Efsane Shingeki no Kyojin animesinde; Mikasa'nın ilk ve son aşkı, titanları öldürmek istese de titana dönüşebilen, izleyici tarafından "ergen" muamelesi gören biricik Eren Jeager neden sevilmez? Dikkat, spoiler içerir!

Giriş:

Shingeki no Kyojin'in ilk bölümümden annesine olan sevgisi ve saygısıyla yüreklerimeze taht kurdu Eren. Hele annesinin ölüm sahnesinde... Bizim gibi Sezercik, Ayşecik'lerle büyüyen bir nesli bile ağlatmayı başardı. Ancak asi ve anlamsız tavırlarından dolayı ona ilk bölümden bile ısınamayan izleyiciler mutlaka olmuştur.

Hatırlamak amaçlı, o sahneleri izleyin.

Daha ilk bölümden ağlatan tek anime :'(

Askeri Eğitimde

İleri bölümlerde yani askeride Eren daha da hırslı oldu. İzleyicilerin ondan nefret etmesinin bir diğer sebebi bu bence. Eren küçüklüğünden beri Mikasa'yı geçmek istedi, Mikasa'nın ondan daha güçlü olmasına katlanamıyordu. (Tamam da Mikasa askeriyenin de en güçlüsüydü) 

Daha sonra Annie çıktı tabii. Mangaka doğrulamasa da birçok fan sayfası Eren'in Annie'ye bir şeyler hissettiğini öne sürüyordu. Mangaka Hajime Isayama, Jean'ın Mikasa'yı sevdiğini doğrulamaması gibi bir şey bu da. Oysa Jean'ın Mikasa'yı sevdiği gün gibi ortada. 

Her neyse. Eren'i sevmemizin bir diğer nedeni bu olabilir tabii. Çünkü Annie, animenin başından beri tekin biri değildi, Eren ise çok saftı falan...

Eren vs. Annie sahnelerinden biri.

Eren'i severim, iyi çocuktur. Ancak vurdum duymaz tavırları ve biz Türklerce "ergen" lakabını almış bu çocukcağızın tek isteği annesinin intikamını almak aslında. Titana dönüşebildiği zaman da aklında sadece bu vardı. Çocuk "hain" damgası bile yedi ya. Birde Keşif Birliği'ne katılması apayrı bir durumdu aslında. Bu seferde Petra ship'lenmeye başladı ancak Petra ağaç kız olunca geri Levi'ye döndüler sanırım. Ah şu batılılar...

2.sezon daha çok Ymir, Reiner ve Berholdt odaklı olsa da Eren, bu sezonda biraz daha anti Erencileri susturabilmiştir. Eren 37 bölüm boyunca hep işe yaramak isteme çabası da onu aslında iyi bir karakter yapar. 

Eren bir çok izleyiciyi "Yeter artık, bu çocuk ne zaman işe yarayacak?" sorusuyla karşı karşıya bırakmıştır elbette. Hani, ilk bölümlerde gereksiz olupta sonra baş karakter olan anime karakterleri misal. Eren ise hep ana karakterdi, hep izleyiciyi beklenti içinde bıraktı. İzleyiciye istediğini vermediğinde, Levi, Mikasa gibi güçlü ve daha çok hayranı olan karakterler öne çıktı. Eh, Eren de Titan Çocuk olarak seyircinin gözünde bir yer bulsa da... 

SONUÇ:

Aslında Japonya'da en sevilen SNK karakteri anketinde 2.sırayı alsa da (evet 1. Levi, 3. Mikasa) özellikle batı tarafında bir türlü sevilemiyor. Birçok kişi Levi ile yakıştırsa da ben EreMika'cıyım şahsen. EreMika daha duygusal ve inişli çıkışlı gibi... Bilemiyorum.

Hoşça kalın!

Hoşça kalın!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları