kaldığı yerden yeniden başlamıştır.

 "Spaghetti Western x Uzay x Samuray hikayesi. Hayır bu Cowboy Bebop ya da Trigun değil, bu onların babası."

http://www.turkanime.tv/anime/space-adventure-cobra

Tonari no Totoro

Tonari no Totoro

MAL Puanı: 8.45 | Stüdyo: Studio Ghibli | Yayın Yılı: 1988 | Türler: Macera, Komedi, Doğaüstü 

 "Komşum Totoro"da, anneleri hastayken bir köye çekilen Satsuki ile kız kardeşi, orman yaratığı Totorolarla tanışıp bambaşka bir maceraya sürüklenecektir. Şehrin telaşından uzakta, ruhların ve sihrin gizemli yerini ve Totoro orman yaratıklarının arkadaşlığını keşfederler. 

 Yaz zamanının kaygısızlığı üzerine kurulmuş bir aile filmi olarak tasarlanan My Neighbour Totoro ile Hayao Miyazaki'nin unutulmaz karakterleriyle zenginleştirilmiş hayal gücü ve arkadaşlığın bir masalını yaratıyor. Çocukluğun peri masalı dünyasının ve yok olan kırsal alanların yasını tutuyor.

http://www.turkanime.tv/anime/tonari-no-totoro

Macross

Macross

MAL Puanı: 8.05 | Stüdyolar: Artland, Tatsunoko Production | Yayın Yılı: 1982-83 | Türler: Aksiyon, Meka, Askeri, Müzik, Romantizm, Bilim Kurgu, Uzay

 1999 yılında Güney Atalia adasına düşen bir uzay gemisi insanoğluna evrende kendilerininki dışında başka uygarlıkların da bulunduğu gerçeğini göstermiştir. Çarpmanın ardından geçen on yılda enkazdan elde edilen veriler sayesinde teknolojide büyük atlamalar gerçekleştirilmiştir. On yılın sonunda uzay gemisi onarılmış ve SDF-1 Macross adı ile kalkışa hazır hale getirilmiştir. SDF-1'in kalkışının gerçekleştirileceği gün insanoğlu bir başka uygarlık olan Zentraedi ırkı ile karşı karşıya kalır. Geminin ve barındırdığı teknolojiyi insanlığın elinden almak isteyen Zentraediler dünyaya yıkıcı bir saldırı gerçekleştirirler. Birleşmiş Milletler ile Zentraedi kuvvetleri arasında yaşanan bu çatışma her iki ırkın kaderini sonsuza kadar değiştirecek kozmik bir savaşa dönüşecektir.

http://www.turkanime.tv/anime/macross

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları