Kısa olmasına rağmen bir şansı hak eden anime serileri.

Az zamanın olduğunda, arada kısa bir değişiklik istediğinde ya da sadece yeni bir şey denemek için bakabileceğin anime serileri. ONA genellikle 2-3 dakikalık bölümlerden oluşan asıl olarak Japon televizyonlarında reklam aralarında verilen ya da bir serinin ardından son bölüm ve gelcek bölüm üzerine konuşmak için yayımlanan kısa seriler.

Bu liste içerisinde kendi başına pek bir anlam taşımadıkları için Overlord: Ple Ple Pleiades ve Black Jack ONA gibi normal anime serilerinin spinoff'ları olan serileri ve bölümleri kısa olmasına rağmen bölüm sayısı fazla olduğu için uzun olması nedeni ile Hetalia'yı dahil etmeyeceğim. Ve mümkün olduğunca benzer tip serilerden uzak duracağım.

Honobono Log

Türler: Romantik, Hayattan Kesitler

Naka Fukamachi'nin çizim kitabından baz alınmıştır. Anime birbirlerine yakın ailelere ve çiftlere kalp ısıtan bir bakış sağlar.

Basit ve gerçekçi, samimi olmasının yanında bir o kadar da tatlı çiftlerin günlük yaşantılarından kesitler kalbinizi eritecek. Animasyon olabildiğince basit ancak deneyimi kötü etkilemiyor aksine o basitlik  sade ve sakin bir have veriyor. En olağan ve saf halleriyle kendinizi onların yerine koymanıza ya da böyle arkadaşlarınız olabilir gibi hissetmenize olanak sağlıyor. Sonuş olarak rahatlatıcı olmasının yanı sıra içinizi ısıtacak bir seri oluşuyor.

Wei, Kanjian Erduo La!(Hora, Mimi ga Mieteru yo!)

Türler: Komedi, Hayattan Kesitler, Shounen Ai

Bir erkekle oda arkadaşı kedi-çocuk arasındaki gündelik hayatlarının tatlı hikayesi.

Bu kadar şirin olunamaz deyip her yeni bölümde tekrar tekrar yanılacağınız, kalbinize sıkıca sarılıp sanki gerçek bir kedi izlermişcesine mutlu edecek bir seri. Shounen ai elementini yerinde kulanarak, ne öne çıkaran ne de gizleyerek oldukça doğal bir şekilde önümüzü getiriyor. İkili arasında gelişen dinamik ve etraflarındaki karakterler sayesinde kısalığının aksine oldukça tatminedici bir anime karşımıza çıkıyor.

Inugami-san to Nekoyama-san

Türler: Komedi, Shoujo Ai

Hikaye, ürkek, utangaç ve köpeklere aşık bir tsundere olan Nekoyama Suzu ve, ultra mazoşist, aptal, arkadaş canlısı ve kedilere aşık Inugami Yachiyo etrafında geçiyor. İkili ilk kez karşılaştıklarında birbirlerinden etkilenirler. Inugami'nin içgüdüsel tepkilerine karşı Nekoyama hep utançgaç davranır. Arkadaşları Aki sık sık araya girip ikiliyi sakinleştirmek ve Inugami'nin çıldırmasını önlemek zorunda kalır.

Bir köpek ve bir kedinin ve etraflarındaki, sanki bu okul hayvanat bahçesiymiş gibi, diğer hayavn karakteristiklerine sahip arkadaşlarının komik hayatlarından kesintiler. Bu shoujo ai yüzünüze bir gülümseme konduracak ve bu kısa yolculukta karakterleri biraz da olsa tanıma fırsatı bulacaksınız.

Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken

Türler: Komedi, Hayattan Kesitler, Seinen

Çalışkan Kaoru ve onun otaku kocası arasında geçen küçük hikayeleri ele alan bir anime dizisi.

Büyüyüp evlendiğimizde ne olacağının oldukça gerçekçi bir yansıması. İlerleyen bir hikayeye sahip ve izledikçe karakterlere daha çok bağlandığınız bir seri. Konuları daha olgun ve normal birinin bakış açısı da dahil olarak anlatıyor. Tam kararında espirilerle oldukça dengeli ve zekli bir seri.

Plastic Nee-san

Türler: Komedi

Kurii Cha'nın komedi mangasından baz alınarak yapılmış olan ve oldukça kısa bir seri olan Plastik Nee-san, lise üçüncü sınıfa giden bir genç kızın, plastik modeller yapmasını ve klüp arkadaşlarıyla arasında geçen tuhaf diyalogları konu alıyor.

"Bu ne böyle?", "Ben ne izliyorum?", "Bunu kim yaptı?", "Bu kimin aklına geldi?" dedirtecek bir komedi. Oturduğunuz yerde sizi kahkahalara boğacak bu animeyi izlerken sıkmadan tekrar eden şakalar ve üç ana karakterin birbirleri ile olan tuhaf ilişklerini göreceksiniz. Bazan de sadece "Neden?" diye soracağınız sahnelere maruz kalacaksınız.

Osake Wa Fuufu Ni Natte Kara

Türler: Komedi, Hayattan Kesitler, Romantik

Chisato Mizusawa, şirketinde çekingen fakat kusursuz ve güzel bir asistandır. Sadece kocası Sora'nın bilgiği bir sırrı vardır, ve bu da alkolü sevdiğidir, ayrıca sarhoş olduğunda acayip tatlı oluyor!rnrnÜstelik bu gece rahatlıyor ("Shifuku~" diyerekten) ve Sora'nın yaptığı kokteyli içerek sarhoş oluyor.rnBu Japonya'nın en yakın karı kocasının "Yoidere (Sarhoş Dere)" kokteyl komedi şovudur.

Osake wa Fuufu ni Natte Kara Tanıtım

Bonus. Saiki Kusuo no Ψ-nan

Türler: Komedi, Doğaüstü Güçler, Shounen

Saiki Kusuo, telepati ve telekinezi dahil, envai çeşit süper güce sahiptir. Kulağa müthiş gibi gelse de, Kusuo'nun deneyimlerine göre süper güçler öyle sanıldığı kadar ahım şahım şeyler değildir. Kendisi, can sıkıcı yeteneklerine rağmen, normal bir hayat sürmeye çalışır.

Bonus. Aggressive Retsuko

Türler: Komedi, Hayattan Kesitler

Takdir görmediği ofis işinden bunalan Kızıl Panda Retsuko, işten sonra gittiği karaokede bağıra çağıra death metal söyleyerek gündelik zorlukların üstesinden gelir.

Baharın Saklı Kalmış Mücevheri: Aggretsuko

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları