İyi mi Kötü mü Olduğu Tartışma Konusu Olan Karakterler
Anime severlerin en çok tartıştıkları isimler de kötü karakterler. Bazen "Onun yaptığı o kada da kötü değil" ya da "Ama o iyi şeyler de yapıyor" savunmasına geçmemizi sağlayan karakterlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz. Tabii sizde daha ne karakterler vardır...

1. Leouch Vi Britania / Code Geass

Leouch Vi Britania / Code Geass

En çok tartışılan karakterlerden biri olan Lelouch kimine göre gerçek bir kötü kimine göre ise insanlık için savaşan bir kahraman.

2. Grimmjow Jaegerjaquez / Bleach

Grimmjow Jaegerjaquez / Bleach

En başında İçigo ve arkadaşlarına bela olsa da içindeki iyiliği görmüş olmalıyız ki pek sevdik. Dahası mangayı takip edenler ileride onun İçigo ve diğerlerinin yanında olduğunu görmüşlerdir.

3. Ichimaru Gin / Bleach

Ichimaru Gin / Bleach

Gin'in son ana kadar izleyiciden sakladığı tek şey o güzelim gözleri değil aynı zamanda yaptığı fedakarlık da. Sinir bozucu bir tipleme olduğunu düşünürken son bölümlerde hepimizin içinin burkulmasını sağladı.

4. Hei / Darker Than Black

Hei / Darker Than Black

Aslında amacı doğrultusunda iyi denilebilecek fakat amacının dışındaki kimseyi umursamaması ele alındığında kötüye kaçabilecek bir karakter. Ayrıca favorilerimden de biridir. 

5. Nine - Twelve / Zankyou no Terror

Nine - Twelve / Zankyou no Terror

Henüz reşit bile olmayan bu iki delikanlı, animeyi izleyenler için aslında masumun da ötesindeler. Ama bir gerçek var ki devleti tehdit eden suçlar işlemekte de üstlerine yok. İzlemeyenlere şiddetle tavsiyemdir.

6. Satan (Maou) / Hataraku Maou-sama

Satan (Maou) / Hataraku Maou-sama

İsmindeki "Satan" ya da "Maou-sama" ibarelerine bakmayın aslında çaresizliğin dibine vuruyor. Hem de Satan olarak dünyayı koruyacak kadar. Bir repliği hiç aklımdan çıkmaz." Bir Şeytan olabilirim ama iyi bir kalbe sahibim."

7. Sasuke Uchiha / Naruto

Sasuke Uchiha / Naruto

İyilik ve kötülük arasında sıkıştırıp kaldığımız bir karakter daha. Bazen iyi olmayı seçemezsiniz dedirten bir geçmişe sahip olmak tabii ki onun suçu değil.

8. Yagami Light (Kira) / Death Note

Yagami Light (Kira) / Death Note

Hayran kitlesine göre o harika bir iş yapıyordu ama aslında bir katildi. Başlarda sadece suçluları temizliyor olması bile onun katil olduğu gerçeğini değiştirmiyordu fakat animeciler için kaldırılabilir gerekçeydi ama sonradan iş masumlara da gelmeye başladı.

9. Kaneki Ken / Tokyo Ghoul

Kaneki Ken / Tokyo Ghoul

Saflıktan çılgınlığın dibine vuran bir karakter. Geniş hayaran kitlesine rağmen bir o kadar da eleştirilen Kaneki her iki kategoriye de girer özellikte.

10. Yamato Hotsuin / Devil Survivor 2 The Animation

Yamato Hotsuin / Devil Survivor 2 The Animation

Animede sonuna kadar kötü gidiş sergileyip asıl amacı sonradan ortaya çıkanlardan biri daha. Bu arada animede 2 yazıyor olabilir ama ilk ve tek sezonudur...

11. Nyanko-sensei / Natsume Yuujinchou

Nyanko-sensei / Natsume Yuujinchou

İzleyicileri onu daha çok o cırtlak sesiyle "Natsumeeeee bana tatlı al" demesi ile hatırlasalar da asıl amacı Natsume'yi mideye indirmektir. Youkai olarak fazlaca sadık olması da ayrı bir sempatiklik veriyor kendilerine.

12. Tora / Ushio To Tora

Tora / Ushio To Tora

Kendisi bizzat göründüğü üzere kötü, hatta mühürlenecek kadar kötü bir canavardır. Genç bir delikanlı olan Aotsuki Ushio ile bir anlaşma yapar ve iyilikle kötülük arasındaki macerası başlar.

13. Mythos / Active Raid: Kidou Kyoushuushitsu Dai Hachi Gakari

Mythos / Active Raid: Kidou Kyoushuushitsu Dai Hachi Gakari

Aslında iyilik ve kötülük arasında gidip geldiği pek söylenemez. İlk sezon ekiptekilerin canına okurken ikinci sezon yanlarında yer almıştır. Zorla da olsa...

14. Alucard / Hellsing

Alucard / Hellsing

Son olarak da Alucard. Onun hakkında açıklama yapmaya pek gerek yok çünkü kimse onun tam anlamıyla iyi olduğunu düşünmez. Haa kötü mü o da tartışılır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları