İzlemeniz Gereken 10 Popüler Olmayan Spor Animesi
Manga.Tokyo sitesinden: İzlemeniz Gereken 10 Popüler Olmayan Spor Animesi

Kaynak: MANGA.TOKYO

 Spor türü, anime dünyasındaki en popüler türlerden birisi. Spor animeleri, aşırı bir spor meraklısı olmayanların bile izlerken eğlenebileceği yapımlar; ve bundan da ötesi, bu animelerdeki spor karşılaşmalarını izlemek genellikle sanki gerçek bir savaş sahnesi izliyormuşçasına terlemenize sebep olabilmekte.

 Spor animeleri dünya çapında yaygınlaştıkça birçok yapım diğerlerinden daha popüler hale gelmeye başladı. Kaçınız Haikyuu!! ve Kuroko no Basket'i biliyor? Kaç kadın hayran Free! ve onun çekici erkekleri için heyecanlanıyor?

 Bu büyük isimlerin popülerliğine rağmen, onlar kadar popüler olmayan ve iyi bir sahne ışığına ihtiyaç duyan birçok spor animesi de bulunmakta. Google'da "En İyi" olarak arattığınızda sonuçlarda nadiren çıksalar da yine de izlemeye değer animeler. İşte anime hayranlarından daha fazla ilgi görmeyi hak eden on spor animesi:

Aoharu x Kikanjuu

Image

2015 Yaz Sezonu (12 Bölüm)

 Aoharu x Kikanjuu, anime sahnesine yeni bir tür spor getiriyor: Airsoft Silahları. Aoharu x Kikanjuu'nun konusu karmaşık değil: başrolümüz airsoft sporunu sevmeyi öğreniyor ama şovun asıl cazibesi ana karakterin içinde bulunduğu durumdan geliyor. İşleri kızıştıran belirli bir sır olduğunu söyleyelim ve airsoft sporu silah içerdiğinden ötürü aksiyon sahnelerinin tüylerinizi diken diken edeceğini de ekleyelim.

Area no Kishi

Image

2012 Kış Sezonu (37 Bölüm)

 Bir futbol hayranı olmasanız bile Area no Kishi'nin dünyasına kolayca çekileceksiniz. Anime, futbolu ve taktiklerini analiz etmek için acele etmiyor olsa da ayrıca takım üyeleri arasındaki uyumlu ilişkileri de kapsıyor. Oyunun karmaşıklığını koruyup olabildiğine gerçekçi olmaya çalışıyor ve bu sayede hem hayranların hem de amatörlerin ilgilerini artırmalarına yardımcı olup hem futbol ve hem de spor animeleri için içlerinde bir tutku oluşturmalarına izin veriyor.

Baby Steps

Image

Sezon 1: 2014 İlkbahar Sezonu (25 Bölüm)

Sezon 2: 2015 İlkbahar Sezonu (25 Bölüm)

 Tenisten ilham alan bu anime, popüler dizi Tennis no Ouji-sama'daki Ryoma Echizen'in sıra dışı shounen zıvanalarına benzemiyor. Aksine Baby Steps, acemi olarak başlayıp güven ve kararlılıkla oynamaya doğru giden genç bir çocuğun daha gerçekçi bir hikayesini anlatmakta. Anime sadece tenis stratejileri ile ilgili değil; bunun yanı sıra aynı zamanda da başarısızlık ve zayıflık yaşayarak öğrenmek için gereken motivasyon ile de ilgili. Ayrıca, karakter gelişimleri için önemli olan bir tutam romantizmi de barındırmakta.

Capeta

Image

2005 Sonbahar Sezonu (52 Bölüm)

 Araba yarışı en popüler sporlardan birisi değil ve Capeta, anime hayranlarını yarış arabalarının en maceralı dünyasına hızlı bir şekilde taşımak istiyor. Hikaye, başkahraman Taira Capeta'nın girdiği yarışları kazanmak ve güçlenmek için engellerin üstesinden gelirken yaşadığı zorlukları anlatmakta. Capeta'nın hikayesi karmaşık bir hikaye olmasa da onun karakter gelişimine odaklanan hikaye eğlenceli bir yolculuk olduğu için oldukça ilgi çekici. Anime, sadece spora odaklanmakla kalmıyor, aynı zamanda duygusal anlar ile birlikte izleyicinin biraz göz yaşı dökmesine de olanak sağlıyor.

Cross Game

Image

2009 İlkbahar Sezonu (50 Bölüm)

 Beyzbol ile ilgili bir anime serisi spor türü meraklıları için oldukça büyük bir şeydir. Ancak, Cross Game bu sınıflandırmanın da ötesinde bir şey. Cross Game, beyzbolun yanı sıra ana karakterlerin arasındaki neşeli etkileşimlerine de odaklanıyor. Animenin spor tarafı; dram, romantizm ve komediyi sorunsuz bir şekilde tamamlıyor. Karakterler iyi bir sunuma sahip ve beyzbol dünyasının ötesindeki rolleri de başarıyla tasvir edilmiş. Cross Game, bir beyzbol meraklısının günlük hayatını açımlayan ve izlemesi eğlenceli olan harika bir spor animesi.

Dear Boys

Image

2003 İlkbahar Sezonu (26 Bölüm)

 Slam Dunk'ın şamatasını ve Kuroko no Basket'in göz kamaştırıcı karakterleriyle yaptığı fanservice'i sevseniz de Dear Boys, basketbol tutkunlarına farklı bir şey sunuyor. Çoğu spor animesi başkahramanın en iyi olmaya giden yolculuğuna odaklanırken Dear Boys, bir turnuvayı kazanmanın yanı sıra basketbolun ne kadar eğlenceli olduğunu göstermeye de çalışıyor. Dear Boys karakterlerinin sıkı çalışması ve azmi gerçekten ilham verici ve bulaşıcı.

Giant Killing

Image

2010 İlkbahar Sezonu (26 Bölüm)

 Futbolu temel olarak almış başka bir spor animesi olan Giant Killing, futbola daha profesyonel ve güçlü bir bakış açısı içermesiyle kendisini diğer futbol animelerinden ayırıyor. Başrol Takeshi Tatsumi, sonunda Doğu Tokyo United'ın teknik direktörü olur ve kulübün başarılı olması için mücadele etmekteye başlar. Animenin ana teması takım içi çatışmalar ve çözüm arayışları ile tasvir edilmekte olan takım çalışmasıdır. Giant Killing'i diğer spor animelerinden farklı kılan şey, oyun stratejisinden takım çalışmasının özüne kadar futbolun temellerini ele almasıdır. Giant Killing'i izlemek sanki gerçek bir futbol takımını izliyormuşçasına bir his vermekte.

Monkey Turn

Image

Sezon 1: 2004 Kış Sezonu (25 Bölüm)

Sezon 2: 2004 Yaz Sezonu (25 Bölüm)

 Tekne yarışıyla ilgili benzersiz bir spor animesi olan Monkey Turn, başkahramanın en iyisi olmayı hedeflediği klişe bir shounen hikayesi etrafında şekillenmekte. Anime oldukça akıcı ve bazı hızlı karakter gelişimleri ile kurgusal eserlerde sık kullanılmayan benzersiz bir sporu içeriyor. İzleyeceğiniz spor animesini renklendirmek istiyorsanız Monkey Turn'ü göz ardı etmemelisiniz.

Ookiku Furikabutte

Image

Sezon 1: 2007 İlkbahar Sezonu (25 Bölüm)

Sezon 2: 2010 İlkbahar Sezonu (13 Bölüm)

 Ookiku Furikabutte, her ne kadar basketbol takımındaki genç çocukların klasikleşmiş yolculuğunu anlatsa da alışılagelmiş spor dramalarından çok daha fazlasına sahip. Arkadaşlık ve takım çalışmasını merkezinde daha çok tutuyor ve böylece beyzbol hayranı olmayan kişilerin bile beyzbolun içerdiği takım çalışmasını takdir etmelerine olanak sağlayan iyi hazırlanmış bir hikaye oluşturuyor. Anime, tüm karakterlerin sahadaki kendilerine has yerlerini izleyiciye sunmaya çalışırken tüm karakterlere yeteri kadar ekran süresi veriyor ve her birini en az bir oyunda takımın yıldızı haline getiriyor. Ayrıca, karakterler arasındaki etkileşimler çok eğlenceli ve hikayenin spor tarafıyla mükemmel bir uyum sağlayan, gereğinden bile fazla olan komedi anları içeriyor.

Taishou Yakyuu Musume

Image

2009 Yaz Sezonu (12 Bölüm)

 Taishou Yakyuu Musume, beyzbol dünyasına girmek ve kızların da sporda başarılı olabileceğini kanıtlamak isteyen Koume Suzukawa'nın etrafında dönen kız odaklı bir spor animesi. Taishou Yakyuu Musume, karakterleri arasında hem geleneksel bir his hem de kültürel bir çeşitlilik sunmasıyla diğer spor animelerinden çok farklı bir şov. Anime, izleyicilere kadınların modern toplumda itibarlarını ve özerkliklerini elde edebilecekleri yolu seçme özgürlüğüne sahip olduklarını daha geniş bir anlamda yeniden vurguluyor. Taishou Yakyuu Musume, eğlenceli ve yürek ısıtan anlar içeren karakter odaklı bir hikayeye sahip. Bu, bir kadının güçlenme hikayesini izlemek isteyenler için mükemmel bir anime.

İzleme Linkleri

Aoharu x Kikanjuu

Area no Kishi

Baby Steps Sezon 1

Baby Steps Sezon 2

Cross Game

Dear Boys

Giant Killing

Ookiku Furikabutte Sezon 1

Ookiku Furikabutte Sezon 2

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları